معابد تاریخی تایلند

به گزارش مجله نماشو، معابد یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. معابد علاوه بر مقدس بودن معماری بی‌نظیری هم دارند که در این مقاله به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

معابد تاریخی تایلند

معبد سوتات در تور تایلند

این دو مکان از مشهورترین جاذبه های شهر بانکوک در تور تایلند می‌باشند. معبد Suthat هزاران سال پیش ساخته شده و جزو 6 معبد برتر کشور تایلند است. این معبد برای مجسمه های طلایی و برنزی بودا در داخل و بیرون آن، طراحی جالب سقف، سبک معماری، نقاشی های دیواری بسیار عظیم و مجسمه های برنزی سربازان چینی که در حیاط هستند، مشهور است. یکی از غول پیکرترین مجسمه های بودا که از جنس طلا بوده و حدود 21 متر طول دارد نیز در این معبد در نگهداری می‌کنند.

معبد طلایی در تور تایلند

معبد طلائی همیشه محلی برای بازدید خود تایلندی ها و گردشگرانی می‌باشد که از کشورهای مختلف جهان به بانکوک سفر می کنند. یکی از جاذبه های اصلی این معبد، مجسمه طلایی بسیار بزرگ بوداست که روی تختی به حالت چهارزانو نشسته‌اند. ارتفاع این مجسمه حدود  3 متر و وزن آن 5 هزار کیلو است. 83 درصد از این مجسمه از طلای خالص و جامد ساخته‌اند.

 معبد اینتراراوان در تور تایلند

گفته می شود این معبد ساده و برای مردم عادی ساخته شده است. البته این معمولی بودن شامل همه جنبه ها و بخش های معبد نیست. معماری عجیب و غیرعادی ساختمان معبد اینتراراوان، آن رابه یکی از جاذبه های شهر بانکوک برای بازدید تبدیل کرده است. این معبد نه تنها نشانگر معماری فرهنگی و سنتی می‌باشد، بلکه نشان دهنده اعتقاد قوی و عمیق مردم و اعتماد آنها به بودای اعظم نیز می‌باشد.

معبد مرمرین در تور تایلند

معبد مرمرین همان طور که از نام آن پیدا است از مرمر سفید ساخته شده که باعث جذب گردشگران بیشتری می‌شود که به این منطقه آمده‌اند. دسترسی به درب ساختمان از راه هایی است که از خیابان منشا می گیرند و مسیری باریک که پوشیده از سنگفرش و چمن است را طی می کنند تا به درب برسند. در این معبد بیش از 50 مجسمه بودا وجود که هر کدام ظرافت و زیبایی ویژه ای دارند. این مجسمه ها هر کدام مربوط به شاخه ها و ادیان مختلف بوداست که در نقاط مختلف جهان گسترده شده اند. یکی از مسایلی که به وضوح در طراحی این مجسمه ها به چشم می آید، تلفیق هنر مدرن اروپایی در ساخت آنها است.

معبد آرون در تور تایلند

معبد آرون که با عنوان معبد سپیده دم نیز شناخته می شود، یکی از مناطق مسحور کننده در شهر بانکوک است. این معبد با برج های بلند و حیاط بزرگ، بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های تور تایلند در شهر بانکوک است. 

به این دلیل به آن معبد سپیده دم می گویند که نخستین جایی در تانبوراست که نور سپیده دم به آن می تابد. مجسمه بودای زمردی قبل از برده شدن به کاخ بزرگ در اینجا قرار داشت. این معبد حتی بعد از انتقال مجسمه بودای زمردی نیز احترام و جذابیت خود را حفظ کرده است.

انتشار: 23 آبان 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2

به "معابد تاریخی تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معابد تاریخی تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید