کانادا تحریم ها علیه ایران را لغو کرد

به گزارش مجله نماشو، کانادا اظهار داشت، بخشی از تحریم ها علیه ایران از جمله ممنوعیت ارائه خدمات اقتصادی و واردات و صادرات را لغو نموده است اما تمامی درخواست ها برای مجوزهای صادرات به ایران به صورت یک به یک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

کانادا تحریم ها علیه ایران را لغو کرد

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش مجله نماشو به نقل از رویترز، کانادا اظهار داشت، بخشی از تحریم ها علیه ایران از جمله ممنوعیت ارائه خدمات اقتصادی و واردات و صادرات را لغو نموده است که بر اساس آن شرکت هایی نظیر شرکت هواپیماسازی بمباردیر مجاز خواهند بود با رقبای خارجی خود در بازار ایران رقابت نمایند.

بر اساس بیانیه ای که روز آدینه صادر شد، دولت جدید لیبرال کانادا اظهار داشت، تمامی درخواست ها برای مجوزهای صادرات به ایران به صورت یک به یک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

پیش تر دولت کانادا اعلام نموده بود در زمینه لغو تحریم ها علیه ایران با احتیاط عمل می نماید.

اتحادیه اروپا، آمریکا و دیگر کشورها بعد از اجرایی شدن توافق جامع هسته ای در 16 ژانویه، تحریم ها علیه ایران را لغو نموده اند و این مسئله موجب اعتراض شرکت های کانادایی به دولت این کشور شده بود. شرکت های کانادایی نگران بودند تا در رقابت برای ورود به بازار ایران از رقبای خارجی خود عقب بمانند.

استفانه دیون، وزیر امور خارجه کانادا گفت، بمباردیر، و همچنین شرکت های نفتی، گازی، شیمیایی و کشاورزی کانادا باید از این وضعیت جدید سود ببرند.

وی با اشاره به اهمیت دسترسی به بازار 80 میلیون نفری ایران به مجله نماشو گفت: البته که برای آنها این خبری عالی است.

دیون هفته گذشته گفته بود، اگر ایرباس می تواند به ایران هواپیما بفروشد، پس بمباردیر هم باید مجاز به صادرات محصولات خود به ایران باشد.

ایران در ماه ژانویه طرح هایی را برای خرید بیش از 160 فروند هواپیما از شرکت های اروپایی و عمدتا شرکت ایرباس اظهار داشت.

در بیانیه دولت کانادا آمده است: کانادا همچنان نگرانی هایی جدی در مورد بلندپروازی های هسته ای ایران دارد و به حفظ تحریم های سختگیرانه در زمینه کالاها، خدمات و تکنولوژی های حساس از نقطه نظر امنیتی ادامه خواهد داد.

دیون گفت، اتاوا برای برقراری تدریجی روابط دیپلماتیک با تهران کوشش خواهد نمود.

دولت محافظه کار قبلی کانادا در سال 2012 روابط سیاسی و دیپلماتیک این کشور با ایران را قطع کرد. محافظه کاران در انتخابات ماه اکتبر قدرت را به لیبرال ها واگذار کردند.

63

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 409

به "کانادا تحریم ها علیه ایران را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا تحریم ها علیه ایران را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید