اتفاق قابل پیش بینی: صالح نفر اول نیست

به گزارش مجله نماشو، با ادامه این روند،نه تنها فجر بختی برای صعود ندارد بلکه خطر سقوط را نیز احساس خواهد نمود.تیمی با مربیگری صالح که نشان داده نفر اول نیست.برای او بهترین پست،دستیاری است.کسی که تمرین بدهد اما تصمیم نگیرد.

اتفاق قابل پیش بینی: صالح نفر اول نیست

به گزارش خبرنگاران ،فجرسپاسی را فصل قبل در قامت یک مدعی دیدیم. یکی از تیم های قدرتمند لیگ یک که با علی اصغر کلانتری، فقط چند گام تا صعود به لیگ برتر فاصله داشت. کلانتری رفت تا برای فصل جدید، مجید صالح به شیراز برود و سرمربی فجرسپاسی گردد. مربی سابق استقلال، تیم ملی، ملوان و پیکان که یک فصل هم سرمربیگری سایپا را بر عهده داشت.

برای ورود صالح به شیراز، مدیران فجرسپاسی برنامه های ویژه ای تدارک دیدند. از قرارداد چند صد میلیونی تا پرس و جو از افرادی که روی این مربی شناخت داشتند و تاییدش می کردند. صالح به امید موفقیت روی نیمکت فجرسپاسی و صعود این تیم به لیگ برتر، وارد شیراز شد و تمرینات این تیم بازیکن ساز را بر عهده گرفت. تیمی که برای حضور در لیگ برتر لحظه شماری می کرد.

هفته اول، فجرسپاسی مقابل اکسین البرز با نتیجه یک بر صفر مغلوب گردید. این تیم گلی به ثمرنرساند و البته صالح هم حریف فراز کمالوند نشد. برای هفته دوم، دوباره فجرسپاسی در باز کردن دروازه حریف ناکام ماند و با تساوی بدون گل مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد. هفته سوم باز هم این نتیجه تکرار شد. تساوی بدون گل، این بار مقابل خونه به خونه. تیمی که دیرتر از همه تیم های لیگ یکی، کار خود را شروع کرد و تا هفته ها معین نبود آیا در مسابقات حاضر می شود یا نه.

نخستین برد فجرسپاسی در هفته چهارم رقم خورد. جایی که این تیم توانست با نتیجه 2 بر یک شاهین بوشهر را شکست بدهد. مهاجمان فجر بعد از 3 بازی گل زدند و البته این تیم هم برای اولین و آخرین بار با امتیاز کامل، زمین را ترک کرد. هفته پنجم، باز هم صالح و فجرسپاسی ناکامی جدیدی را تجربه کردند. این بار برابر اروند خرمشهر و با نتیجه یک بر صفر. نتیجه ای که در هفته ششم نیز تکرار شد. این بار با شکست یک بر صفر مقابل قشقایی در شهرآورد حساس شیراز. اتفاقی که طرفداران فجر را نا امید کرد و البته نیمکت مربیگری صالح را نیز لرزاند.

به این آمار توجه کنید. کسب یک برد در 6 بازی، ، انجام 5 بازی بدون گل زده، کسب 5 امتیاز از 6 بازی و البته به ثمر رساندن تنها 2 گل در این فصل. این آمار ضعیف را مجید صالح در فجرسپاسی بر جا گذاشته و در کارنامه اش به ثبت رسانده. کارنامه ای که چندان هم پربار نیست، بخصوص در سطح سرمربیگری و با استناد به نتایجی که صالح در سایپا کسب نموده بود.

مجید صالح 2 بار در مسیر سرمربیگری قدم برداشته اما موفق نبوده. یک بار در سایپا که با آن وضعیت و در اواسط فصل اخراج شد و این بار هم در فجر که نتایجش را مشاهده می کنید. صالح که بارها با مربیانی چون امیر قلعه نویی، مجید جلالی، مویسیلوویچ و کارلوس کی روش به مشکل خورده و چمدان خود را به نشانه جدایی بسته، حالا هم حال و روز خوشی در شیراز ندارد. او از تیمی که فصل قبل مدعی صعود به لیگ برتر بود، تیمی نه چندان زهردار ساخته و در رده یازدهم جدول قرار گرفته است.

با ادامه این روند، نه تنها فجرسپاسی بختی برای صعود ندارد بلکه خطر سقوط را نیز احساس خواهد نمود. تیمی با مربیگری صالح که نشان داده نفر اول خوبی نیست. برای او بهترین پست، دستیاری است. کسی که تمرین بدهد اما تصمیم نگیرد. او با این روش همچنان می تواند روی نیمکت ها دوام بیاورد. در غیر اینصورت، شاید در انتها فصل کسی سراغ او را نگیرد و این مربی تحصیل نموده مجبور گردد بازی ها را از خانه تماشا کند.

9-یک

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2656

به "اتفاق قابل پیش بینی: صالح نفر اول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق قابل پیش بینی: صالح نفر اول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید