معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ

به گزارش مجله نماشو، معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ، یکی از جاذبه‌های مذهبی و تاریخی تور مالزی برای بازدید می‌باشد. این معبد به سبک Teochew در جرج تاون ساخته شده است که درسال 2006 جایزه ای برای حفظ میراث فرهنگی دریافت کرده. 

معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ

این معبد مختص خدای تائو شمال است. این معبد مرکز فرهنگ Taoist در پنانگ می باشد. به تازگی یک پروژه که هزینه های توسط جامعه ی Teochew تامین می شود برای بازگرداندن اجدادHan Jiang به این معبد تاریخی راه اندازی شده است. برای انجام کارهای مرمت این معبد صنعت گرانی سنتی از چین وارد این کشور شده اند. در تور مالزی به شما توصیه می‌کنیم بازدید از این جاذبه را تجربه کنید.

در سال 1885 به دلیل زیاد شدن تعداد مهاجران Teochew از چین به پنانگ ، جامعه ی Teochew تشکیل شد. 6 مهاجر با هم متحد شدند و یک خانه در ساحل Lebuh خریداری کردند. در سال 1869 این خانه به محل فعلی اش در Lebuh Chulia نقل مکان کرد و در سال 1935 نام آن به معبد Han Jiang تغییر کرد.طراحی این معبد به سبک si dian jing می باشد. شیروانی های سقف یک شکل مربع را تشکیل داده اند. در سال 1890 زمانی که جامعه ی Teochew رونق بسیاری داشت بودجه زیادی برای ساخت یک ساختمان به سبک چینی اختصاص داده شد. معبد درونی دارای سه درب ورودی می باشد. این معبد دارای مجسمه هاو نقاشی های دیواری زیبایی است.

نمای خارجی معبد بسیار ساده شاخته شده است. طبق سنت مکتب کنفوسیوس در معبد درونی تبلت هایی از اجداد Teochew وجود دارد. این معبد دارای چندین تالار زیبا هم می باشد.در بازسازی و مرمت این معبد تلاش بسیاری شده تا سبک معماری Teochew حفظ گردد.

انتشار: 30 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 39

به "معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید