چین پس از خودکشی های روستایی بر مبارزه با فقر تاکید می نماید

رئیس جمهور چین، شی جیپینگ، چند هفته پس از اینکه خودکشی ظاهری چهار کودک در منطقه روستایی باعث برانگیخته شدن بحثی ملی شد، بر تعهدش برای رفع کردن فقر در روستاها دوباره تاکید نمود.

چین پس از خودکشی های روستایی بر مبارزه با فقر تاکید می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه رسانه های دولتی چین روز پنجشنبه 18 ژوئن (28 خرداد) این مطلب را از او که در کنفرانس حزب کمونیست درباره طرح پنج ساله سیزدهم، معین کننده اولویت های سیاست های این کشور را در سال های 2016 تا 2020، سخن می گفت، نقل قول کردند.

او گفت: مشکل ترین کار برای رسیدن به جامعه ای مرفه از همه جهات به مناطق روستایی، به خصوص مناطق محروم مربوط می گردد.

علیرغم رشد اقتصاد سریع چین در دو دهه گذشته، فقر به خصوص در مناطق روستایی که فقدان انگیزه های شغلی بزرگسالان توانمند را به کار در جاهای دیگر و ترک کردن بچه ها و سالمندان می کشاند، هنوز وجود دارد.

چهار کودکی که این ماه در شهر بیجه در ایالت جنوب غربی گویژو مردند، ازجمله بچه ها به اصطلاح تنها مانده هستند که رقم آنان 90 میلیون نفر تخمین زده می گردد.

این مورد اولین چنین مصیبت هایی نیست که بر این شهر وارد می آید. پنج کودک بی خانمان در سال 2012 در شهر بیجه به علت مسمومیت با مونوکسید کربن پس از روشن کردن آتش هنگامی که به دنبال یافتن پناهگاهی در حلبی آباد بودند، درگذشتند.

سمیناری که شی در آن سخن می گفت در شهر گوانگ ژو برگزارشده بود.

خبرگزاری دولتی شین هوا گزارش داد، شی چهار اصل (که چهار کار شدنی نامیده شده است) را به عنوان هدایت برای رفع کردن فقر اعلام نمود، ازجمله تضمین مسئولیت پذیری مقامات دولتی، اطمینان حاصل کردن از اجرایی شدن دقیق سیاست ها، گردآوردن منابع جامعه و تقویت سازمان های مردمی.

انتظار می رود چین پیش نویس طرح پنج ساله سیزدهم را در پاییز سال جاری کامل کند و آن را در کنگره ملی خلق، مجمع قانون گذاری چین، در ماه مارس 2016 به تصویب برساند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 12 آبان 1398 شناسه مطلب: 538

به "چین پس از خودکشی های روستایی بر مبارزه با فقر تاکید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین پس از خودکشی های روستایی بر مبارزه با فقر تاکید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید