ثبت رکورد طولانی ترین رعد و برق دنیا

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، انجمن مذکور دو رکورد را در این زمینه تأیید نموده که یکی مربوط به طولانی ترین رعد و برق از نظر مدت زمان وقوع و دیگری مربوط به طولانی ترین رعد و برق از نظر مسافت است.

ثبت رکورد طولانی ترین رعد و برق دنیا

بر همین اساس در تاریخ 4 مارس سال 2019 رعد و برقی در کشور آرژانتین به وقوع پیوست که آسمان را به مدت 16.73 ثانیه روشن کرد. این رقم دو برابر بیشتر از رکورد قبلی است که به مدت 7.74 ثانیه در جنوب فرانسه ثبت شده بود.

طولانی ترین رعد و برق از نظر میزان مسافت طی شده نیز مربوط به جنوب برزیل است. این رعد و برق در تاریخ 31 اکتبر سال 2019 رخ داد و پس از شروع، شعاع های مختلف رعد و برق مذکور مسافتی بیش از 700 کیلومتر را در ابرها تحت پوشش قرار دادند. رکورد قبلی ثبت شده در این زمینه مربوط اوکلاماها در سال 2007 با مسافتی حدوداً 321 کیلومتری بود.

محققان می گویند ممکن است در طبیعت رعد و برق های قدرتمندتری نیز اتفاق افتاده باشد، اما فناوری های فعلی پیروز به ثبت و شناسایی آنها نشده باشند.

هر رعد و برق به طور متوسط حاوی 5 گیگاژول انرژی است که معادل 1.4 مگاوات ساعت انرژی برق است. انسان هنوز نتوانسته به علت غیرقابل پیش بینی بودن محل و زمان وقوع رعد و برق ها، قدرت بسیار زیاد و مدت زمان کوتاه وقوع انرژی حاصل از این پدیده را جمع آوری و ذخیره کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3660

به "ثبت رکورد طولانی ترین رعد و برق دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رکورد طولانی ترین رعد و برق دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید