جاذبه های چیانگ مای

به گزارش مجله نماشو، شهر چیانگ مای یکی از زیباترین شهرهای تور تایلند است. شهر چیانگ‌مای در شمال این کشور قرار گرفته است. شهری که با وجود توسعه‌ بسیار، بافت سنتی و تاریخی خود را نیز حفظ کرده‌اند.

جاذبه های چیانگ مای

معبد سوآن داک (Wat Suan Dok) در تور تایلند

معبد سوآن داک یکی از زیباترین معابد شهر چیانگ مای است. این معبد بسیار قدیمی است و معماری خاص خود را دارد. دسترسی به آن نیز آسان است. سوآن داک در خیابان سوتپ و در نزدیکی دیوارهای باستانی شهر چیانگ مای قرار گرفته است.

معبد پهارا سینگ (Wat Phra Singh) در تور تایلند

معبد پهارا سینگ نیز یکی از معابد پربازدید شهر چیانگ مای است. این معبد در بخش قدیمی شهر چیانگ مای و در نزدیکی دیوارهای باستانی قرار دارد. معماری ساختمان این معبد مشابه ساختمان های مناطق شمال تور تایلند است.

معبد Phrathat Doi Suthep در تور تایلند

معبد دوای سوتهپ یکی از زیباترین و مهم‌ترین معابد بودایی در شهر چیانگ مای است. این معبد روی تپه دوای سوتهِپ در شمال غربی چیانگ مای قرار دارد. با ورود به این معبد، کاهنان بودایی زیادی را می توان در داخل و محوطه ساختمان مشاهده نمایید. طرز لباس پوشیدن و رفتار این کاهنان نیز جالب توجه است. این معبد مناره طلایی، درها و دیوارهای زیبایی دارد. قدمت آن به سال 1383 میلادی بازمی‌گردد و از آنجا که روی تپه قرار گرفته‌اند.

معبد Wat Buakkhrok Luang در تور تایلند

معبد «بوکراک لوانگ» یکی از قدیمی ترین معابد چیانگ مای است. یکی از جاذبه این معبد که بسیار چشمگیر و زیباست، استفاده از چوب ساج در طراحی ساختمان آن است. از آنجا که این معبد محل عبادت بودایی هاست، کاهنان بودایی به زندگی می‌پردازند.

معبد Wat Jed Yod در تور تایلند

معبد جت یاد یکی از معبدهای بودایی به سبک هندی است که در شهر چیانگ مای قرار دارد و در قرن 15 به منظور میزبانی شورای جهانی بودا ساخته شده است. ساخت این معبد شباهتی به دیگر معابد تایلند ندارد. سالن آن شبیه غار و زیربنای آن مستطیل شکل می‌باشد.

دهکده چتر و سایبان Bo Sang در تور تایلند

این دهکده در فاصله 9 کیلومتری خارج از شهر قرار دارد و در مسیر آن کارخانجات تولید صنایع دستی قرار گرفته‌اند. در کارگاه هایی که درون کلبه های اصیل روستایی قرار دارد، زنان جوان به تولید چتر های کتانی و ابریشمی و سایبان های کاغذی که روی آنها نقاشی های دستی از گل ها و حیوانات مختلف کشیده می شود مشغول به کار می‌باشند.

انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2388

به "جاذبه های چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید