دلّالانی که شهرت می فروشند!، سودای بازیگری و معروف شدن با جوانان چه می نماید؟

به گزارش مجله نماشو، این روز ها بعضی با نام اسپانسر بازیگری از افراد علاقه مند به بازیگری پول دریافت می نمایند تا به آن ها نقش بفروشند.

دلّالانی که شهرت می فروشند!، سودای بازیگری و معروف شدن با جوانان چه می نماید؟

به گزارش خبرنگار ، بیشتر انسان ها شهرت را دوست دارند؛ زیرا شهرت با ثروت زیادی هم همراه است و اغلب برای هنرمند میان مردم محبوبیت ایجاد می نماید. حال بعضی این شهرت را از راه توانایی و استعداد های خود به دست می آورند و بعضی دیگر با هزینه های کلانی که در این راه صرف می نمایند. البته بر همگان تعیین است که کدام شهرت ماندگاری بیشتری دارد.

بازیگری هم یکی از راه های به دست آوردن شهرت و محبوبیت میان مردم است. بسیاری از مردم اوقات خود را با تماشای فیلم و سریال می گذرانند و بازیگرانی را که در این فیلم ها می بینند، به خاطر می سپارند. شاید اگر آن ها را جایی ببینند با دریافت عکس و امضا و... آن ها را در میان خاطرات خود ثبت نمایند. همین موضوع سبب می گردد بسیاری از مردم برای به دست آوردن شهرت کوشش نمایند؛ البته برای بعضی مهم است که این شهرت چگونه به دست آید و برای بعضی نه!

همانطور که گفتیم بازیگری یکی از روش های رسیدن به شهرت است؛ بنابراین افرادی که می خواهند به شهرت برسند، اولین و ساده ترین راه را در بازیگری می بینند و فکر می نمایند اگر برای بازیگری هزینه های کلان نمایند یا به اصطلاح با پول برای خودشان در فیلم و سریال نقش بخرند، می توانند برای همواره در ذهن مردم باقی بمانند و البته زندگی خود را تا سرانجام عمر بیمه نمایند. این مسئله فکری است که در ابتدا به ذهن بسیاری از جوانان خطور می نماید، اما اگر به داستان زندگی هنرمندان محبوب کشور یا حتی دنیا نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که تمام شهرت یا بهتر بگوییم محبوبیت آن ها میان مردم با کوشش به دست آمده و هیچ کدام از آن ها در یک شب به شهرت و محبوبیت نرسیده اند.

اما سودای شهرت سبب می گردد بعضی از آب گل آلود ماهی بگیرند؛ اصولاً باید گفت این افراد در همه جا حضور دارند تا فقط با دریافت پول های کلان بعضی افراد را به صندلیی که می خواهند، برسانند. البته تعیین نیست که وعده هایی که می دهند عملی می گردد یا نه!

امروز فضای مجازی کار ها را راحت تر نموده و افراد می توانند با سر زدن به گروه های مختلف از آگهی های حوزه کاری خود آگاه شوند. طبیعتاً کسانی که علاقه به بازیگری دارند یا بازیگر هستند، در این کانال یا گروه ها عضو هستند و شاید بسیاری از پروژه های کاری خود را از آن ها انتخاب نمایند. بنابراین راحت ترین کار برای کسانی که به دنبال دلالی هستند، آگهی دادن در گروه ها و کانال ها است.

چندی پیش یکی از این آگهی ها را در فضای مجازی دیدیم و به شخص درخواست دهنده پیغام دادیم. آن شخص به ما گفت که اگر برای نقش های اصلی هزینه کنید، در مقابل بازیگران خوب سینما بازی خواهید کرد و از شما برای سریال های مختلف استفاده می گردد. او مبلغ نقش های اصلی را 150 میلیون تومان اعلام نمود و ادامه داد که اگر نمی توانید برای نقش های اصلی هزینه کنید، با پرداخت 50 الی 60 میلیون تومان می توانید در یکی از نقش های فرعی فیلم و سریال ایفای نقش کنید!

جالب است که از آن شخص درباره تست بازیگری و اینکه ما تجربه ای در کار بازیگری نداریم، پرسیدیم که به ما پاسخ داد: در ابتدا از شما تست بازیگری به صورت جزئی گرفته می گردد و قرارداد می بندند. شما هزینه را پرداخت می کنید و بازیگری را در حین کار به شما آموزش می دهند.

این موضوع سبب شد تا به این فکر کنیم که حق کسانی که سال ها برای صندلی خود کوشش می نمایند، روز و شب خود را به حرفه خود اختصاص می دهند، چه می گردد؟ بسیاری از مدیران و مسئولان از کوشش های شبانه روزی بسیاری از هنرمندان و هنر دوستان آگاه هستند، اما باید تدابیری را برای جلوگیری از رواج این دست دلالی ها در فضای هنر بیاندیشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4010

به "دلّالانی که شهرت می فروشند!، سودای بازیگری و معروف شدن با جوانان چه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلّالانی که شهرت می فروشند!، سودای بازیگری و معروف شدن با جوانان چه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید