پرونده 3 محکوم به اعدام اعتراضات آبان 98 دوباره رسیدگی می گردد

به گزارش مجله نماشو، درخواست آنالیز مجدد پرونده 3 اعدامی از سوی دیوان عالی کشور پس از پیگیری وکلا جهت اعمال ماده 474 پذیرفته شد.

پرونده 3 محکوم به اعدام اعتراضات آبان 98 دوباره رسیدگی می گردد

به گزارش فارس، سخنگوی قوه قضاییه روز سه شنبه هفته گذشته (24 تیرماه) در بیست و نهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در باره تایید حکم اعدام سه نفر از محکومین اغتشاشات در حوادث آبان ماه، اظهار کرد: این حکم بعد از فرجام خواهی متهمان و وکلای مدافع آن ها به تایید دیوان عالی کشور رسیده و به دادسرا اعاده شده است.

وی همزمان با همین سخنان، اضافه کرد: اجرای احکام، یک فرآیند کاملا قانونی دارد که باید طی گردد و ممکن است در این فرآیند قانونی، باز دادرسی های فوق العاده مانند اعاده دادرسی یا اعمال ماده 477 یا هر موجب قانونی دیگری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

امروز و در همین زمینه جمع 4 وکلای محکومان این پرونده در متنی که به خبرگزاری فارس ارسال کردند نوشتند: با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در مورد احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، امید به نقض رأی بدوی داریم و بر همین اساس درخواست اعمال ماده 474 را تقدیم رئیس دیوان عالی کشور کردیم.

وکلا اظهار داشتند: حسب اطلاع واصله، خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده جهت آنالیز مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است و باتوجه به موازین قانونی و رویه جاری قضایی در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان مشخص تکلیف نهایی قضایی در این پرونده، متوقف میباشد و از انجایی که یکی از قضات دیوان عالی کشور در شعبه رسیدگی کننده هم قبلا مخالف رای صادره بوده، بسیار امیدواریم که با توجه به رویکرد های امید برانگیز دوران تحول در دستگاه قضا و در چارچوب عدل و انصاف این پرونده مورد آنالیز مجدد قرار گرفته و رأی قبلی نقض گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3618

به "پرونده 3 محکوم به اعدام اعتراضات آبان 98 دوباره رسیدگی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده 3 محکوم به اعدام اعتراضات آبان 98 دوباره رسیدگی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید