سازمان خصوصی سازی از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می نماید

به گزارش مجله نماشو، رئیس سازمان خصوصی سازی اتهام هایی که برخی درباره روند واگذاری ها به این سازمان نسبت می دهند را بی اساس دانسته و با دفاع از عملکرد این سازمان، اظهار داشت که از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می نماید.

سازمان خصوصی سازی از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می نماید

به گزارش خبرنگاران، مدتی است که تعدادی از کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه به علت به تعویق افتادن حقوقشان تجمع هایی را تشکیل داده اند و خواهان رسیدن به حقوق خود هستند. در این میان عده ای وقت را غنیمت شمرده و به روند خصوصی سازی ها حمله می نمایند. برخی معتقدند افرادی که به خصوصی سازی ها حمله می نمایند به دنبال منافع شخصی اند.

در این مورد رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید که متاسفانه در دوران خصوصی سازی تهمت های زیادی را تحمل نموده و عده ای به دلایل خاص خودشان در مقابل خصوصی سازی ها و اجرای اصل 44 مقاومت می نمایند.

مسئولان سازمان خصوصی سازی تاکید دارند که نیشکر هفت تپه حدود 50 سال دولتی بود و 350 میلیارد تومان زیان انباشته به بار آورد و حقوق کارکنانش هفت ماه معوق مانده بود، اما طی مدتی که به بخش خصوصی واگذار شده است در آن 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری شد و حقوق معوق به دو ماه رسید؛ آن ها امروز این سوال را می پرسند که چرا کسی در زمانی که هفت تپه دولتی بود نمی گفت چرا این شرکت 350 میلیارد تومان زیان انباشته دارد و حقوق کارگرانش هفت ماه عقب افتاده است؟

تعدادی بدون ارائه سند می گویند مشکل، روند واگذاری ها است، اما پوری حسینی در این مورد این سوال را مطرح می نماید که آیا کسی خصوصی سازی ها را ارزیابی نموده که بر اساس آن ارزیابی می گویند خصوصی سازی ها درست نبوده است؟ تنها ارزیابی که درباره خصوصی سازی ها اجرا شده، او تاکید می نماید که توسط دو موسسه بوده که آنها هم روند خصوصی سازی ها را مطلوب ارزیابی کردند و گفتند دو درصد اشتغال افزایش پیدا نموده است.

برخی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم می گویند که مجلس باید در مورد عملکرد خصوصی سازی تحقیق کند در این راستا سازمان خصوصی سازی رسما اعلام نموده که از تحقیق و تفحص مجلس درباره روند خصوصی سازی ها استقبال می نماید.

او به تازگی تاکید نموده است که اتفاقا تحقیق و تفحص مجلس فرصت خوبی برای این سازمان است تا به پرسشهای موجود در زمینه واگذاری ها پاسخ داده و اگر اشکالی هم در قوانین هست به نمایندگان مجلس یاداوری کنیم تا این اشکالات برطرف گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2914

به "سازمان خصوصی سازی از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان خصوصی سازی از تحقیق و تفحص مجلس استقبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید