تا انتها هفته منتظر برانکو می مانیم، ادعای ویلموتس غیرقانونی است

به گزارش مجله نماشو، محمود اسلامیان عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به استعفای مهدی تاج از ریاست این فدراسیون به پروسه انتخاب سرمربی جدید تیم ملی اشاره نمود و گفت که برانکو ایوانکوویچ برای حل مشکلش با باشگاه پرسپولیس تا خاتمه این هفته فرصت دارد.

تا انتها هفته منتظر برانکو می مانیم، ادعای ویلموتس غیرقانونی است

اسلامیان با بیان اینکه مربی ایرانی در این مقطع بیشتر به کار تیم ملی و باشگاه ها می آید، از ادعای غیر قانونی و غیر منطقی مارک ویلموتس برای دریافت غرامت و شکایت به فیفا و همچنین حمایت صدا و سیما و نمایندگان مجلس از این مربی انتقاد کرد و گفت: به نظر می رسد زبان انگلیسی ویلموتس خوب نیست!

مشروح گفتگوی اسلامیان با خبرنگاران در ادامه می آید:

* خبرنگاران - بعد از استعفای مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال و انتخاب حیدر بهافرایند معین است که انتخابات ریاست فدراسیون چه زمانی برگزار می گردد؟

- محمود اسلامیان: این بستگی به تصمیم هیأت رئیسه فدراسیون دارد.

* هیأت رئیسه هفته گذشته با وزیر ورزش و جوانان جلسه ای برگزار کرد. عده ای بعد از این جلسه بر برگزاری انتخابات پیش از سال جدید و عده ای به برگزاری آن بعد از سال جدید تاکید کردند. در آن جلسه دقیقاً چه تصمیمی گرفته شد؟

- حقیقت این است در آن جلسه تصمیمی گرفته نشد. ما دو گزینه داریم که باید به جمعبندی برسیم.

* فکر می کنید کدام زمان برای انتخابات نهایی گردد؟

- نمی دانم. هر موقع که هیأت رئیسه تصمیم بگیرد.

* خیلی از کارشناسان و مربیان بعد از استعفای مهدی تاج نگران شرایط تیم ملی و فدراسیون هستند. چشم انداز فدراسیون در این بلاتکلیفی چه می گردد؟

- بعد از استعفای آقای تاج، آقای بهافرایند به عنوان نایب رئیس دارد در فدراسیون فوتبال هم کار می نماید ولی ثبات در فدراسیون وجود دارد.

* بهافرایند همزمان با فدراسیون فوتبال، رئیس سازمان لیگ هم هست که آن سازمان هم مشغله های زیادی دارد. چطور وی می تواند هم فدراسیون و هم سازمان لیگ را اداره کند؟

- تقویم سازمان لیگ برنامه ریزی شده است و دوستان هم در این سازمان کار را پیش می برند. عمده وقت بهافرایند در فدراسیون فوتبال است که کارها را انجام می دهد و بحث اصلی هم انتخاب سرمربی تیم ملی است.

* لطفاً شفاف بگویید انتخاب سرمربی تیم ملی در چه مرحله ای است؟ آیا برانکو ایوانکوویچ سرمربی خواهد شد؟

- آقای برانکو گزینه ما است ولی باید ابتدا مشکلش را با پرسپولیس حل نماید (بحث مطالبات برانکو از پرسپولیس) اگر این مشکل حل نگردد، صلاح نیست برانکو سرمربی تیم ملی گردد. اگر در دوره زمانی کوتاه این مشکل حل شد که هیچ اما اگر نشد ما گزینه های دیگری داریم که با آنها مذاکره می کنیم.

* مهلتی که فدراسیون برای برانکو و حل مشکلش معین نموده، چه زمانی است؟

- قرار است تا سرانجام این هفته مشکل برانکو با پرسپولیس حل گردد و آنرا به یک جایی برسانند.

* بعید است پرسپولیس با این حجم از مسائل اقتصادی که با آن دست به گریبان است بتواند با برانکو برای پرداخت مطالباتش به توافق برسد.

- ایشان سه چهار روز دیگر وقت دارند. به هر حال باید آن بحث به یک نتیجه ای برسد وگرنه ما با گزینه های بعدی صحبت می کنیم.

* آیا فدراسیون با گزینه های ایرانی هم مذاکره داشته است؟

- من به شخصه معتقدم مربی خوب در کشورمان داریم. حداکثرش این است که سرمربی ایرانی انتخاب گردد و یک یا دو دستیار خارجی با هزینه کمتر در کنارش قرار بگیرد. ما در داخل کشور مربیان خوبی داریم که می توانند کار را جمع نمایند.

* سردار آزمون در مصاحبه ای گفته است که ملی پوشان در جلسه با مسئولان فدراسیون این نکته را گوشزد نموده اند که ابتدا سراغ علی دایی بفرایند و سپس برانکو. آیا فدراسیون، مشورت بازیکنان را در تصمیماتش دخیل می نماید؟

- نمی توانم در این مورد نظر بدهم. یکسری گزینه ها هستند که در هیأت رئیسه آنالیز و تصمیم گیری می کنیم.

* اما انتخاب مربی ایرانی ممکن است مخالفت ها و واکنش های منفی را در بین طرفداران فوتبال کشورمان در پی داشته باشد.

- مسئله اصلی ویلموتس، بحث اقتصادی بود. برای سرمربی استقلال و پرسپولیس هم همین مباحث مطرح است. فدراسیون فوتبال 10، 11 میلیون دلار پول بلوکه شده در فیفا دارد که از دولت انتظار می رود حداقل نصف این پول را قرض بدهد تا مسائلمان حل گردد! ما در ایران حق پخش نداریم که این کار را برای تیم ملی و باشگاه ها سخت می نماید. مهمترین مسئله فوتبال ایران، بحث اقتصادی است. تا حق پخش هم حل نگردد، همین مسائل ادامه دارد.

فیفا حق پخش ایران را 150 میلیون دلار برآورد نموده است که صدا و سیما حتی یک سِنت از آن را نمی دهد که این مشکل باید توسط مجلس و وزارت ورزش حل گردد. البته صدا و سیما هم به تنهایی نمی تواند آنرا حل نماید. تا حق پخش پرداخت نگردد، شرایط فوتبال همین است. با وجود تحریم ها و مسائل اقتصادی، باشگاه ها و تیم ملی باید به سمت مربی ایرانی بفرایند. مربی خوب خارجی حداقل 1 میلیون دلار پول می خواهد که می گردد معادل 13 میلیارد تومان. فراهم کردن این پول برای باشگاه ها و فدراسیون سخت است. برای همین شاید صلاح باشد به سمت مربی داخلی برویم.

* بحث فسخ قرارداد عجیب مارک ویلموتس به کجا رسید؟ طبق ادعای نمایندگان مجلس، قرارداد ویلموتس 8 میلیون یورو اعلام شده است. آیا فدراسیون به پرداخت 8 میلیون یورو غرامت به این مربی بلژیکی محکوم می گردد؟

- در قرارداد با ویلموتس بندی هست که هرکسی قرارداد را نقض کند، باید معادل سه ماه حقوق را پرداخت کند. صدا و سیما و مجلس به جای حمایت از تیم ملی و فدراسیون، به سمت حمایت از ویلموتس می فرایند. این کار بدی است. به صراحت در قرارداد قید شده هرکسی قرارداد را نقض کرد، معادل سه ماه حقوق را غرامت می دهد. نسخه این قرارداد به مجلس هم ارسال شده است. نماینده مجلس به جای حمایت از تیم ملی، طرف ویلموتس را می گیرد که این کار عجیبی است.

* الان ویلموتس مدعی است فدراسیون قراردادش را فسخ نموده و فدراسیون هم مدعی شده این مربی قراردادش را فسخ نموده است. می گردد این اختلاف را دقیق تر تشریح کنید؟

- ویلموتس گویا قراردادی که در تهران امضا شده است را درست نخوانده است و یا زبان انگلیسی اش قوی نبوده و به آن توجه ننموده است! این مربی ادعایی نموده و ادعا هم که هزینه ندارد. ادعای او غیر منطقی و غیر قانونی است ولی مبنای ما قرارداد است.

* یعنی این قرارداد از سوی فدراسیون فوتبال فسخ نشده است؟

- خیر ایشان خودش فسخ نموده و ایمیل هایش هم موجود است.

* ویلموتس قبل از بازی تیم ملی ایران با عراق اقدام به فسخ قراردادش کرد؛ یعنی زمانی که فدراسیون فوتبال پولش را پرداخت ننموده بود. طبق قوانین فیفا، این مربی حق فسخ داشته است.

- اما پول به حساب ویلموتس رفته و او هم برداشت نموده بود. اگر پول برداشت نشده بود می توانست این ادعا را مطرح کند.

* ویلموتس در حال حاضر به فیفا شکایت نموده است؟

- بله. او ادعایی دارد که فقط ادعا است ولی در قرارداد چیز دیگری آمده است.

* آیا فدراسیون هم از ویلموتس به فیفا شکایت نموده است؟

- آقای بهافرایند (سرپرست فدراسیون فوتبال) تیمی را گذاشته است که دارند شکایت را آماده می نمایند.

* چقدر احتمال می دهید فدراسیون فوتبال در این پفراینده برنده گردد؟

- نمی دانم. باید فیفا این موضوع را آنالیز کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 820

به "تا انتها هفته منتظر برانکو می مانیم، ادعای ویلموتس غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا انتها هفته منتظر برانکو می مانیم، ادعای ویلموتس غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید