8 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در مأرب آزاد شدند

به گزارش مجله نماشو، دولت صنعا بیان کرد که هشت نفر از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در بند مزدوران ائتلاف سعودی در جبهه استان مأرب امروز با وساطت محلی آزاد شدند.

8 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در مأرب آزاد شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت صنعا از آزادی هشت نفر از نظامیان اسیر خود که در بند نیروهای ائتلاف سعودی بودند، اطلاع داد.

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن روز چهارشنبه گفت که هشت نفر از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در جریان یک عملیات مبادله اسرا و به وسیله وساطت محلی در جبهه مأرب آزاد شدند.

مقامات یمنی می گویند ماه مبارک رمضان سال جاری هم در شرف فرارسیدن است اما هزاران نفر از اسرا و زندانیان از سختی زندان در رنج هستند و به همین دلیل از طرف دیگر و به ویژه مزدوران وابسته به عربستان سعودی خواستند که با انجام عملیات تبادل اولیه به استقبال این ماه پر فضیلت بروند.

دو طرف بیش از 15 هزار اسیر نزد خود دارند و علی رغم ناکامی در رسیدن به یک توافق جامع در خصوص اسرا، اما هر از چندگاهی عملیات تبادل با میانجیگری طرف های بومی صورت می گیرد.

رئیس کمیته ملی اسیران یمن پیش از این گفته بود که طرف مقابل (مزدوران و متجاوزان) در خصوص پرونده تبادل اسرا کوتاهی می نماید و عامدانه بر سر راه توافق تبادل اسرا کارشکنی می نماید.

دولت نجات ملی یمن یازدهم فروردین ماه اطلاع داد که به دنبال نشستی یک هفته ای تحت نظارت سازمان ملل در اردن با دولت مستعفی درباره مبادله 1400 اسیر به توافق رسیده است، اما این توافق هنوز عملی نشده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3787

به "8 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در مأرب آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در مأرب آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید