پرونده وام کرونا بسته شد ، ثبت شماره تلفن بیش از 21 میلیون سرپرست خانوار

به گزارش مجله نماشو، پرونده وام یک میلیون تومانی کرونا که قرار بود به همه خانوارهای یارانه بگیر متقاضی پرداخت شود، بسته شد.

پرونده وام کرونا بسته شد ، ثبت شماره تلفن بیش از 21 میلیون سرپرست خانوار

حسین میرزایی، سخنگو ستاد تسهیلات کرونا در توییتر خود نوشت: در روز 22 خرداد، 867،025 خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا را دریافت کردند و در مجموع 21،051،393 خانوار، معادل 87 درصد از خانوارهای یارانه بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند. پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.

پرداخت این وام از جمله سیاست های حمایتی دولت در سال جاری بود که مقرر شد به 24 میلیون سرپرست خانوار پرداخت شود.

در اردیبهشت ماه برای 20 میلیون و 184 هزار و 368 سرپرست خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا واریز شد که با 867 هزار نفری که در روز 22 خرداد این وام را دریافت کرده اند مجموع خانوارهای دریافت کننده وام کرونا به بیش از 21 میلیون نفر رسید.

برای دریافت این وام سرپرست خانوار باید با سیم کارتی که به نام خودش است کد ملی خود را به شماره 6369 ارسال می کرد.

در این خصوص میرزایی در توئیت دیگری نوشت: این تسهیلات نمونه یک کار پیروز ملی در حوزه دولت الکترونیک بود. کمترین کار از سوی متقاضیان انجام شد(ارسال کد ملی با پیامک) و حجم اصلی کار سمت دولت بود. مراجعه حضوری حذف شد و پیامک ارسالی هم رایگان بود حفظ عزت و کرامت مردم شعاری نیست و نیازمند بسترها و فرایندهای این چنینی است

وی همچنین به استفاده از این شماره تلفن ها برای اقدامات بعدی خبر داد و نوشت:دستاورد مهم بعدی، دریافت شماره تلفن همراه رسمی از 87 درصد خانوراهای یارانه بگیر بود. از این پس کلیه پیام هایی که به این شماره ارسال می شود به منزله ابلاغ الکترونیک و رسمی خواهد بود. گام بعدی دریافت کد پستی رسمی از همه ایرانیان است تا در هیچ دستگاهی از مردم آدرس خود اظهاری گرفته نشود!

بتابراین به نظر می رسد که سرپرستان خانوار باید این سیم کارت ها را فعال نگه دارند تا پیامک های ارسالی از سوی دولت را دریافت کنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1126

به "پرونده وام کرونا بسته شد ، ثبت شماره تلفن بیش از 21 میلیون سرپرست خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده وام کرونا بسته شد ، ثبت شماره تلفن بیش از 21 میلیون سرپرست خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید