طرح رتبه بندی معلمان در راستای شایسته گزینی در سال 98 اجرا می گردد

به گزارش مجله نماشو، رشید قربانی شامگاه دوشنبه در گردهمایی کارشناسان امور اداری استان کردستان از اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال 98 خبرداد و با بیان اینکه معیارهای حرفه ای بودن در این طرح لحاظ خواهد شد، اظهارداشت: هدف این طرح شایسته گزینی و حرفه ای بودن معلمان است و با اجرای طرح رتبه بندی کار امور اداری بیشتر خواهد شد.

طرح رتبه بندی معلمان در راستای شایسته گزینی در سال 98 اجرا می گردد

وی کار در این حوزه را حساس مطرح کرد و اضافه کرد: دقت، بالا بودن آستانه صبر و تحمل از ویژگی های دست اندرکاران امور اداری است و یکی از حساس ترین، پردرد سرترین و پرچالش ترین حوزه های آموزش و پرورش، بخش امور اداری است که با چالش های زیادی روبرو است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با تاکید بر اینکه مسئولان امور اداری شهرستان ها و مناطق باید آستانه صبر و تحمل خود را در برخورد با مراجعین بالا ببرند، ادامه داد: با توجه به حساسیت امور اداری در صورت نبود انگیزه و علاقه نمی توان در این حوزه مفید و موثر بود.

قربانی در ادامه به منابع قدرت در مدیریت اشاره نمود و الزام، پاداش، قانونمندی، تخصص و کاریزما را پنج منبع مهم قدرت مطرح کرد و یادآور شد: متاسفانه در آموزش و پرورش قدرت الزام و پاداش کم رنگ دیده می گردد.

وی از مسئولان امور اداری و استخدام آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان خواست با استفاده از تخصص خود در برخورد با مسائل و مراجعان، حرفه ای عمل نموده و به دستورالعمل و قوانین مربوط به امور اداری، استخدام و جذب نیرو اشرافیت کامل داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نحوه جذب و شمولیت نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی را یکی دیگر از موضوعات پرچالش در حوزه امور اداری دانست و بر مدیریت امور و اجرای قوانین و مقرارت بر اساس دستورالعمل ها تاکید نمود.

قربانی با اشاره به بازنشسته شدن تعداد زیادی از فرهنگیان استان در طول سال تحصیلی جاری، اعلام کرد: آنالیز پرونده بازنشستگان بسیار مهم است و مسئولان امور اداری باید حرفه ای به موضوع بازنشستگی نگاه نمایند و افراد باتجربه و توانمند باید در این حوزه فعالیت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 197

به "طرح رتبه بندی معلمان در راستای شایسته گزینی در سال 98 اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رتبه بندی معلمان در راستای شایسته گزینی در سال 98 اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید