گاردین: جوانان انگلیسی تمایلی برای پیوستن به ارتش ندارند

یک روزنامه انگلیسی گزارش داد که به دلیل میراث جنگهای عراق و افغانستان و همچنین کاهش نرخ بیکاری، جوانان انگلیسی تمایل و آمادگی چندانی برای پیوستن به نیروی زمینی ارتش بریتانیا ندارند.

گاردین: جوانان انگلیسی تمایلی برای پیوستن به ارتش ندارند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه گاردین در گزارشی به معضل کمبود نیرو در یگان پیاده نظام ارتش انگلیس اشاره نمود و نوشت که میراثی که از جنگ عراق و افغانستان به جای مانده است و همچنین پایین آمدن نرخ بیکاری در بریتانیا و متعاقب آن کاهش تمایل جوانان انگلیسی برای پیوستن به ارتش این کشور، از جمله دلایل اصلی معضل کمبود نیروی نظامی 20 تا 30 درصدی بعضی از یگان های پیاده نظام ارتش انگلیس به حساب می آید.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، عقب نشینی انگلیس از جنگ های عراق و افغانستان و همچنین شکوفایی اقتصادی این کشور و متعاقب آن عدم تمایل و آمادگی جوانان انگلیسی برای ملحق شدن به نیروی زمینی این کشور، از جمله دلایل کمبود نیروی نظامی در ارتش انگلیس به حساب می آید.

این گزارش سپس به کاهش درخواست ها برای پیوستن به نیروی زمینی انگلیس اشاره نمود و نوشت که کاهش نرخ بیکاری یکی از عوامل کاهش درخواست برای پیوستن به نیروی زمینی انگلیس به حساب می آید به طوریکه نرخ بیکاری در میان جوانان 16 تا 24 ساله در انگلیس به نصف بازه زمانی 2011 تا 2013 کاهش یافته است. در آن موقع نرخ بیکاری معادل 22 درصد بوده است و هم کنون به 11.4 درصد کاهش یافته است.

گاردین ادامه داد که کمبود نیرو در یگان نیروی زمینی ارتش انگلیس بیش از نیروی دریایی و هوایی است و مشکل کمبود نیروی نظامی ارتش انگلیس نمایانگر عملکرد ضعیف آنهایی است که یگان پیاده نظام ارتش بریتانیا را اداره می نمایند و همچنین وزرای محافظه کار انگلیس نیز که نماینده حزبی هستند که به طور سنتی خود را محافظ امنیت بریتانیا می داند، مقصر این کمبود نیرو هستند.

طبق این گزارش، حقیقت اینجاست که احزاب سیاسی تمایل چندانی برای مداخله نیروهای زمینی در جنگ های بین المللی ندارند و از آنجایی که جنگ عراق، خاطره چندان خوبی برجای نگذاشته است، بعید است که نمایندگان مجلس به مداخله در کشورهایی که دور از انگلیس هستند، رأی مثبت بدهند و زمانیکه قرار نباشد انگلیس مداخله نظامی در کشوری داشته باشد، جوانان انگلیسی ترجیح می دهند در مشاغل بهتری مشغول به کار شوند.

طبق این گزارش، یک دهه از خاتمه عملیات نظامی در عراق و پنج سال از زمان توقف عملیات نظامی در افغانستان می گذرد و در حالکه چندین مأموریت مهم حفاظت از صلح همچون طرح های اخیر یاری به مأموریت سازمان ملل در کشور اقتصادی وجود دارد، تعداد اندکی نیروی نظامی در این کشورها مستقر می شوند و بعنوان مثال، در کشور اقتصادی، تنها 250 نیروی زمینی انگلیسی به کار گرفته شده اند.

این روزنامه انگلیسی همچنین ادامه داد که روایات زیادی از مسائل روانی وجود دارد که کهنه سربازان از آن رنج می برند، موجب شده است که جوانان بیشتر به تحصیلات سوق پیدا نمایند و خدمت در ارتش چندان برایشان جذابیت نداشته باشد.

طبق این گزارش، منطقه ای که انگلیس بیشترین تنش را در حال حاضر دارد، منطقه خلیج فارس است و محافظت از کشتیرانی یکی از اهداف راهبردی برای بریتانیا به حساب می آید که البته این وظیفه نیروی دریایی سلطنتی انگلیس است و ارتباطی به نیروی زمینی پیدا نمی کند.

گاردین همچنین گزارش کرد که با توجه به آنکه بریتانیا از مشکل چاقی بیمارگونه رنج می برند و همین امر موجب می گردد که جوانانی که به این بیماری مبتلا هستند، از استخدام در ارتش انگلیس کنار گذاشته شوند. هم اکنون آمار و ارقام جدید نشان می دهد که یک نفر از هر 10 سرباز انگلیسی از مشکل حاد چاقی رنج می برد.

از طرف دیگر، بسیاری از جوانان انگلیسی به دلیل خالکوبی هایی که بر روی صورت یا کف دستانشان وجود دارد، از استخدام در ارتش انگلیس منع می شوند.

روزنامه گاردین در بخش دیگری از گزارش خود به معضل کمبود منابع نیروهای مسلح انگلیس در دوران دولت های مختلف محافظه کار بریتانیا اشاره نمود و نوشت که بخش زیادی از بودجه دولت انگلیس به بخش سلامت و تا حدی مدارس تخصیص داده می گردد.

گاردین با اشاره به این موارد در خاتمه نوشت که فرماندهان بریتانیا از اوایل ماه جاری میلادی، تمرکز خود را از بخش مبارزه میدانی بر هکرها و بخش تبلیغات خود تغییر داده است و بسیاری از نیروها را در این بخش ها به استخدام درآورده است و سؤالی که مطرح می گردد این است که آیا این اقدام درستی است که ارتش نیروهای نظامی را از مبارزه در میدان به مبارزه در فضای مجازی منتقل کند یا خیر؟

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 شهریور 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 352

به "گاردین: جوانان انگلیسی تمایلی برای پیوستن به ارتش ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: جوانان انگلیسی تمایلی برای پیوستن به ارتش ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید