کره جنوبی: آمریکا به صورت مشروط با لغو پاره ای از تحریم های کره شمالی موافقت کرد

به گزارش مجله نماشو، خبرگزاری رسمی کره جنوبی گزارش کرد آمریکا موافقت کرده است به طور مشروط پاره ای از تحریم های کره شمالی را لغو کند.

کره جنوبی: آمریکا به صورت مشروط با لغو پاره ای از تحریم های کره شمالی موافقت کرد

یونهاپ روز جمعه گزارش کرد واشنگتن در نظر دارد تحریم ها روی صادرات ذغال سنگ و منسوجات از کره شمالی را بین 12 تا 18 ماه لغو کند.

البته این گزارش اضافه می کند که این امر مشروط به آن است که کره شمالی تاسیسات هسته ای یونگ بیون را که مهمترین مرکز اتمی این کشور است از کار انداخته و کل برنامه هسته ای خود را نیز متوقف کند.

صادرات ذغال سنگ و منسوجات که از جمله اهداف تحریمی آمریکا محسوب می شود یکی از اصلی ترین منابع درامد برای کره شمالی محسوب می شود و لغو این تحریم ها منابع ارزی بیشتری در اختیار پیونگ یانگ قرار خواهد داد.

مقام های آمریکا و کره شمالی خود را برای برگزاری نشست های کاری آماده می کنند این گزارش می افزاید این موضوع در این نشست ها مطرح خواهد شد اما اگر کره شمالی به هر دلیلی حاضر به توافق نشود، این برنامه اجرا نخواهد شد.

نبود توافق بر سر فرایند خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و وجود تحریم های سرسختانه آمریکا و سازمان ملل علیه کره شمالی باعث شد تا دیدار سران دو کشور در هانوی ویتنام در اوایل سال جاری میلادی به شکست بینجامد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیش بینی کرده است که با توجه به دیداری که اخیراً سران دو کشور در مرز دو کره انجام دادند، مذاکرات میان دو کشور اواسط ماه جاری میلادی از سرگرفته شود.

منابع مطلع به خبرگزاری کره جنوبی گفته اند اگر کره شمالی حاضر به توقف کل برنامه اتمی و از کار انداختن نیروگاه هسته ای یونگ بیون شود، آمریکا نیز برای امضای بیانیه رسمی پایان جنگ دو کره از سال 1953 میلادی به این طرف آماده خواهد بود و این معاهده جایگزین پیمان متارکه جنگ میان دو کره خواهد شد.

یونهاپ می افزاید اصلی ترین مساله این است که آمریکا باید کاری کند تا کره شمالی به آن کشور اعتماد پیدا کند و اینکه معین شود سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ پایان یافته است.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 22 دی 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 695

به "کره جنوبی: آمریکا به صورت مشروط با لغو پاره ای از تحریم های کره شمالی موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی: آمریکا به صورت مشروط با لغو پاره ای از تحریم های کره شمالی موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید