افسانه ای ترین عکس شفق قطبی

به گزارش مجله نماشو، در این مقاله، به تماشای باشکوه ترین و افسانه ای ترین عکس از شفق قطبی که تا به امروز گرفته شده است، بنشینید.

افسانه ای ترین عکس شفق قطبی

دیدن نورهای شمالی یا شفق قطبی در زندگی واقعی، تجربه ای خارق العاده و منحصربه فرد است. رفتن به نمایش بی نظیر طبیعت، آن هم در گوشه های دوردست این جهان، مطمئنا بسیار هیجان انگیز است، اما برای عکاسی به نام اولی تیلور، تجربه دیدن شفق قطبی با پدیده کمیاب و جادویی دیگری، نیز همراه شد. درست در همام زمان که شفق قطبی در آسمان، شروع به درخشیدن کرد، رنگین کمانی مسحورکننده نیز ظاهر شد.

به این ترتیب، تیلور توانست در کشور ایسلند، این عکس را که شامل یک دریاچه، یک آبشار، رنگین کمان و شفق قطبی سبز در بالای تمام این ها است، ثبت کند.

آژانس فضایی اروپا در مورد عکس تیلور، نوشته است:

همان طور که خورشید، مسئول شرایط آب و هوا در زمین است، فعالیت های خورشیدی نیز مسئول اختلالات در محیط فضایی ما هستند.

این موضوع نشان از این دارد که فعالیت های جوی فضا، باعث به وجود آمدن شفق قطبی هستند. نورهای شمالی پدیده ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب هستند و معمولا در عرض های نزدیک به دو قطب زمین که بر اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های موجود در یونوسفر زمین به وجود می آید.

تیلور به ESA گفت:

من در پی یک آسمان شفاف برای گرفتن عکسی از قوس ماه بودم. ما حدود 600 کیلومتر به سمت شمال رانندگی کردیم تا آسمانی صاف را در منطقه دریاچه میوات (Mývatn) و آبشار گودافاس (Godafoss) پیدا کنیم.

در نهایت، پس از ساعت ها عکاسی، ما با رنگین کمانی درست در زاویه شفق قطبی در آسمان روبه رو شدیم و من توانستم این لحظه جادویی را ثبت کنم.

گرفتن این عکس افسانه ای و خلق دوباره آن، ممکن است غیرممکن باشد، اما پیشنهاد ما به شما این است که به شمال بروید و شفق قطبی را شخصا ببینید و به عکاسی در شب، یک فرصت تازه بدهید.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2103

به "افسانه ای ترین عکس شفق قطبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسانه ای ترین عکس شفق قطبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید