سقوط سهام اپل وارن بافت را نقره داغ کرد ، 4 میلیارد دلار ضرر به ازای 250 میلیون سهم

به گزارش مجله نماشو، سقوط 7 درصدی سهام اپل باعث شده بسیاری از سهامداران این شرکت متضرر شوند. در این میان وارن بافت تقریبا 4 میلیارد دلار از ارزش سهام خود را تنها در عرض 24 ساعت از دست داد.

سقوط سهام اپل وارن بافت را نقره داغ کرد ، 4 میلیارد دلار ضرر به ازای 250 میلیون سهم

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در ماه ژوئن، اوراکل بیش از 250 میلیون سهام اپل را به خود اختصاص داد. اما ضررهایی که وارن بافت تجربه نموده بسیار سنگین تر است، چرا که وی در انتها ماه اوت به سی ان بی سی گفت که او سهام بیشتری را از اپل طی ماه ژوئن خریداری نموده است.

بر اساس آمارهای بازار فناوری، برکشایرهاتاوی و در راس آن وارن بافت بیش از 3.5 میلیارد دلار از دست داده که این بدترین رکوردی است که طی 4 سال گذشته در وال استریت ثبت شده است.

در سوی دیگر ماجرا، شرکت اپل نیز در حال گذراندن پنجمین هفته متوالی ضرردهی خود است. این نخستین بار از سال 2012 تا کنون است که اپل به این شدت ضرر می دهد.

سهام اپل پس از آن آغاز به سقوط کرد که اعلام شد آیفون ها نتوانسته اند انتظارات را براورده نمایند و فروشی برابر با فروش سال گذشته داشته اند. این در حالی است که ناظران بازار انتظاری بسیار بالاتر داشتند. افزون بر این، شرکت اپل چشم انداز مالی سال های مختلف را در اختیار برخی سرمایه گذاران قرار داده است و همه این عوامل سبب شد تا این شرکت با درجاتی از سقوط روبرو گردد.

تمامی این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که در اوایل امسال، اپل نخستین شرکتی بود که به صورت عمومی به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری رسید. در حال حاضر برکشایر هاتاوی دومین سهامدار بزرگ اپل با سهام ارزش 52 میلیارد دلار است.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2821

به "سقوط سهام اپل وارن بافت را نقره داغ کرد ، 4 میلیارد دلار ضرر به ازای 250 میلیون سهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط سهام اپل وارن بافت را نقره داغ کرد ، 4 میلیارد دلار ضرر به ازای 250 میلیون سهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید