چاقوکشی در مرکز نروژ؛ عامل مسلح کشته شد و پلیس و چند نفر زخمی شدند

به گزارش مجله نماشو، یک فرد مسلح به چاقو در مرکز نروژ به سمت افراد و مأموران پلیس حمله کرد و علاوه بر زخمی کردن تعدادی، بر اثر ضربه گلوله پلیس کشته شد.

چاقوکشی در مرکز نروژ؛ عامل مسلح کشته شد و پلیس و چند نفر زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه سناریوهای چاقوکشی در چندین کشور اروپایی، یک عامل مسلح به چاقو امروز (سه شنبه) به سمت افرادی در اسلو مرکز نروژ حمله ور شد و چندین نفر را زخمی کرد و خودش نیز بر اثر شلیک گلوله مأموران پلیس کشته شد.

شبکه روسی راشاتودی گزارش کرد که یک مرد بدون پیراهن در حالیکه یک چاقو با خود حمل می کرد به ساکنان محله ای در اسلو مرکز نروژ حمله ور شد.

طبق این گزارش، یکی از سخنگویان پلیس مرکز این کشور اروپایی تأیید کرد که یک مأمور پلیس در این حادثه زخمی شده که البته شدت جراحات وی چندان وخیم نیست.

تصاویر و ویدئوهای مربوط به این حادثه که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، یک خودروی نیروهای امنیتی را در حال حمله به یک فرد بدون پیراهن مسلح به چاقو که در حال تهدید عابران پیاده است، نشان می دهد.

کلیپ ویدئویی منتشر شده در فضای مجازی، مرد مسلح به چاقو را در حالی نشان می دهد که پس از برخورد با خودروی پلیس از روی زمین برمی خیزد و به سمت خودروی پلیس رفته و با بازکردن درب آن، با سلاح سرد خود به مأمور پلیس حمله می کند و در نهایت دیگر مأموران امنیتی برای کمک به همکار خود می آیند و فرد ضارب را با ضرب گلوله از پای درمی آورند.

رئیس عملیات نیروهای امنیتی پلیس اسلو برای دستگیری این فرد مسلح شرح داد که عامل مسلح خود را برای چاقو زدن به یک فرد یدگر آماده کرده بود که مورد هدف گلوله پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس اسلو بدون این که شرحی ارائه کند، گفت: دو نفر درگیر بودند و پلیس به بهترین شکل ممکن از آن ها مراقبت می کند.

پلیس مرکز گفته است علی رغم آن که به جز مأمور پلیس کسی زخمی نشده است اما احتمال می رفته که تعداد افراد بیشتری در صورت عدم مداخله پلیس زخمی یا کشته می شدند.

در روزها و هفته های اخیر چندین حادثه چاقوکشی در شهرهای اروپا گزارش شده است به طوریکه چند روز پیش، ، پلیس فدرال آلمان بیان نمود که حمله با چاقو به قطاری سریع السیر در استان بایرن در جنوب این کشور چند زخمی به جا گذاشته است.

روز گذشته نیز وزارت کشور فرانسه از حمله یک فرد مسلح به چاقو به یک مأمور پلیس فرانسوی در شهر معروف کن خبر داد.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، در یک حادثه با سلاح سرد، فرد ضارب یکی از مأموران پلیس را در شهر کن مورد حمله قرار داد و زخمی کرد که البته در عملیات نیروهای پلیس دستگیر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1945

به "چاقوکشی در مرکز نروژ؛ عامل مسلح کشته شد و پلیس و چند نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاقوکشی در مرکز نروژ؛ عامل مسلح کشته شد و پلیس و چند نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید