معبد سه برج بانکوک

به گزارش مجله نماشو، معبد  Phra Prang Sam Yot یا سه برج یکی زیباترین جاذبه‌های تاریخی شهر بانکوک است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن‌ بروید.

معبد سه برج بانکوک

Phra Prang Sam Yot و یا معبد سه برج واقع شده در جاده وبچیان بانکوک در کشور تایلند است که قدمت آن به قرن سیزدهم می رسد. این بنا شاید بهترین معبد مخروبه باقی مانده از دوران سوکوتاهی است. سبک معماری بکار رفته و متصل به هم این بنای مخروبه را منحصر بفرد کرده‌اند. گردشگران تور تایلند معمولا به بازدید طبیعت کشور تایلند می‌روند، اما ما به شما توصیه می‌کنیم بازدید از جاذبه‌ای تاریخی را در برنامه سفر خود قرار بدهید.

هنوز بسیاری از ساختار این برج و نقاشی ها و حکاکی های عجیب آن قابل مشاهده است.تمثیل های بودا در درون معبد بسیار بدیع می باشد که یادآور دوران کوهن سوکوتاهی می باشند.در ساختن این معبد از شن و ماسه استفاده شده است و نمای بیرونی آن با گچ تزیین شده است.سه برج به معنی تثلیث هندو از خالق برهما ، ویشنو نگاهبان و شیوا ویرانگر است.

در تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی متنوع می‌توانید به بازدید جاذبه‌های متنوعی بروید، که یکی از بهترین این جاذبه‌ها معبد سه برج است.

این بنا در طول سلطنت پادشاه نارای به صومعه بودایان تبدیل شد و تا سالیان متمادی از مراکز مذهبی بودایی به شمار می‌رفت. بعد از آنکه پادشاه ناری این صومعه را یک پرستشگاه بودایی خواند، تندیس‌های بودایی زیادی به آن اضافه کرده‌اند.

انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2373

به "معبد سه برج بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد سه برج بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید