آشنایی با نحوه دریافت ویزای تایلند

به گزارش مجله نماشو، در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند. برای این که بتوانید به این کشور سفر کنید باید اجازه ورود به آن را داشته باشید، که به این اجازه نامه ویزا می‌گویند.

آشنایی با نحوه دریافت ویزای تایلند

ویزا با اجازه تنها یک ‌بار ورود در طول 90 روز. این نوع از ویزا برای 60 روز اعتبار دارد و می ‌توان آن را به ‌آسانی با پرداخت هزینه ‌ای مشخص در اداره مهاجرت تایلند برای مدت ‌زمان 30 روز آن را تمدید کرد. به ‌این ‌ترتیب می‌توانید برای 3 ماه در تایلند باقی بمانید. برای دریافت چنین ویزایی باید پیش از ورود به تایلند و از طریق سفارت ‌خانه های این کشور اقدام کنید.

در تور تایلند هنگامی‌ که وارد خاک این کشور شوید، امکان حضور 60 روزه در تایلند را خواهید داشت ولی قبل از این‌که این کشور را ترک کنید می ‌توانید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و با پرداخت هزینه یادشده، اقامت خود را 30 روز دیگر تمدید نمایید.

راه دیگر این است که از مرز این کشور خارج ‌شده و مهر خروج را در گذرنامه خود بزنید و سپس در همان روز دوباره به خاک تایلند بازگردید. البته در این شرایط نمی‌ توانید ویزای بلندمدت دریافت کنید و در صورت ورود از مرزهای زمینی می‌توانید 15 روز در این کشور ‌مانده و با ورود از طریق مرزهای هوایی، 30 روز اقامت مجاز در تور تایلند دارید.

به یاد داشته باشید که در این کشور تاریخ ورود و خروج ‌های شما با دقت بررسی می‌شود و هر نوع ورود و تمدید ویزای شما موردبررسی قرار می‌گیرد و به همین دلیل نیز با کسانی که از روش ‌های مختلف برای ادامه دادن اقامت خود استفاده کرده‌اند برخورد شده و دیگر به آن ‌ها ویزای بلندمدت ارائه نمی ‌شود. همچنین توجه داشته باشید که این اطلاعات می ‌توانند در هرلحظه ‌ای تغییر کنند و به همین جهت نیز پیش از این‌که بخواهید آن‌ها را امتحان کنید، درباره آن ‌ها از سفارت تایلند سوال کنید.

انتشار: 24 آبان 1396 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 12

به "آشنایی با نحوه دریافت ویزای تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نحوه دریافت ویزای تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید