تصمیم جدید هوتون: استفاده همزمان از جهانبخش و نوکارت

به گزارش مجله نماشو، هوتون مقابل تاتنهام به این نکته پی برد که استفاده از نوکارت و جهانبخش در ترکیب برایتون می تواند برای این تیم ثمربخش باشد.برنامه او برای بازی با من سیتی هم معین است.استفاده همزمان از نوکارت و جهانبخش.

تصمیم جدید هوتون: استفاده همزمان از جهانبخش و نوکارت

به گزارش مجله نماشو ، امیر اسدی ، علیرضا جهانبخش بعد از کسب عنوان آقای گلی در لیگ هلند، پیشنهادهای بسیاری دریافت کرد. از بوندس لیگا گرفته تا هلند، اسپانیا و انگلیس. میان همه این پیشنهادها، علاقه لسترسیتی و برایتون به این بازیکن بیشتر از بقیه بود. دو باشگاهی که در لیگ برتر حضور داشتند و همین بهترین بهانه بود تا جهانبخش مذاکره با آن ها را جدی تر از بقیه دنبال کند.

ابتدا لسترسیتی برای جذب جهانبخش پیشقدم شد و بعد برایتون وارد ماجرا شد و گوی سبقت را از قهرمان سابق لیگ برتر ربود. جهانبخش در شرایطی از پیشنهاد بازی در لسترسیتی گذشت و پیراهن برایتون را پوشید که این تیم، یک بازیکن مهم و آماده برای بازی در پست بال راست در اختیار داشت. بازیکنی به نام آنتونی نوکارت که چهارمین فصل حضور در برایتون را سپری می کرد. نوکارت 26 ساله با اصالتی فرانسوی و سابقه بازی برای گینگام ، لسترسیتی در انگلیس و استانداردلیژ در بلژیک، فصل قبل یکی ازکلیدی ترین بازیکنان برایتون در لیگ برتر بود. 33 بازی انجام داد و 3 گل زد و البته نقش مهمی در حملات برایتون داشت.

نوکارت ماند و جهانبخش نیز با نظر کریس هوتون با برایتون قرارداد بست. علیرضا در گام نخست باید با بازیکنی رقابت می کرد که هم محبوب طرفداران بود و هم یک مهره کلیدی. بخصوص که نوکارت در چمپیونشیپ(فصل 2017-2016) نیز 15 گل برای برایتون به ثمر رساند و نقش غیر قابل انکاری در صعود این تیم ایفا کرد.

هوتون در بازی های نخست، نوکارت را طبق پیش بینی ها در ترکیب ثابت قرار داد و از او در پست بال راست استفاده کرد. جهانبخش که بازی هفته اول مقابل منچستریونایتد را از روی نیمکت تماشا کرد، هفته های سوم و چهارم جای نوکارت را در اواسط نیمه دوم گرفت تا در پست اصلی خود برای برایتون بازی کند. هفته سوم مقابل لیورپول، جهانبخش در دقیقه 76 جانشین نوکارت شد و هفته چهارم برابر فولام، در 16 دقیقه انتهای جای او را در ترکیب برایتون گرفت.

برای بازی مقابل تاتنهام در هفته ششم، هوتون تا آخرین لحظات نام علیرضا جهانبخش را در ترکیب ثابت قرار داد اما باز هم این نوکارت بود که در فهرست بازیکنان اصلی نهاده شد تا بال راست تکنیکی تیم ملی ایران در ادامه وارد زمین گردد. این بار اما خبری از تعویض جهانبخش با نوکارت نبود. علیرضا در دقیقه 73 جای سالومون مارچ انگلیسی را گرفت تا همزمان با آنتونی نوکارت در ترکیب برایتون بازی کند.

حضور نوکارت و جهانبخش در ترکیب برایتون، این تیم را در فاز تهاجمی تقویت کرد. علیرضا بیشتر در سمت چپ نقش بال تهاجمی را بازی کرد و نوکارت هم سر جای خود نهاده شد. حاصل حضور همزمان این دو بازیکن، گلی بود که نوکارت در دقیقه 3+90 به ثمر رساند و البته موقعیتی که او در آخرین ثانیه های بازی از دست داد.

علیرضا جهانبخش با دو نفوذ تماشایی خود از سمت چپ، نشان داد که در این پست هم می تواند برای برایتون یک بازیکن گره گشا و کارساز باشد. هوتون مقابل تاتنهام به این نکته پی برد که استفاده از نوکارت و جهانبخش در ترکیب ثابت برایتون، تا چه حد می تواند برای این تیم ثمربخش باشد. به همین دلیل و با توجه به بازی حساس هفته هفتم مقابل منچسترسیتی بعید نیست هوتون تصمیم جدید خود را عملی کند و از جهانبخش و نوکارت به طور همزمان در ترکیب ثابت برایتون استفاده کند.

نوکارت تا انتها هفته ششم، 510 دقیقه در ترکیب برایتون حضور داشته و جهانبخش نیز 85 دقیقه برای این تیم بازی نموده. این دو فقط 17 دقیقه، بازی کنار هم را تجربه نموده اند و حاصل آن کاهش اختلاف با تاتنهام و حتی رسیدن به یک قدمی کسب نتیجه تساوی بود. به نظر می رسد برای بازی های آینده، جهانبخش را در پست بال چپ ببینیم و نوکارت را در سمت راست. اتفاقی که می تواند برایتون را از بحران فعلی نجات بدهد و باعث ارتقای رتبه این تیم در جدول رده بندی گردد.

برای جهانبخش که در روزهای انتهای نقل و انتقالات با برایتون توافق کرد و پیراهن این تیم را پوشید، هنوز زمان هست تا خودی نشان بدهد و ثابت کند که خرید هوتون بی فایده نبوده. او هر روز در تمرین برایتون کوشش می نماید و می جنگد تا به ترکیب ثابت برسد. اتفاقی که شاید مقابل منچسترسیتی شاهد آن باشیم.

3

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 108

به "تصمیم جدید هوتون: استفاده همزمان از جهانبخش و نوکارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید هوتون: استفاده همزمان از جهانبخش و نوکارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید