معرفی پارک های تایلند

به گزارش مجله نماشو، در تایلند همه جور جاذبه ای را خواهید دید، انگار همه چیز برای گردشگران طراحی شده است، حتی پارک های ملی یا سطح شهر هم به خوبی برای توریست ها اماده شده است، در ادامه برایتان چند پارک معروف تایلند را معرفی خواهیم کرد.

معرفی پارک های تایلند

تایلند کشوری با پارک های ملی بسیار زیباست. اگر در تور تایلند زیبا شرکت کنید خواهید دید که پارک های ملی تایلند تضاد جالبی در مقابل نواحی شهری بوده که به اکثر هتل ها و مناطق مسکونی نیز نزدیک هستند. پارک ها این شانس را به شما می دهند که طبیعت دست نخورده و وحشی تایلند را ببینید. در ادامه بعضی از زیباترین پارک های ملی تایلند را به ترتیب معکوس می بینید:

پارک ملی کانگ کراچان (Kaeng Krachan)

کانگ کراچان بزرگترین پارک ملی تایلند است. این پارک بیشتر جنگل های گرمسیر بارانیست و شهرت آن به دلیل مه غلیظ صبحگاهی در اسفند و فروردین است که پارک را می پوشاند و تپه هایی که از مه بیرون زده و منظره فوق العاده ای را ایجاد می کنند. این پارک همچنین به دلیل حیات وحش متنوعی که دارد شناخته شده است به خصوص پرندگان و پروانه ها. بیش از 400 نوع پرنده از جمله گونه های کمیاب در این پارک شناسایی شده اند. همچنین پستانداران زیادی مانند پلنگ، سگ های وحشی، خرس و فیل در این پارک وجود دارند. شما می توانید در رودخانه و دریاچه قایق سواری کنید. این پارک برای بسیاری فعالیت ها از جمله پیاده روی در جنگل، دیدن پرندگان، قایق سواری یا کوه نوردی مقصد بسیار هیجان انگیزی است.

پارک ملی خائو سام روی یوت (Khao Sam Roi Yot)

این پارک برای صخره های آهکی اش معروف است. اسم پارک یعنی " کوه 300 قله ای". خیلی از مردم برای بازدید از غار پایا ناخن (Phaya Nakhon) به اینجا می آیند، غار بزرگی که یک معبد بودائی درون آن قرار دارد. پارک همچنین مقصد شناخته شده ای برای دوستداران پرندگان است و شما می توانید حدود 300 گونه از پرندگان را اینجا ببینید. دی و بهمن زمان تماشای پرندگان مهاجر است. اگر شما در هواهین (Hua Hin) هستید به راحتی می توانید یک سفر یک روزه به این پارک را برنامه ریزی کنید.

پارک ملی خائو یای (Khao Yai)

پارک ملی خائویای که در مرکز تایلند قرار گرفته، در سال 1962 به عنوان اولین پارک ملی تایلند افتتاح شد. این پارک در رشته کوه های سانکامپنگ (Sankamphaeng) قرار دارد پس نقطه شناخته شده ای برای کوه نوردان به شمار می رود. همچنین با مناظر دیگری از جمله چمنزارها و جنگل های استوایی مواجه می شوید. اینجا برای دوستداران حیات وحش هم جذاب است. بعضی از گونه هایی که اینجا خواهید دید گیبون، پلنگ، میمون و فیل هستند. حتی ممن است ببر هم ببینید اگرچه دیگر کمیاب هستند. آبشارهای زیادی در پارک وجود دارد که بزرگترین آنها هیو ناروک (Haew Narok) است.

پارک ملی کوری بوری (Kuri Buri)

این پارک یکی از بهترین مکان ها برای دیدن حیات وحش تایلند، به خصوص فیل ها، شناخته شده است. شما می توانید گله های فیل ها را ببینید که در دریاچه های پا یانگ آب بازی می کنند. پا یانگ به سکو های تماشای مخصوص حیات وحش مجهز شده است. بازدید کنندگان می توانند با ماشین به پارک وارد شوند اما باید با تورهای مخصوص از مناطق حفاظت شده عبور کنند. تورها با وانت یا خودرو های 4WD انجام می شود. اگر می خواهید شب را بمانید می توانید چادر یا خانه های چوبی اجاره کنید. اگر بین اردیبهشت تا آبان به این پارک بیایید باران زیادی می بارد. خشک ترین ماه ها خرداد و تیر هستند.

پارک ملی مو کو سورین (Mu Ko Surin)

موکوسورین یک گروه از جزیره های حفاظت شده در دریای آندامان است، به فاصله 60 کیلومتر از خاک تایلند. این جزایر مناطق نابی را با آب های شفاف، صخره های زیبای مرجانی، و گونه های زیادی از ماهی ها، لاک پشت ها و دیگر جانوران دریایی برای غواصی در خود دارند. همچنین مناطق بسیار عالی برای غواصی مانند صخره ریکلیو (Richelieu Rock)، که یکی از نقاط معروف غواصی در دنیاست. شما می توانید با تورهای برناه ریزی شده و یا خودتان از این پارک دریایی دیدن کنید. بعضی از جزیره ها امکان چادر زنی یا اجاره خانه های چوبی دارند. اگر احتیاج به آرامش در کنار دریا و قصد غواصی دارید، موکوسورین یک مقصد ایده آل است.

پارک ملی مو کو آنگ تانگ (Mu Ko Ang Thong)

پارک ملی موکوآنگ تانگ در خلیج تایلند، یک پارک دریایی شامل 42 جزیره است. بهترین راه برای دیدن این پارک گرفتن یک تور با قایق یا کرایه یک قایق برای خودتان است. قایق های موتوری و پارویی اینجا معروف هستند. نقاط زیادی برای شیرجه و غواصی مناسب هستند. اگر بیش از یک شب می مانید می توانید چادر یا خانه اجاره کنید. چند جزیره سواحل زیبای ماسه سفید دارند و بقیه کوه هایی برای کوهنوردی با مناظر زیبا. به جز تنوع وسیعی از زندگی دریایی، ممن است سمور، گراز وحشی و انواع میمون ها را در این جزایر ببینید.

پارک ملی اراوان (Erawan)

پارک ملی اراوان در غرب تایلند است و یکی از جذابیت های اصلی آن آبشار اراوان است. یک آبشار هفت طبقه که اسم آن از یک فیل در اسطوره هندی گرفته شده است. شما می توانید از این آبشار بالا رفته و در آب شنا کنید. همچنین چند غار در این پارک برای سیاحت وجود دارد. آسان ترین راه برای رسیدن به پارک گرفتن اتوبوس از شهر کانچانابوری (Kanchanaburi) است که حدود یک ساعت و نیم طول می کشد. در روز چندین اتوبوس برای این مسیر وجود دارد پس یک سفر یک روزه راحت است. اگر می خواهید بیشتر از یک روز در این پارک بمانید میتوانید چادر بزنید یا خانه های چوبی اجاره کنید.

پارک ملی خائو سوک (Khao Sok)

این پارک ملی بیشتر شامل جنگل های انبوه است. در واقع این پارک بارانی ترین نقطه تایلند خوانده شده است که می تواند گستره وسیعی از پوشش گیاهی و حیوانات را در خود جای دهد. به جز صدها گونه از پرندگان، در این پارک گربه های وحشی، گوزن، تاپیر، فیل و گراز نیز وجود دارد. شما همچنین می توانید بزرگترین گل های دنیا را در اینجا ببینید. گل بسیار کمیاب رافلسیا کری (Rafflesia kerrii) در تایلند فقط در خائوسوک وجود دارد. فصل خشک بین تیر و دی بهترین زمان دیدن این پارک است. بین فروردین تا تیر موسم بارندگی است که سیل زیاد اتفاق می افتد و بسیاری جاده ها لغزنده هستند.

پارک ملی آئو پانگ نگا (Ao Phang Nga)

پارک ملی آئوپانگ نگا یک پارک دریایی در جنوب تایلند است. در این پارک چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد پس اگر حداقل چند روز بتوانید برای این پارک وقت بگذارید بهتر است. پارک شامل 42 جزیره کارست با سواحل زیبا و صخره های آهکی، غارها و تالاب های اعجاب آور است. معروف ترین نقطه، جزیره جیمز باند است که این نام را پس از فیلم جیمز باند قسمت مردی با تفنگ طلایی که در اینجا فیلم برداری شده از آن خود کرده است. اگر از گشت و گذار در غار خوشتان می آید یک روز را به غار کوه پنک (Koh Panak) ، که فقط با قایق می توان به آن وارد شد، اختصاص دهید.

پارک ملی مو کو سیمیلان (Mu Ko Similan)

پارک ملی موکوسیمیلان یکی دیگر از پارک های دریایی تایلند است، مجموعه ای از 11 جزیره در فاصله 70 کیلومتری از ساحل دریای آندامان. این جزایر گرانیتی هم در زیر و هم در روی آب بسیار زیبا هستند و با جنگل های استوایی پوشیده شده اند. توسط سواحل سفید احاطه شده و با صخره های مجانی تزئین شده اند. بین دی و اردیبهشت آبها بسیار شفاف هستند که آنها را برای غواصی و شیرجه ایده آل می سازد. بعضی از جزیره ها مثل کو میانگ و کو سیمیلان هتل و رستوران دارند. بعضی شرکت ها تورهای غواصی برگزار می کنند. در بعضی از این تورها شما می توانید چند شب در قایق بمانید و در طول روز به غواصی بپردازید.

انتشار: 17 بهمن 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 52

به "معرفی پارک های تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی پارک های تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید