هزار و 500 دستگاه دیالیز تا انتها سال جاری توزیع می گردد، فراوری 500 دستگاه توسط شرکت های داخلی

به گزارش مجله نماشو، شادنوش گفت: تا خاتمه سال 1500 دستگاه دیالیز توزیع می گردد که بیش از 500 دستگاه توسط شرکت های دانش بنیان فراوری شده است.

هزار و 500 دستگاه دیالیز تا انتها سال جاری توزیع می گردد، فراوری 500 دستگاه توسط شرکت های داخلی

مهدی شادنوش رئیس اداره مدیریت بیماری های خاص و پیوندی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به توزیع دستگاه های دیالیز در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط تخت های دیالیزی در کشور مناسب ارزیابی شده و دستگاه های دیالیز در سراسر کشور در حال توزیع است.

او ادامه داد: با توزیع هزار و 500 دستگاه دیالیز تا انتها سال جاری، به ازای هر 4.6 بیمار، ایران به یک تخت دیالیز می رسد که این مطابق استاندارد های بین المللی است.

رئیس اداره مدیریت بیماری های خاص و پیوندی وزارت بهداشت تأکید کرد: دستگاه های دیالیز فرسوده با نو جایگزین می شوند و عدالت در توزیع دستگاه های دیالیز در سراسر کشور با اجرای طرح توزیع هزار و 500 دستگاه دیالیز ارتقاء پیدا می نماید.

شادنوش بیان نمود: شرکت های دانش بنیان در زمینه فراوری دستگاه های دیالیز فعال هستند، به طوری که از بین هزار و 500 دستگاه دیالیز که تا انتها سال جاری توزیع می گردد، بیش از 500 دستگاه از طریق همین شرکت های دانش بنیان فراوری شده است.

او با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای ارتقاء اهداء عضو، گفت: خبر های خوبی در زمینه اهدا عضو در کشور اعلام می گردد و بر اساس آنالیز های انجام گرفته، میزان اهدای عضو در 9 ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته از رشد چشم گیری برخوردار است.

رئیس اداره مدیریت بیماری های خاص و پیوندی وزارت بهداشت یادآوری کرد: در حال حاضر روزانه بین 7 تا 10 نفر به دلیل نرسیدن عضو فوت می نمایند و متأسفانه باید بگویم که 25 هزار نفر در نوبت دریافت عضو هستند.

دستگاه های دیالیز فراوری داخل مجوز صادرات دارند

شادنوش با اشاره به تحریم ظالمانه آمریکا در مورد تحویل ندادن داروی های بیماران MTS، گفت: به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا، شرکت های فراورینماینده دارو های بیماران MTS به بهانه های مختلف از تحویل دادن دارو به ما امتناع می نمایند و حدود یک ماه پیش ما نامه ای به سازمان بهداشت دنیای در این خصوص دادیم، اما متأسفانه مجامع بین المللی سکوت کردند و هیچ واکنشی نسبت به این مسئله نشان نمی دهند.

او ادامه داد: اگر گوش شنوایی در دنیا وجود داشته باشد باید در راستای دفاع از حقوق بیماران فعالیت مثبتی را نشان دهد و متأسفانه بازی کثیف آمریکا این است که با گروگان دریافت بیماران، از تحویل دارو به ما جلوگیری می نماید.

رئیس اداره مدیریت بیماری های خاص و پیوندی وزارت بهداشت اضافه نمود: اگر آمریکا به هیچ آئین و مرامی وفادار نیست، حداقل آزاده باشد و اجازه تحویل دارو به بیماران را به ما بدهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 816

به "هزار و 500 دستگاه دیالیز تا انتها سال جاری توزیع می گردد، فراوری 500 دستگاه توسط شرکت های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزار و 500 دستگاه دیالیز تا انتها سال جاری توزیع می گردد، فراوری 500 دستگاه توسط شرکت های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید