احتمال کاهش فاصله زمانی میان ادوار جام جهانی زنان

به گزارش مجله نماشو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از آنالیز طرح کاهش فواصل زمانی میان ادوار جام جهانی زنان اطلاع داد.

احتمال کاهش فاصله زمانی میان ادوار جام جهانی زنان

به گزارش خبرنگاران، جانی اینفانتینو روز گذشته (آدینه) اظهار داشت که فیفا طرح برگزاری جام جهانی زنان در فواصل زمانی دو سال را در دست آنالیز دارد و ممکن است که فاصله میان هر دوره از این رقابت ها به نصف کاهش یابد.

در حال حاضر جام جهانی زنان، مانند نسخه مردانه آن هر چهار سال برگزار می گردد و آخرین دوره آن هم سال جاری در فرانسه برگزار و آمریکا فاتح آن شد.

اینفانتینو با اعلام اینکه فدراسیون فوتبال فرانسه به فیفا پیشنهاد داده هر دو سال یک مرتبه جام جهانی زنان را برگزار کند تا سرعت توسعه این ورزش در بخش زنان را افزایش دهد، گفت: ما باید ببینیم که چه نوع رویدادهای بزرگی در می توانیم ایجاد کنیم. پس قطعاً این پیشنهاد را هم در دست آنالیز قرار می دهیم.

فدراسیون جهانی فوتبال پیش از این هم برای توسعه فوتبال زنان تصمیماتی اتخاذ نموده که مهمترین آن افزایش تعداد تیم های جام جهانی زنان از 24 تیم به 32 تیم برای دوره بعدی برگزاری این رقابت ها است. قرار است میزبان بعدی جام جهانی زنان ماه ژوئن سال 2020 در جلسه آ تی شورای فیفا مشخص گردد و تا کنون کشورهای برزیل، ژاپن، کلمبیا و دو کشور استرالیا - نیوزیلند (به صورت مشترک) برای میزبانی از این رقابت ها پیشنهاد داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4084

به "احتمال کاهش فاصله زمانی میان ادوار جام جهانی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کاهش فاصله زمانی میان ادوار جام جهانی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید