راهنمای کامل خرید جهیزی به سبک روستیک

به گزارش مجله نماشو، دکوراسیون به سبک روستیک یا روستایی با استفاده از مواد طبیعی و جزئیات دست ساز، فضایی گرم و دلپذیر ایجاد می نماید. این سبک با استفاده از چوب های طبیعی، فلزات قدیمی و پارچه های ساده، حس طبیعت و سادگی را به خانه می آورد. اگر شما نیز در پی خرید جهیزیه به سبک روستیک هستید باید با جزئیات این سبک آشنا باشید تا بتوانید به برترین شکل یک جهیزیه به سبک روستیک و نه یک جهیزیه سنتی و کلاسیک آماده کنید. این مطلب از خبرنگاران مگ می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

راهنمای کامل خرید جهیزی به سبک روستیک

سبک روستیک چیست؟

همانطور که گفتیم سبک دکوراسیون روستیک یا روستایی، با الهام از طبیعت و استفاده از مواد طبیعی، فضایی گرم، دلپذیر و صمیمی ایجاد می نماید. این سبک با تاکید بر سادگی و استفاده از عناصر خام و دست ساز، حس و حال طبیعت و زندگی در محیط های روستایی را به خانه می آورد و شامل ویژگی های خاصی می گردد که در ادامه به آن ها می پردازیم. پس اگر قصد خرید جهیزیه به سبک روستیک را دارید این بخش را با دقت بخوانید.

استفاده از مواد طبیعی

چوب: اصلی ترین ماده مورد استفاده در سبک روستیک، چوب است. از چوب های طبیعی با بافت و رنگ های متنوع برای ساخت مبلمان، کف پوش، سقف و دیوارها استفاده می گردد.

سنگ: سنگ های طبیعی در این سبک برای دیوارپوش، کف پوش و شومینه ها بسیار محبوب هستند.

فلزات: فلزات قدیمی و ضد زنگ مثل آهن، مس و برنج برای جزئیات دکوراسیون و لوازم جانبی به کار می روند.

پالت رنگی طبیعی

رنگ های مورد استفاده در سبک روستیک اغلب از طبیعت الهام گرفته شده اند. استفاده از رنگ های خاکی، قهوه ای، سبز، بژ و خاکستری در این سبک بسیار رایج هستند.

بافت های غنی

استفاده از بافت های مختلف مثل پارچه های کتان، پشم و خز به فضای داخلی گرما و عمق می بخشد. این بافت ها می توانند در پرده ها، فرش ها، پتوها و کوسن ها به کار بروند.

جزئیات دست ساز

در جهیزیه سبک روستیک، استفاده از عناصر دست ساز مثل مبلمان چوبی خراطی شده، ظروف سفالی و آثار هنری محلی بسیار مهم است. این جزئیات به فضای داخلی حس اصالت و شخصیت می بخشند.

خرید جهیزیه به سبک روستیک

حالا که با سبک دکوراسیون روستیک آشنا شدید بهتر است به سراغ معرفی لوازمی برویم که با خرید آن ها می توانید به برترین شکل جهیزیه به سبک روستیک را آماده کننید. شما می توانید برای خرید جهیزیه به سبک روستیک به خبرنگاران مراجعه کنید و هرچه لازم دارید را به راحتی سفارش دهید.

مبلمان اتاق نشیمن

مبلمان در سبک روستیک معمولاً ساده و بادوام است. قطعات بزرگ چوبی با طراحی های کلاسیک و راحت انتخاب های مناسبی به نظر می رسند. میزهای ناهارخوری چوبی بزرگ، صندلی های راحتی و قفسه های چوبی دست ساز هم از جمله این موارد هستند. اتاق نشیمن در سبک روستیک باید فضایی گرم، دنج و محبت آمیز داشته باشد. مبلمان راحت با پارچه های بافت دار، میزهای چوبی بزرگ و شومینه سنگی می توانند به ایجاد این حس یاری نمایند. در ادامه به آنالیز و معرفی وسایل اصلی مورد احتیاج برای خرید جهیزیه به سبک روستیک مخصوص اتاق نشیمن می پردازیم.

میز و صندلی ناهارخوری

میز ناهارخوری چوبی با روکش طبیعی و صندلی های چوبی با پشتی های بلند انتخاب مناسبی برای سبک روستیک است. میزهای دست ساز با طرح های ساده و خام جذابیت بیشتری دارند.

مبل و کاناپه

مبلمان با پارچه های ساده و طرح های کلاسیک، با پایه های چوبی یا فلزی قدیمی همان مبلمانی است که برای چیدمان جهیزیه به سبک روستیک احتیاج دارید. استفاده از کوسن های بافت دار و پتوهای دست باف روی مبل ها می تواند گرما و صمیمیت را به فضا اضافه کند..

کتابخانه و قفسه

کتابخانه ها و قفسه های چوبی با طرح های ساده و طبیعی که می توانند کتاب ها، گیاهان و تزئینات روستیک را به خوبی به نمایش بگذارند از عناصر اصلی تکمیل دکوراسیون اتاق نشیمن در این سبک دکوراسیون هستند.

آشپزخانه

آشپزخانه های روستیک با استفاده از کابینت های چوبی با رنگ های طبیعی، سینک های بزرگ و عمیق از جنس استیل یا سنگ و پیشخوان های چوبی یا سنگی شناخته می شوند. جزئیات دست ساز و ظروف سفالی می توانند جذابیت بیشتری به آشپزخانه ببخشند. در ادامه به آنالیز و معرفی وسایل اصلی مورد احتیاج برای خرید جهیزیه به سبک روستیک مخصوص آشپزخانه می پردازیم.

کابینت ها و قفسه ها

کابینت های چوبی با رنگ های طبیعی و دستگیره های فلزی قدیمی از اصلی ترین شاخصه های دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک هستند. قفسه های باز چوبی برای نمایش ظروف سفالی و شیشه ای هم یکی دیگر از راه های چیدمان آشپزخانه به این سبک است.

سینک و شیرآلات

سینک های بزرگ و عمیق از جنس استیل یا سنگ و شیرآلات برنجی یا مسی با طراحی های کلاسیک همان چیزی است که آشپزخانه شما را به شکل باورنکردنی زیبا و دلنشین می نماید. این سبک از سینک و شیرآلات را مهمولا در فیلم های قدیمی و فیلم های مربوط به دهه 1900 میلادی می بینید. پس اگر دوست دارید آشپزخانه ای به سبک روستاهای دوران ویکتوریایی داشته باشید خرید این مدل سینک و شیرآلات را از قلم نیاندازید.

ظروف و لوازم پخت و پز

ظروف سفالی و چوبی همراه با قابلمه ها و تابه های چدنی از لوازم پخت وپزی است که باید در هر خانه ای با سبک دکوراسیون روستیک وجود داشته باشد. استفاده از دست سازهای محلی می تواند اصالت بیشتری به آشپزخانه ببخشد.

اتاق خواب

اتاق خواب های روستیک باید آرامش بخش و راحت باشند. استفاده از تخت خواب های چوبی با پتوها و ملحفه های نرم و بافت دار، کمدهای چوبی و جزئیات دست ساز مثل چراغ های دیواری و تابلوهای نقاشی می توانند فضای اتاق خواب را دلپذیرتر نمایند. در ادامه به آنالیز و معرفی وسایل اصلی مورد احتیاج برای خرید جهیزیه به سبک روستیک مخصوص اتاق خواب می پردازیم.

تخت و کمد

تخت خواب های چوبی با طراحی های ساده و کلاسیک از اصلی ترین عناصر برای دکوراسیون اتاق خواب به این سبک هستند. کمدهای چوبی با دربهای قدیمی و دستگیره های فلزی می تواند برترین انتخاب برای شما باشد.

ملحفه و پرده

ملحفه ها و پرده های بافت دار از جنس کتان یا پنبه، با رنگ های طبیعی و الگوهای ساده دقیقا حس و حال حضور در یک فضای آرام در دل طبیعت که دور از شلوغی و آشفتگی شهر است را به شما منتقل می نماید. این همان هدف اصلی دکوراسیون به سبک روستیک است.

تزئینات

تزئینات و اکسسوری های سبک روستیک از نوع دست ساز با رنگ ها و الگوهای طیبعی است و کمی حال و هوای قدیمی دارد. از قلم نیاندازید که در این سبک قرار نیست خانه را شبیه به عتیقه فروشی ها تزئین کنید اما استفاده از لوازم دست ساز با حس قدیمی و کلاسیک از اصول کار است. در ادامه به آنالیز و معرفی وسایل اصلی مورد احتیاج برای خرید تزئینات و اکسسوری به سبک روستیک می پردازیم.

فرش و قالیچه

فرش های دست باف با الگوهای سنتی و رنگ های طبیعی از اصلی ترین اکسسوری های مربوط به این سبک هستند. فرش ها و قالیچه ها اولین چیزهایی هستند که بعد از مبلمان دیده می شوند پس باید در انتخاب آن ها دقت کنید. قالیچه های پشمی و بافت دار انتخاب های خوبی هستند و می توانند گوشه و کنار خانه را به زیبایی پر نمایند.

چراغ ها و لوسترها

شاید بتوان گفت چراغ های آویز و لوسترهای فلزی با طراحی های قدیمی زیباترین بخش اجرای این دکوراسیون است. استفاده از لامپ های با نور گرم (نورهای زرد قدیمی) می تواند فضایی دنج و دلپذیر ایجاد کند.

تابلوها و آثار هنری

تابلوهای نقاشی با موضوعات طبیعت و منظره ها روستایی آخرین بخش برای تکمیل این سبک از دکوراسیون هستند. آثار هنری دست ساز چوبی و فلزی هم می تواندن جذابیت خاصی به فضا ببخشد.

مرور کلی

خرید جهیزیه به سبک روستیک احتیاجمند توجه به جزئیات و انتخاب موادی است که حس طبیعت و سادگی را به خانه بیاورند. با انتخاب مبلمان، لوازم آشپزخانه و تزئینات مناسب، می توانید فضایی گرم و دلپذیر با حس و حال روستایی در خانه تان ایجاد کنید. از مواد طبیعی و دست ساز بهره ببرید تا اصالت و گرمای بیشتری به فضا ببخشید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 خرداد 1403 بروزرسانی: 29 خرداد 1403 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5308

به "راهنمای کامل خرید جهیزی به سبک روستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل خرید جهیزی به سبک روستیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید