ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون

به گزارش مجله نماشو، رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دزفول از ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون دزفول اطلاع داد.

ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون

رضا قپانچی پور، رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دزفول، با اشاره به مصوبه سامان دهی منطقه ها گردشگری در شهرستان دزفول و به منظور پیشگیری از تخریب محیط زیست در این منطقه ها، از نصب تابلوی هشدار منع ورود وسایل نقلیه به دره گردشگری توبیرون اطلاع داد. وی در این رابطه افزود:

با توجه به حضور گسترده وسایل نقلیه در دره گردشگری توبیرون و تهدید جدی تخریب محیط زیست در این منطقه، نشست هایی در این خصوص برگزار و پس از پیگیری اجرا شده، روز پنجشنبه با همکاری بخشداری سردشت و انجمن زیست محیطی کنکاج نسبت به نصب تابلوی ورود ممنوع وسایل نقلیه به این دره اقدام شد.

قپانچی پور از گردشگران درخواست کرد تا درصورت انتخاب این منطقه به عنوان مقصد گردشگری، در جهت حفظ و بهرمندی پایدار از محیط زیست به صورت پیاده جهت را طی نمایند. وی در این رابطه توضیح داد:

درصورت پایبند نبودن راکبان به هشدار اعلام شده، مراتب به وسیله قانونی پیگیری خواهد شد.

لازم به ذکر است که دره توبیرون، منطقه ای بکر و از جاهای دیدنی خوزستان واقع در 20 کیلومتری جاده دزفول - سردشت محسوب می گردد که در سال های اخیر در شرایط هشدار زیست محیطی قرار گرفته است.

منبع: کجارو / تین نیوز (خبرگزاری حمل و نقل)
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2062

به "ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون" امتیاز دهید

1 کاربر به "ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید