ایران با هواپیما محموله جدید مواد پالایشگاهی به ونزوئلا ارسال کرد

به گزارش مجله نماشو، رویترز طی گزارشی نوشت ایران دومین دور مواد پالایشگاهی را به وسیله هوایی به ونزوئلا ارسال کرد تا به راه اندازی پالایشگاه ها و فراوری بنزین در این کشور یاری کند.

ایران با هواپیما محموله جدید مواد پالایشگاهی به ونزوئلا ارسال کرد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، ونزوئلا دور دوم مواد پالایشگاهی را به وسیله هوایی از ایران دریافت می نماید تا به پالایشگاه های نفت آسیب دیده خود جهت فراوری سوخت یاری کند.

ارسال کاتالیزور به مجتمع پالایشگاهی پاراگوانا با ظرفیت 956 هزار بشکه در روز در غرب ونزوئلا پس از آن انجام شد که ایران در سال گذشته میلادی چندین پرواز به این منطقه انجام داد تا به بازگشایی پالایشگاه کاردون با ظرفیت 310 هزار بشکه در روز یاری کند و از کمبود شدید بنزین در این کشور عضو اوپک بکاهد.

ایران همچنین سه ناوگان کوچک از نفتکش های حامل سوخت به ونزوئلا فرستاده است. صنعت نفت ونزوئلا به دنبال سال ها کمبود سرمایه گذاری و سوءمدیریت نابود شده است.

آمریکا در ژانویه 2019 شرکت نفت دولتی ونزوئلا را تحریم کرد تا دولت نیکولاس مادورو را تحت فشار قرار دهد. واشنگتن همچنین تحریم های سختی علیه ایران وضع نموده است.

یک هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت هواپیمایی کانویاسای ونزوئلا در یازدهم فوریه در فرودگاه لاس پیدراس بر زمین نشست. این هواپیما دهم فوریه تهران را ترک نموده بود و یک توقف در بلگراد داشت.

طبق گفته منابع مطلع، این هواپیما حامل کاتالیزور برای شرکت نفت دولتی ونزوئلا است و انتظار می رود پرواز های بیشتری از این نوع در راه باشند.

در زمان حاضر کاردون تنها پالایشگاه فراورینماینده بنزین در ونزوئلا است. پالایشگاه آموای 145 هزار بشکه در روز برای واحد های فراوری بنزین کاردون نفتا فراوری می نماید. انتظار می رود این کاتالیزور ها به ازسرگیری فراوری بنزین در آموای یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3261

به "ایران با هواپیما محموله جدید مواد پالایشگاهی به ونزوئلا ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با هواپیما محموله جدید مواد پالایشگاهی به ونزوئلا ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید