از موسسات آموزشی غیرمجاز تا تعطیلات زمستانی در تقویم آموزشی

به گزارش مجله نماشو، در بسته نسخه امشب به موضوع موسسات آموزشی غیرمجاز و داستان ناتمام طرح تعطیلات زمستانی مدارس پرداخته ایم.

از موسسات آموزشی غیرمجاز تا تعطیلات زمستانی در تقویم آموزشی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین راستا را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار، اخیرا پیامک های تبلیغاتی با این عنوان که، دانشجوی گرامی جهت اطلاع از پذیرش بدون آزمون کاردانی تا دکتری با تضمین قبولی در دانشگاه های پیام نور با ما تماس بگیرید، به تلفن های همراه ارسال می شوند.

برخی افرادی که به این پیامک ها جواب مثبت دادند؛ نه تنها قبول نشدند بلکه هزینه های زیادی هم پرداخت کرده اند که قابل بازگشت نبوده است. ما هم این موضوع را از معاون آموزشی دانشگاه پیام نور پیگیری کردیم.

مرتضی محسنی، معاون آموزشی دانشگاه پیام نور، گفت: هیچکدام از موسسات که چنین ادعایی می کنند، این امکان را ندارند که افراد را بدون آزمون وارد دانشگاه یا موسسات آموزشی کنند. افرادی که تصمیم به شرکت در دانشگاه ها یا این موسسات دارند، باید با آزمون وارد شوند و این به معنی سودجویی برخی از موسسات غیرمجاز است.

آموزش و پرورشی ها می گویند؛ تعطیلات زیاد سال تحصیلی جاری باعث شده آنها از برنامه های درسیشان عقب بمانند؛ این موضوع عاملی شد تا دوباره ماجرای تغییر تقویم آموزشی بر سر زبان ها بیفتد.

محسن حاجی زاده، وزیر آموزش و پرورش در این باره، گفت: اگر سال تحصیلی به همین میزان باشد، امکان اجرای برنامه درسی مان وجود ندارد زیرا سرانجام سال تحصیلی در خرداد تعریف شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما یک لایحه ای مبنی بر اینکه تعطیلات زمستانی به جای تعطیلات تابستانی باشد، به مجلس ارائه کرده ایم و منتظر هستیم تا این طرح، اجرایی شود.

روی میز دانش آموزی ما نظراتی با این موضوع گذاشته بودید، چرا طرح رتبه بندی شامل نیروهای خدماتی آموزش و پرورش نمی شود؟ و چرا در طرح رتبه بندی، خدماتی ها و سرایدارها دیده نشده اند؟.

علی الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: طبق قانون ما باید تمام کسانی که در طرح رتبه بندی مشاغل معلمان هستند را وارد نظام رتبه بندی کنیم اما برای کارکنان اداری و نیروهای خدماتی برنامه مشخصی داریم که در قالب برنامه فوق العاده های خدماتی کشور پیش بینی شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر بتوانیم طرح فوق العاده را افزایش بدهیم، نیروهای خدماتی و اداری از این مزایا بهره مند می شوند. امیدواریم هرچه سریعتر مجوزهای لازم داده شود تا این طرح در سال آینده اجرایی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3991

به "از موسسات آموزشی غیرمجاز تا تعطیلات زمستانی در تقویم آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از موسسات آموزشی غیرمجاز تا تعطیلات زمستانی در تقویم آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید