هشدار سخنگوی نخست وزیر انگلیس درباره احتمال برگزیت بدون توافق

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی نخست وزیر انگلیس نسبت به تبعات منفی عدم تصویب جدول زمانی قانون برگزیت از سوی مجلس این کشور هشدار داده است.

هشدار سخنگوی نخست وزیر انگلیس درباره احتمال برگزیت بدون توافق

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، سخنگوی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه گفت: شکست در تصویب جدول زمانی قانون برگزیت از سوی مجلس انگلیس، خطر خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را به شدت افزایش خواهد داد.

جانسون کوشش زیادی را شروع نموده است تا طرح مربوط به جدول زمان بندی برگزیت را در مجلس تصویب کند. نخست وزیر انگلیس بارها وعده داده است که با توافق یا بدون توافق 31 اکتبر اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

ولی نمایندگان مخالف نگران آن هستند که زمان کافی را برای تصمیم گیری در اختیار نداشته باشند. برگزیت به بزرگترین بحران سیاسی در 40 سال اخیر در بریتانیا تبدیل شده است.

این در شرایطی است که مجلس انگلیس در جلسه ای تاریخی (نخستین جلسه ای که در 37 سال اخیر در روز شنبه برگزار می گردد) با 322 رأی موافق در برابر 306 رأی مخالف، متمم پیشنهادی اولیور لتوین که به متمم لتوین شهرت یافته است را تصوب کرد تا دولت بوریس جانسون با مانع تازه ای برای نهایی کردن برگزیت روبرو گردد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس اضافه کرد: رای گیری معنادار و بامفهوم زمانی برگزار خواهد شد که رئیس مجلس اجازه دهد و این رای گیری به شرطی انجام می گردد که هیچ گونه تغییری در توافق اولیه صورت نگیرد. اگر مجلس قصد تغییر این توافق را داشته باشد، دولت اجازه رای گیری نخواهد داد.

وی گفت: افکار عمومی خواهان اجرای برگزیت است. دولت مصمم است تا توافق جدید برگزیت به تصویب مجلس برسد و 31 اکتبر بتوانیم از اتحادیه اروپا خارج شویم. مذاکرات با اتحادیه اروپا برای مدت زمان طولانی ادامه داشته و نخست وزیر به یک توافق بسیار خوب دست یافته و اکنون همه تمرکز وی بر روی تصویب این توافق در مجلس است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 10 آبان 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 535

به "هشدار سخنگوی نخست وزیر انگلیس درباره احتمال برگزیت بدون توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سخنگوی نخست وزیر انگلیس درباره احتمال برگزیت بدون توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید