موتورسواری در پوکت

به گزارش مجله نماشو، با اجاره موتور سیکلت می‌توانید به بازدید جاذبه‌های بیشتری بروید. اما در تور پوکت باید مراقب رانندگی خود باشید و سعی کنید تصادف نکنید و برای انجانم این کار تمام جوانب را در نظر بگیرید.

موتورسواری در پوکت

تصادفات موتورسواری یکی از رایج‌ترین حوادث موجود در پوکت بین گردشگران تور تایلند در جزیره زیبای پوکت است. جاده‌های تایلند بسیار خطرناک هستند، به ویژه برای مسافرانی که با نوع رانندگی مردم این کشور آشنایی ندارند. با این حال، اگر با احتیاط و آگاهی کامل به رانندگی بپردازید، بدون هیچ‌گونه مشکل یا بروز تصادف قادر خواهید بود در سواحل زیبای پوکت به گشت و گذار بپردازید.

اگر با لباس شنای خود اقدام به موتورسواری در تور پوکت کنید، پلیس وسیله‌ی نقلیه‌ی شما را متوقف خواهد کرد. البته جریمه‌ای برای این کار وجود ندارد و افسر پلیس تنها از شما درخواست خواهد کرد که لباس مناسب بپوشید.

ایستگاه‌های بازرسی پلیس پوکت، معمولا در مناطق گردشگری این شهر مانند پاتونگ، کارون و کامالا قرار دارند. جاده‌ها و خیابان‌های پوکت تقریبا قدیمی بوده و دارای دست‌اندازها و چاله‌های متعددی هستند؛ بنابراین بهتر است هنگام رانندگی با موتور در این شهر، حواس خود را کاملا جمع کرده و آهسته‌تر رانددگی کنید.

موتورسواران و کسانی که روی ترک موتور می‌نشینند هر دو باید کلاه ایمنی بر سر داشته باشند، چرا که به هنگام تصادف، بیشترین صدمات بر این قسمت از بدن وارد می‌شود. جریمه‌ی نداشتن کلاه ایمنی نیز 400 بات می‌باشد.

برای رانندگی با موتور در تور تایلند نیاز به گواهینامه‌ی رانندگی بین‌المللی دارید، در غیر این صورت، اگر پلیس این کشور شما را تحت بازرسی قرار دهد، بایستی مبلغ 400 بات به عنوان جریمه بپردازید.

پنچر شدن چرخ موتور در پوکت تبدیل به امری عادی شده اما جای نگرانی نمی‌باشد، چرا که در تمامی نقاط شهر مراکزی برای تعویض و تعمیر چرخ وسیله‌ی نقلیه‌ی شما با حداکثر هزینه‌ی 200 بات وجود دارد. به یاد داشته باشید که مهم نیست رانندگی شما تا چه حد خوب است؛ همواره بایستی مراقب دیگر رانندگانی که در خیابان هستند باشید.

انتشار: 12 آذر 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 26

به "موتورسواری در پوکت" امتیاز دهید

2 کاربر به "موتورسواری در پوکت" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورسواری در پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید