کرایه موتور در تور تایلند

به گزارش مجله نماشو، برای این که بتوانید یک ماجراجویی کامل در تور تایلند داشته باشید، بهتر است موتور کرایه کنید. برای این که این کار را به درستی انجام بدهید، به شما توصیه می‌کنیم به نکاتی که در این مقاله آورده شده است، توجه نمایید.

کرایه موتور در تور تایلند

اگر برای کرایه موتور در تور تایلند به مغازه های بزرگ تر بروید بعضی از آن ها به شما خدمات بیمه هم ارائه می دهند. پیشنهاد می کنیم که حتما کمی بیشتر پول خرج کنید و خودتان را بیمه کنید چون در صورت بروز حادثه، هزینه های شما بسیار کمتر می شود. این بیمه اغلب، خسارت و هر نوع تصادفی را پوشش خواهد داد.

شاید با دیدن اولین موتور وسوسه شوید که هر چه زودتر آن را کرایه کنید اما بهتر است که مغازه های بیشتری را بگردید و گزینه های بهتری را پیدا کنید. دنبال ارزان ترین موتور نباشید و در عوض به دنیال مغازه هایی باشید که موتورهای باکیفیت تری دارند. مغازه هایی که اعتبار بیشتری دارند به شما اجازه می دهند تا بدون اینکه پاسپورت خود را در آنجا بگذارید موتور را کرایه کنید. در این مغازه ها به جای پاسپورت اصلی می توانید کپی پاسپورت را به همراه مقداری سپرده در ازای کرایه موتور به فروشگاه بدهید.

در تور تایلند نباید برای کرایه موتور پاسپورت خود را به گرو بگذارید. در ضمن بعد از تحویل گرفتن موتور باید از آن عکس بگیرید.

موتور وسیله بسیار خطرناکی است مخصوصا این که آن را در جایی سوار شوید که جاده های خرابی دارید و به قوانین رانندگی چندان توجهی نمی شود. حتی اگر قرار باشد فقط چند متر سوار موتور باشید باز هم حتما از کلاه استفاده کنید. از فروشنده،  کلاهی را درخواست کنید که همه جای سر و صورت شما را به خوبی بپوشاند.

بیشتر این فروشگاه های کرایه موتور توسط گردشگران استفاده می شوند. اگر موتور را برای مدت زمان بیشتری کرایه کنید قیمت تمام شده کرایه شما پایین تر می آید. همیشه بالبخند چانه بزنید، هیچ وقت در هنگم چانه زدن بی ادبانه رفتار نکنید و تخفیفی معقولانه را پیشنهاد دهید.

منبع: adventureinyou.com
انتشار: 24 آبان 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 14

به "کرایه موتور در تور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرایه موتور در تور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید