آغاز ارائه تسهیلات 500میلیونی برای حمایت از کسب و کارها

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در مورد جزئیات تسهیلات حمایتی صندوق نوآوری از کسب و کارهای زیان دیده بر اثر شیوع ویروس کووید-19 گفت: با توجه به مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور ایجاد کرده است، صندوق نوآوری و شکوفایی با هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی کشور مصوب کرد که از شرکت های دانش بنیان و همچنین شرکت های فناور، خلاق، استارت آپ ها و شتاب دهنده های فعال در اکوسیستم فناوری و نوآوری حمایت کند. بر این اساس مقرر شد تسهیلاتی هم راستا با تسهیلاتی که دولت جمهوری اسلامی ایران مصوب کرده در صندوق اجرا شود.

آغاز ارائه تسهیلات 500میلیونی برای حمایت از کسب و کارها

وحدت با اعلام اختصاص تسهیلات برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان، فناور، خلاق، استارت آپ ها و شتابدهنده هایی که کسب و کارشان به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است، گفت: این تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان برای کسب و کارهای کوچک و متوسط با نرخ 9 درصد در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. این تسهیلات با پایش شرایط فعالیت و اشتغال شرکت ها طی 6 ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن 6 ماه جهت بازیابی توان شرکت ها تنفس داده می شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وی گفت: برای سایر شرکت های فعال در اکوسیستم نوآوری نیز با توجه به بزرگی اکوسیستم و محدودیت منابع مالی صندوق در گام اول شتاب دهنده ها و فضاهای کار اشتراکی که در اثر شیوع کرونا آسیب های شدیدی دیده اند در اولویت قرار گرفته اند که با همکاری صندوق های پژوهش و فناوری تا سقف محدودی توسط صندوق نوآوری مشابه سایر شرکت ها حمایت می شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: امیدواریم با جذب منابع مالی و در ادامه اجرای طرح، برنامه هایی نیز برای سایر فعالان از جمله شرکت های فناور، خلاق و استارت آپ ها ارائه خواهد شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده ها می توانند به صورت مستقیم به سامانه غزال مراجعه کرده و با شرح مستنداتی که نشان دهنده آسیب دیدگی آنها بعد از شیوع بیماری کووید- 19 است درخواست خود را اعلام کنند. تقاضاها توسط کارشناسان بررسی و پاسخ داده می شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان وفناور کشور دوشادوش کادر درمان در جبهه مقابله با کرونا آماده ارائه خدمات به مردم است، گفت:ما با تکیه بر توان محققان و فناوران جوان کشور می توانیم در مرزهای دانش و فناوری، محصولات پیشرفته و دارای استانداردهای روز دنیا تولید کنیم که فراتر از بازارهای ملی، در بازارهای صادراتی و بین المللی نیز امکان رقابت داشته باشند.

پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در روزهای پایانی سال گذشته با اختصاص 5000 میلیارد ریال برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری آغاز و ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین مالی نزدیک به 70 شرکت دانش بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با کرونا اقدام کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3792

به "آغاز ارائه تسهیلات 500میلیونی برای حمایت از کسب و کارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ارائه تسهیلات 500میلیونی برای حمایت از کسب و کارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید