یمن ، کشته شدن فرمانده نظامی نیروهای متحد امارات در درگیری های أبین

به گزارش مجله نماشو، بعضی منابع محلی یمن از کشته شدن یک فرمانده نیروهای موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی(شورای انتقالی جنوب) تحت حمایت امارات در درگیری با نیروهای دولت مستعفی یمن خبر دادند.

یمن ، کشته شدن فرمانده نظامی نیروهای متحد امارات در درگیری های أبین

به گزارش گروه بین الملل مجله نماشو، منابع محلی یمن گزارش دادند که عادل السافع فرمانده گردان اول تیپ سوم حمایت و پشتیبانی وابسته به شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات در درگیری های استان أبین کشته شد.

شبکه الجزیره با اعلام این خبر اضافه نمود که درگیری بین نیروهای دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی و شورای انتقالی جنوب در أبین همچنان ادامه دارد و نیروهای هادی آمادگی خود برای پیشروی به سمت شهر زنجبار مرکز استان أبین را اعلام نموده و از ساکنان شهر خواسته اند به دلیل احتمال وقوع درگیری، در خانه های خود بمانند.

از سوی دیگر منابع میدانی در ارتش وابسته به دولت هادی گفتند که در درگیری های روز سه شنبه(دیروز) دو نفر از نیروهای آن ها و 10 نفر از نیروهای شورای انتقالی کشته شده و بیش از 30 نفر از نیروهای شورای انتقالی به اسارت گرفته شدند.

بعضی منابع بیمارستانی نیز گفتند که شمار زیادی از کشته ها و زخمی ها به بیمارستان های لودر، زنجبار و عدن منتقل شدند.

شاهدان عینی همچنین از عقب نشینی خودروهای نظامی شورای انتقالی جنوبی از زنجبار و انتقال به شهر عدن اطلاع دادند.

فرماندهی نیروهای هادی در محور أبین و عتق نیز در بیانیه ای بیان کرد که طی ساعات آینده پیشروی به سمت زنجبار شروع می گردد و به نیروهای شورای انتقالی جنوب هشدار داد تا به منظور جلوگیری از وارد آمدن آسیب های احتمالی به غیرنظامیان، زنجبار را ترک نمایند.

فرماندهی ارتش وابسته به دولت هادی همچنین از عفو عمومی کسانی که سلاح های خود را تحویل می دهند، اطلاع داد و اضافه نمود که نیروهای آن ها استحکامات نیروهای شورای انتقالی در منطقه الشیخ سالم را درهم شکسته و در حال پیشروی به سمت زنجبار است.

تقابل میان دولت مستعفی و شورای انتقالی از 26 آوریل گذشته پس از آن شدت گرفت که شورای انتقالی شرایط خودمختاری در استان های جنوبی اعمال کرد که با مخالفت های داخلی و خارجی روبه رو شد.

دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب در پنجم نوامبر گذشته توافقی را در ریاض به امضا رساندند، اما این توافق نتوانست به شرایط جنوب یمن سر و سامان دهد به خصوص که شورای انتقالی خواهان جدا شدن جنوب یمن از شمال این کشور است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1099

به "یمن ، کشته شدن فرمانده نظامی نیروهای متحد امارات در درگیری های أبین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ، کشته شدن فرمانده نظامی نیروهای متحد امارات در درگیری های أبین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید