توریسم انیمیشن برنامه نو ژاپن برای جذب جهانگرد

به گزارش مجله نماشو، دولت ژاپن برای بررسی ظرفیت های این کشور در جذب گردشگران خارجی برای آشنایی با انیمیشن پیشتاز این کشور، دست به برنامه مبتکرانه ای زده است.

توریسم انیمیشن برنامه نو ژاپن برای جذب جهانگرد

انجمن توریسم انیمه در همکاری با کادوکاوا آسی که برنامه ای برای پذیرش تور و سفر به مکان های فیلمبرداری و ساخته شدن انیمیشن نام تو است، دست به کار شده است. این انیمیشن یکی از بزرگ ترین فیلم های انیمیشن ژاپن در سال 2016 است که در سراسر جهان با اقبال روبه رو شد.

به این منظور 30 نفر از علاقه مندان انیمیشن ژاپنی از سراسر جهان، درخواست نامه های خود را برای شرکت در توری که از سوی دولت ژاپن ترتیب داده شده است، ارسال می کنند.

این تور قصد دارد تا ظرفیت های انیمه های ژاپنی را برای جذب توریسم به آزمایش بگذارد و با معرفی لوکیشن ها، مدل ها و صحنه های ساخت انیمیشن های ژاپنی ارزیابی کند که برای برپایی توریسم انیمه یا انیمیشن ژاپنی چه مقدار ظرفیت وجود دارد.

گفته شده این تور شامل همه امکانات اقامتی و پذیرایی نیز هست و از سه نقطه ژاپن شامل ناگویا، هایدا و توکیو بازدید دارد.

پذیرش جهانگرد ها از طریق پر کردن درخواست های آنلاین صورت می گیرد و از 20 ژانویه تا انتها روز 28 فوریه برای این کار تعیین شده است. همه جزئیات درخواست نامه ها در وبسایت رسمی کمپانی همراه این پروژه قرار می گیرد. از میان درخواست هایی که ارسال می شود، در نهایت 30 نفر دعوت می شوند تا در این تور شرکت کنند.

انجمن توریسم انیمه با انتخاب و ساماندهی لوکیشن های 88 انیمیشن محبوب که ظرفیت توسعه توریسم ژاپن در این حوزه را دارند تشکیل شده است. ژاپن با توجه به این که کشوری توریسم گرا است با همکاری این انجمن قصد دارد تا افق های جدیدی را در حوزه جهانگردی ایجاد کند و به جذب جهانگردان علاقه مند به انیمیشن بپردازد.

انیمیشن نام تو یک فیلم درام فانتزی رمانتیک ژاپنی است که بر مبنای فیلمنامه و به کارگردانی موکوتو شینکایی ساخته شده است. این انیمیشن بر مبنای رمانی پرفروش به همین نام که تابستان 2016 منتشر شد ساخته شد و شخصیت های آن را نوجوانان علاقه مند به موسیقی تشکیل می دهند. این انیمیشن در انیمه اکسپو 2016 لس آنجلس شرکت کرد و با اقبال زیادی روبه رو شد.

مکان اصلی وقوع داستان های این انیمیشن دریاچه سووا است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2135

به "توریسم انیمیشن برنامه نو ژاپن برای جذب جهانگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توریسم انیمیشن برنامه نو ژاپن برای جذب جهانگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید