فرهنگ و هنر

واکنش کانون کارگردانان سینمای ایران به بیانیه سه نفر از اعضاء

کانون کارگردانان سینمای ایران نسبت به بیانیه انتقادی سه نفر از اعضای خود واکنش نشان داد.

1 مهر 1399

کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد نقد و آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران، برنامه چراغ مطالعه که فصل تازه خود به کتب روان شناسی اختصاص داده است، در ششمین قسمت از این فصل به آنالیز کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد خواهد پرداخت.

31 شهریور 1399

مجموعه داستانی با دغدغه های متناسب جامعه

خبرنگاران-علی الله سلیمی: کتاب پری چهره های مچاله حبیب پیریاری، نمونه موفقی از یک مجموعه داستان با سوژه های متنوع، مضامین اغلب بکر و زبان و ساختار منسجم است. نویسنده از پرداختن به فضاهای یکنواخت شهری و آپارتمانی دوری کرده و پس زمینه داستان ها بیشتر مناطق...

27 شهریور 1399

مسجدی با سبک های معماری چند دوره تاریخی

مساجد علاوه بر اهمیت مذهبی خود، تجلی معماری دوره های مختلف پس از اسلام هستند. ما در این گزارش مسجدی را به شما معرفی می کنیم که سازه های معماری چند دوره در آن دیده می گردد. مسجد جامع عتیق یا مسجد جامع قزوین در سال 192 هجری روی آثار به جامانده از یک آتشکده دوره...

16 شهریور 1399

10 جاذبه توریستی برتر در کانادا

کانادا کشوری است که چیزهای زیادی از مناظر جزیره ای گرفته تا آبشارهای کوهستانی دیدنی را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. کانادا این مستعمره سابق فرانسه و بریتانیا از اقیانوس اطلس تا سواحل اقیانوس آرام امتداد یافته و دارای یک میراث غنی از سرخپوستان...

15 شهریور 1399

مونسان: 220 پروژه گردشگری تا خاتمه امسال افتتاح می شود

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، دکتر علی اصغر مونسان عصر امروز پنج شنبه 12 تیرماه 99 در اولین سفر استانی خود در سال جاری هتل 5ستاره میزبان را افتتاح کرد. او در حاشیه افتتاح این پروژه بیان کرد: این هتل 5ستاره قرار...

14 شهریور 1399

جشن تیرگان چطور جشنی است؟

جشن های سنتی زیادی در گوشه وکنار ایران در زمان های خاص برگزار می گردد، اما یکی از پرطرفدارترین آنها چه در ایران و چه در خارج از مرزها جشن تیرگان است. تیرگان جشنی باستانی است که هر سال در تاریخ 13 تیرماه برگزار می گردد. اما چه طور جشنی؟

9 شهریور 1399

تکیه گردشگری دریایی بر اتوبوس دریایی که به ساحل نرسید

پروژه اتوبوس گردشگری سال ها است که از میز این دولت به دولت بعدی می رود و هنوز راه اندازی نشده؛ طرحی که قرار بود به گردشگری دریایی و تفریحی مازندران جهش و شتاب ببخشد. در حال حاضر گردشگری دریایی مازندران با امکانات سنتی و اولیه در ساحل با فروش بلال و بستنی...

7 شهریور 1399

پیکر علیرضا راهب فردا تشییع می گردد

مراسم تشییع پیکر علیرضا راهب روز شنبه (هفتم تیرماه) برگزار می گردد.

4 شهریور 1399

پخش بیش از 370 فیلم سینمایی از شبکه های تلویزیون در تابستان 99

تلویزیون تابستان امسال در باکس جشنواره سینمایی خود با بیش از 370 فیلم سینمایی از سینمای ایران و جهان، مهمان خانه های مخاطبان همیشگی خود خواهد بود.

3 شهریور 1399

ثریا قزل ایاغ؛ در جست وجوی لذت خواندن در کودکی

خبرنگاران: ثریا قزل ایاغ، یکی از چهره های مطرح ادبیات کودک ایران، روز پنج شنبه 14 فروردین، درست همزمان با روز جهانی کتاب کودک، در 77 سالگی در تهران درگذشت.

30 مرداد 1399

افزایش حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه تهران در برنامه های اراسموس پلاس

حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه تهران در برنامه های اراسموس پلاس، در سال 2020 با افزایش چشمگیری روبه رو بوده است.

27 مرداد 1399

پامپئو: بولتون خائنی است که به آمریکا ضربه زده است

وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات جنجالی مشاور امنیت ملی این کشور در کتاب جدیدش وی را خائنی دانست که به آمریکا ضربه وارد کرده است.

26 مرداد 1399

پرس تی وی و آی فیلم قطع می شود!

ماهواره گالکسی 19 دو شبکه تلویزیونی پرس تی وی و آی فیلم انگلیسی را تهدید به قطع کرد.

25 مرداد 1399

فیلم ، مراحل ضدعفونی سنگ حجرالاسود

کارکنان مسجدالحرام در عربستان برای مقابله با ویروس کرونا به ضدعفونی خانه کعبه و سنگ حجرالاسود پرداختند.

23 مرداد 1399

کشف یک پناهگاه زیرزمینی در کاخک گناباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: در پی حفر چاه در منزلی مسکونی در روستای رضویه از توابع بخش کاخک گناباد، پناهگاهی زیرزمینی در عمق پنج متری زمین کشف شد.

22 مرداد 1399

فراوری نماهنگ جوان پهلوان توسط مرکز موسیقی انقلاب اسلامی

مرکز موسیقی انقلاب اسلامی (مأوا) همزمان با فرا رسیدن روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای نماهنگ جوان پهلوان را فراوری کرد.

18 مرداد 1399

رونق کشاورزی در مناطق عشایری کهگیلویه با اجرای طرح های آبیاری

رئیس امور عشایر شهرستان کهگیلویه گفت: با اجرای طرح های آبیاری، کشاورزی در مناطق عشایری شهرستان کهگیلویه رونق میگیرد.

17 مرداد 1399

کنسرت گیاهان ؛ خانه اپرای بارسلونا با یک کنسرت برای 2292 گیاه افتتاح شد

این سالن برای اولین کنسرت خود جمعیت عادی مردم را به خود ندید و در عوض سالن با گیاهان مختلف به عنوان تماشاچی پر شد. بله، درست است تمام 2292 جایگاه در Gran Teatre Liceu توسط گیاهان سبز برگدار پر شدند.

15 مرداد 1399

جشنواره ادبیات کودک در شیراز برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، بهزاد مریدی ظهر شنبه در نشست خبری نخستین جشنواره ادبیات کودک شیراز این اقدام را در راستای تشکیل شوراهای عالی و انجمن های ادبی و هنری دانست و افزود: در قالب انجمن اهل قلم فارس کارگروه های داستان کوتاه و رمان، شعر و ادب، پژوهش های فرهنگی...

12 تیر 1399
تعداد: (172)