سرگیجه های خطرناک کدامند؟

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران : 5 نشانه سرگیجه های خطرناک را در ادامه آورده ایم.

سرگیجه های خطرناک کدامند؟

سرگیجه را همه ما در زندگی تجربه نموده ایم. سرگیجه معمولا پس از مدتی رفع می گردد. دلایل زیادی برای سرگیجه وجود دارد. بعضی از سرگیجه ها خطرناک هستند. 5 نشانه مهم را که از سرگیجه خطرناک حکایت دارد در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگاران، سرگیجه باعث زمین خوردن شما شده، همراه با تاری دید، وز وز گوش، غش کردن، بی حسی صورت، بازو ها یا پا ها بوده، باید حتما و فورا به پزشک مراجعه کنید.

بسیاری از سرگیجه ها خود به خود رفع می شوند، اما اگر سرگیجه با این هفت نشانه همراه بود فورا به پزشک مراجعه کنید:

اگر سرگیجه باعث زمین خوردن گردد

اگر سرگیجه همراه با تاری دید

اگر سرگیجه با وز وز گوش همراه باشد

اگر سرگیجه با غش کردن همراه باشد،

اگر بت بی حسی صورت، بازو ها یا پا ها همراه باشد

سرگیجه به هنگام برخاستن

افت فشار خون شرایطی: یکی از علل شایع سرگیجه، افت ناگهانی فشار خون است که به آن افت فشار خون شرایطی می گویند. اگر سرگیجه شما هنگام ایستادن یا نشستن ناگهانی اتفاق می افتد، احتمالاً دچار افت فشار خون شرایطی شده اید.

کم خونی:

کم خونی شرایطی است که گلبول های قرمز سالم کافی برای حمل اکسیژن در بدن وجود ندارد. این شرایط می تواند باعث احساس سرگیجه، خستگی و ضعف در بیمار گردد. شایع ترین علت ریشه ای کم خونی، کمبود آهن و در پی آن کمبود ویتامین B12 است که با مصرف مکمل ها رفع می گردد.

گرفتگی عروق:

به گفته متخصصان سرویس سلامت همگانی (ان اچ اس)، سرگیجه همراه با کاهش شنوایی، دوبینی، تاری دید و بی حسی صورت، دست ها یا پاها، می تواند نشانه ای از گرفتگی عروق باشد. این شرایط که با نام آترواسکلروز شناخته می گردد، زمانی اتفاق می افتد که شریان ها به علت انسداد چربی، سفت و باریک می شوند. آترواسکلروز بسیار جدی است، زیرا در صورت عدم درمان می تواند منجر به حمله قلبی یا سکته مغزی گردد.

مشکل گوش داخلی:

اگر در کنار از دست دادن شنوایی، تعادل خود را از دست می دهید، می تواند نشانه ای از مشکل در عمق گوش باشد. لارنیتیت و نوریت دهلیزی هر دو نمونه ای از التهاب در گوش هستند و می توانند باعث شوند احساس کنید که اتاق در حال چرخش است و بعلاوه باعث تهوع و استفراغ می شوند.

تومور مغزی:

افراد مبتلا به این اختلال ممکن است در راه رفتن و حفظ تعادل خود دچار مشکل شوند و بعلاوه امکان تجربه سرگیجه وجود دارد. مسائل در هماهنگی، به عنوان مثال در انجام کار ساده ای مانند بستن بند کفش، ممکن است از نشانه های یک تومور مغزی باشند.

منبع: رکنا
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2024

به "سرگیجه های خطرناک کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگیجه های خطرناک کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید