ترفند های مخفی آیفون که نحوه استفاده از iOS را تغییر می دهد

به گزارش مجله نماشو، در این مطلب به چند ترفند مخفی آیفون پرداخته شده است که می تواند کار با این دستگاه را کاربردی تر کند.

ترفند های مخفی آیفون که نحوه استفاده از iOS را تغییر می دهد

هم آیفون ها و هم دستگاه های اندرویدی مزایا و معایب خود را دارند، اما اتفاق نظر کلی این است که برداشتن و استفاده از iOS کمی ساده تر است، در حالی که اندروید بیشتر در راه سفارشی سازی و پیکربندی است؛ با این حال، همانطور که به نظر می رسد سیستم عامل اپل ساده است، می توانید بسیاری از ویژگی های پیشرفته را در زیر سطح صیقلی آن پنهان کنید.

اگر از وجود این ترفند های کاربردی آیفون اطلاعی ندارید، ممکن است هرگز متوجه نشوید که می توانید عکس های خصوصی را مخفی کنید، از تلفن خود به عنوان سطح بهره ببرید، یک ترک پد مخفی را فعال کنید، نام های مستعار Siri را آموزش دهید و موارد دیگر؛ در ادامه به تعدادی از این ویژگی ها اشاره شده است.

از صفحه کلید به عنوان ترک پد بهره ببرید

آیا می دانستید صفحه کلید آیفون می تواند به عنوان یک ترک پد نیز عمل کند؟ با استفاده از این ویژگی، می توانید مکان نما را با دقت بیشتری حرکت دهید و بدون احتیاج به ضربه زدن روی صفحه، به قسمت هایی از متن بپرید. برای استفاده از آن، به یک آیفون با قابلیت لمس سه بعدی (iPhone 6S یا جدیدتر) احتیاج دارید و این ترفند روی هر iPad نیز کار می نماید.

در آیفون، هر نقطه از صفحه کلید را محکم فشار داده و نگه دارید تا ترک پد فعال گردد. هنگامی که صفحه کلید خالی شد، انگشت خود را به اطراف بکشید تا مکان نما را در متن حرکت دهید. در iPad، دو انگشت خود را در هر جهتی روی صفحه کلید بکشید تا حالت ترک پد فعال گردد.

آنالیز کنید که سطحی تراز باشد

شاید متوجه نشده باشید که اپلیکیشن مقدار گیری داخلی iOS دارای قابلیت تراز کردن است. حتی اگر این کار را انجام می دادید، ممکن است بعضی از کار هایی را که می تواند انجام دهد، امتحان ننموده باشید. برای پیدا کردن آن، Measure را باز نموده و روی Level در سمت راست ضربه بزنید.

می توانید در حالتی که تلفنتان صاف است، در حالت عمودی یا افقی از سطح بهره ببرید. اگر می خواهید تفاوت بین دو سطح را مقدار گیری کنید یا با یک سطح تنظیم شده سروکار دارید که کاملا افقی یا عمودی نیست، روی صفحه ضربه بزنید تا زاویه را روی صفر تنظیم کنید، سپس تلفن خود را حرکت دهید، ناحیه قرمز به شما نشان می دهد که دو زاویه چقدر فرق دارد.

از آن بهره ببرید تا مطمئن شوید که عکس هایتان به درستی آویزان شده اند و DIY شما کاملا خوب است. یک آیفون ممکن است به مقدار یک سطح حباب اختصاصی دقیق نباشد، اما هنوز هم مفید است.

بک اسپیس را در ماشین حساب بزنید

اگر زمان زیادی را در برنامه ماشین حساب iOS سپری می کنید، متوجه ناامیدی اشتباه تایپ یک رقم و آغاز مجدد محاسبه می شوید. این عملکرد مخفی بک اسپیس به این معنی است که مجبور نیستید هر بار که مرتکب اشتباه می شوید دکمه های C یا AC را فشار دهید. کافی است در بالای صفحه که ارقام نمایش داده می شوند، انگشت خود را به سمت چپ یا راست بکشید. حرکت به عنوان یک فرمان بک اسپیس عمل می نماید و شماره ای را که آخرین بار وارد نموده اید، حذف می نماید.

در حالی که ما در خصوص ماشین حساب صحبت می کنیم، آیا تا به حال برنامه را با یک پیچ و تاب از آیفون خود در حالت افقی قرار داده اید؟ این نما مجموعه ای از عملکرد های اضافی را نشان می دهد، اما تنها در صورتی کار می نماید که جهت گوشی شما در حالت عمودی قفل نباشد. برای آنالیز، مرکز کنترل تلفن خود را با کشیدن انگشت از گوشه سمت راست بالای صفحه در iPhone X یا جدیدتر به پایین یا از پایین صفحه در iPhone SE و سایر دستگاه ها باز کنید. قفل را با یک فلش در اطراف آن پیدا نموده و مطمئن شوید که فعال نیست.

عکس های خصوصی خود را مخفی کنید

همه ما وقتی می خواهیم عکس یا ویدئو را به اشتراک بگذاریم، تلفن هایمان را به دوستانمان می سپاریم، اما اگر مجموعه شما شامل تصاویر حساسی باشد که ترجیح می دهید به دیگران نشان ندهید، چطور؟ خوشبختانه، آیفون مخفی کردن شخصی ترین تصاویر شما را از دید آسان می نماید.

در داخل Photos، یک یا چند تصویر را انتخاب کنید، سپس روی دکمه اشتراک گذاری ضربه بزنید و Hide را انتخاب کنید. همانطور که پیغام تایید می گوید، تصاویر انتخابی شما از هر مکان در گالری شما ناپدید می شوند، اما همچنان می توانید آن ها را در پوشه پنهان در آلبوم های خود مشاهده کنید.

به موقع به رختخواب بروید

iOS علاوه بر اینکه به شما امکان می دهد آلارم ها را تنظیم کنید تا به موقع از خواب بیدار شوید، به شما یاری می نماید تا ساعت خواب مشخصی را رعایت کنید. برنامه Health را در آیفون خود باز کنید، روی Browse در پایین سمت راست کلیک کنید، Sleep را پیدا کنید و به بخش Your Schedule بروید. اگر هدفی برای خواب مشخص ننموده اید، برنامه از شما می خواهد که این کار را انجام دهید. روی Full Schedule & Options ضربه بزنید تا آن را تغییر دهید.

اکنون زمان تنظیم یک برنامه خواب است. روی Add در زیر برنامه خود ضربه بزنید یا اولین برنامه کامل خود را در زیر برنامه کامل تنظیم نموده و انتخاب کنید که کدام روز می خواهید برنامه خواب فعال باشد؛ سپس، ساعت خواب را مشخص نموده و لغزنده ها را به صورت شبانه روزی بیدار کنید تا زمان ها را برای هر کدام تنظیم کنید (اگر زمان هایی را انتخاب نموده باشید که با هدف خواب شما مطابقت ندارند، لغزنده نارنجی می گردد). در مرحله بعد گزینه های زنگ خود را تنظیم کنید. وقتی زمان ضربه زدن باشد، آیفون شما به شما پینگ می نماید، به طور اتوماتیک Do Not Disturb را روشن نموده و مقدار عملکرد شما را در رسیدن به اهداف خوابتان آنالیز می نماید.

گوشی گمشده خود را پس بگیرید

حتی اگر از برنامه Apple Health استفاده نمی کنید، پر کردن بخش شناسه پزشکی ارزشمند است. دلیلش این است که وقتی کسی روی پیوند اضطراری شماره گیرنده ضربه می زند، جزئیاتی که در اینجا وارد می کنید، مانند آلرژی ها و اطلاعات تماس نزدیکانتان، روی صفحه قفل ظاهر می شوند. به عبارت دیگر، هر کسی که دستگاه شما را برمی دارد می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. بنابراین اگر تلفن خود را گم کردید، یک تماشاگر مفید می تواند به آن ضربه بزند تا راهی برای بازگرداندن آن پیدا کند.

برای پیدا کردن شناسه پزشکی خود، وارد برنامه تنظیمات شوید، Health را پیدا کنید، روی شناسه پزشکی ضربه زده و ویرایش را بزنید. سپس هر اطلاعاتی را که می خواهید اضافه کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که افراد می توانند آن را انجام دهند، کلید Show When Locked را روی روشن قرار دهید.

یکی دیگر از روش های شناخته شده تر برای مشخص مکان دستگاه گمشده، ویژگی Find My iPhone است که به شما امکان می دهد گوشی خود را روی نقشه ردیابی کنید. با ضربه زدن روی نام خود و انتخاب Find My، این قابلیت را در برنامه تنظیمات فعال کنید.

اعلان ها را به وسیله فلاش دوربین دریافت کنید

کسانی از شما که هشدار تلفن تصویری را به یک هشدار صوتی ترجیح می دهند، از این تنظیم نسبتا مخفی خوششان می آید: می توانید هر زمان که اعلان دریافت می کنید، فلاش دوربینتان چندین بار چشمک بزند.

برای فعال کردن این ویژگی، به تنظیمات بروید و روی Accessibility ضربه بزنید. سپس Audio/Visual را وارد نموده و کلید فلاش LED برای هشدار ها را روی روشن قرار دهید. اگر ترجیح می دهید وقتی گوشی در حالت بی صداست، اصلا علامتی نباشد، می توانید فلاش را روشن نکنید.

استفاده از نام مستعار را به Siri آموزش دهید

Siri در تشخیص اینکه قصد داردی به چه کسی پیغامک دهید یا تماس بگیرید، بسیار ماهر است، اما می توانید با افزودن نام های مستعار مانند مامان یا نام دیگر به مخاطبین خود، این روند را تسریع کنید. در واقع اپلیکیشن مخاطبان اپل یک فیلد مخصوص این کار دارد و Siri می تواند از آن برای شناسایی افراد استفاده کند.

برای وارد کردن دستی نام مستعار، هر کارت تماسی را باز کنید، روی Edit ضربه بزنید، فیلد افزودن را لمس نموده و نام مستعار را از فهرست انتخاب کنید؛ Siri بعلاوه روابط شما را به خاطر خواهد آورد. به دستیار بگویید به مادرم زنگ بزن یا به رئیسم زنگ بزن، و از او می پرسد که آن نام متعلق به کدام مخاطب است و آیا باید برای تماس های بعدی به خاطر بسپارد. اگر می خواهید به صورت دستی یک رابطه را اختصاص دهید، روی کارت مخاطب خود ضربه بزنید، ویرایش را انتخاب نموده و سپس نام مرتبط را اضافه کنید. از بین تعدادی رابطه مختلف انتخاب کنید و روی نماد i ضربه بزنید تا آن رابطه را به یک مخاطب خاص پیوند دهید.

آنچه را دوربین می بیند، بزرگ کنید

توانایی زوم بر روی تصاویر دنیای واقعی ممکن است در انواع موقعیت ها مفید باشد، مانند زمانی که در یک رستوران با نور کم به منویی نگاه می کنید. برای استفاده از آن، به تنظیمات بروید، Accessibility را باز نموده و سپس روی ذره بین ضربه بزنید تا ویژگی روشن گردد.

با روشن بودن ذره بین، می توانید برنامه دوربین iOS را اجرا نموده و روی دکمه کناری (دکمه Home در تلفن های قدیمی تر) سه ضربه بزنید تا گزینه ذره بین ظاهر گردد. از نوار لغزنده در پایین صفحه بهره ببرید تا هر چیزی را دقیق تر ببینید، حتی نزدیک تر از زوم دوربینتان.

روی پیوست های ایمیل بنویسید

گاهی اوقات، یک پیوست ایمیل به تنهایی اطلاعات کافی را منتقل نمی نماید؛ بنابراین آن را با برنامه Mail داخلی اپل حاشیه نویسی کنید. خط نویسی های دیجیتال، پوشش های متنی، یک پنجره بزرگ نمایی و امضا های دیجیتال، می توانید همه این ها را به پیوست های ایمیل اضافه کنید.

برای اصلاح یک تصویر یا پیوست PDF که دریافت نموده اید، کافی است آن را باز نموده و روی نماد نشانه گذاری (نوک قلم در یک دایره) در بالا سمت راست ضربه بزنید. وقتی تمام شد، از شما می پرسد که چگونه می خواهید پاسخ دهید یا می خواهید تغییرات خود را نادیده بگیرید. اگر بخواهید پاسخ دهید یا پیغام جدیدی ایجاد کنید، می توانید ایمیل خود را قبل از ارسال آن آنالیز کنید. برای فایلی که به ایمیل جدیدی پیوست نموده اید، روی پیوست ضربه زده و علامت گذاری را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید

منبع:popsci

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 مهر 1401 بروزرسانی: 3 مهر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5140

به "ترفند های مخفی آیفون که نحوه استفاده از iOS را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند های مخفی آیفون که نحوه استفاده از iOS را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید