مأرب، بازگشت ده ها آواره به رحبه پس از تسلط نیروهای صنعاء

به گزارش مجله نماشو، پس از تسلط کامل نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به رحبه در جنوب استان مأرب ده ها خانواده آواره به این شهر بازگشتند.

مأرب، بازگشت ده ها آواره به رحبه پس از تسلط نیروهای صنعاء

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هفته جاری یک منبع امنیتی به خبرگزاری سبأ یمن گفت، شهر رحبة در جنوب استان مأرب از نیروهای اشغالگر و وابسته به اشغالگران پاکسازی و به طور کامل آزاد شد.

این منبع با بیان اینکه آرامش و ثبات به همه منطقه ها شهرستان رحبه بازگشته است، به خبرگزاری یمن گفت، همه مردم می توانند به منازل و مزارع خود بازگردند و زندگی عادی را از سر بگیرند.

در همین ارتباط منابع محلی به وکاله الصحافه الیمینه گفتند، بسیاری از آواره ها پس از پاکسازی رحبه در حال بازگشت به منازل خود هستند.

این منابع تأکید کردند، پس از استقرار اوضاع امنیتی در رحبه، دهها خانواده آواره به منازل خود در منطقه الکوله مرکز شهر رحبه بازگشته اند.

در ادامه این گزارش آمده، راستاهای اصلی منتهی به مأرب شاهد ازدحام زیاد خودروهایی است که خانواده های آواره را به منازلشان بازمی گرداند.

منابع مذکور در ادامه گفتند، نیروهای صنعاء طی ساعت های گذشته اقدام به تأمین امنیت راستاها، عبور و مرور در آنها و هم تأمین احتیاج خانواده های آواره در راستا نموده اند.

نبرد آزادسازی استان مهم مأرب در شرق استان صنعاء (مرکز) از سال گذشته (2020) شروع شده و بیشتر منطقه ها و شهرهای آن تحت کنترل نیروهای صنعاء درآمده است.

استان مأرب از استان های برخوردار یمن از منابع طبیعی مثل نفت و گاز است. نبردها از ماه های فوریه و مارس گذشته (بهمن و اسفند سال گذشته) رو به شدت گذاشته و جبهه ائتلاف سعودی و شبه نظامیان آن در موضع ضعف قرار دارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1852

به "مأرب، بازگشت ده ها آواره به رحبه پس از تسلط نیروهای صنعاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأرب، بازگشت ده ها آواره به رحبه پس از تسلط نیروهای صنعاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید