دوباره تنیس دوباره داستان لوث سقوط

به گزارش مجله نماشو، تیم ملی تنیس باردیگر به دسته سه آسیا سقوط کرد تا این داستان تکراری رفت و آمد به گروه دو و سه آسیا همچنان ادامه داشته باشد.

دوباره تنیس دوباره داستان لوث سقوط

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی تنیس ایران نتوانست حضور خود را در گروه دو دیویس کاپ منطقه آسیا حفظ کند و دوباره به گروه سه سقوط کرد. با توجه به اینکه در این سال های اخیر شاهد بودیم ایران بین دسته دو و سه آسیا در حال رفت و آمد بوده است انتظار می رفت بالاخره برای سال 2018 به این شرایط خاتمه دهد و فصل جدیدی در تنیس ایران باز گردد به طوری که برای صعود به دسته یک آسیا کوشش کند نه اینکه همچنان درگیر ماندن یا رفتن از گروه دو آسیا باشد.

اما تیم ملی در سال 2018 هم نتوانست کار خاصی انجام دهد و در نخستین بازی برابر هنگ کنگ 4 برصفر باخت و مقابل چین تایپه هم 4 برصفر تن به شکست داد تا به گروه سه آسیا سقوط کند. این اتفاق در حالی اتفاق افتاده که رییس فدراسیون تنیس پس از اینکه ایران در سال 2016 به گروه دو صعود کرد، گفت که تیم ملی باید برای ماندن در گروه دو کوشش کند سپس به فکر صعود به دسته بالاتر باشد. البته تیم ملی یک سال در گروه دو باقی ماند اما در سال دوم به جای کوشش برای رفتن به دسته یک برای جلوگیری از سقوط کوشش کرد که البته ناکام هم ماند.

یکی از نکات قابل توجه در ملاقات دو تیم ایران و چین تایپه تفاوت صندلی بازیکنان دو تیم در رنکینگ دنیای بود در حالی که اکثر بازیکنان ایران بدون رنکینگ انفرادی و دوبل بودند و تنها شاهین خالدان در رده 1349 رنکینگ انفرادی و 1523 رنکینگ دوبل دنیا قرار داشت، امابازیکنان چین تایپه در صندلی های 157 و 250 رنکینگ انفرادی و 112 و 103 دوبل دنیا بودند.

این تفاوت رنکینگ حاصل حضور مستمر بازیکنان چین تایپه در مسابقات مختلف است و این موردی است که کمتر در بازیکنان ایران مشاهده می کنیم و نکته جالب اینکه بارها در گفتگوها کوشش شده این تفاوت رنکینگ به چشم بیاید که بازیکنان چین تایپه در صندلی خوبی قراردارند تا انتظارات از ملی پوشان بالا نرود در حالی همین مسئله این سوال را پیش می آورد فدراسیون برای از بین بردن این تفاوت سطح چه کاری انجام داده است؟ چرا بازیکنان ایران تنها به چند مسابقه فیوچرز آن هم در آستانه مسابقه دیویس کاپ اکتفا می نمایند؟ هم چنین تا چه زمانی قرار است این داستان تکراری سقوط به دسته سه و صعود به دسته دو دوباره تکرار گردد به طوری که حتی برای عموم مردم هم دستمایه طنز شده است؟

آنچه تعیین شد و نتایج سالهای اخیر نشان می دهد این راهی که فدراسیون ایران در این سالها در پیش گرفته اشتباهاتی دارد و احتیاج است به فکر چاره باشد چراکه این رفت و آمدها به گروه دو و سه آسیا قطعا دیگر برای اهالی ورزش لوث شده است.

در ادامه نگاهی به شرایط تنیس ایران در مسابقات دیویس کاپ شش سال اخیر می اندازیم:

سال 2018:

در گروه دو آسیا بازی کرد که بازی نخست را به هنگ کنگ باخت و در بازی دوم هم مغلوب چین تایپه شد و در نهایت به گروه سه آسیا سقوط کرد.

سال2017:

در گروه دو آسیا بازی کرد و در نخستین ملاقات به پاکستان باخت اما در بازی دوم ویتنام را شکست دادو در گروه دو باقی ماند.

سال 2016:

در گروه سه آسیا قرارداشت که در مرحله گروهی هنگ کنگ، جزایر پاسیفیک و ترکمنستان را شکست دادو در دور دوم سوریه را مغلوب کرد و به گروه دو آسیا صعود کرد.

سال 2015:

در گروه دو آسیا بود و دوبازی خود را برابر اندونزی و کویت واگذار کرد و به گروه سه سقوط کرد.

سال 2014:

در گروه سه آسیا بازی کرد. در مرحله گروهی لبنان، سنگاپور و امارات را شکست داد و در دور دوم هم سوریه را از پیش رو برداشت و به گروه دو آسیا صعود کرد.

سال 2013:

در گروه سه آسیا حضور داشت. در مرحله گروهی برابر مالزی و هنگ کنگ مغلوب شد و عمان را برد. در دور دوم جزایر پاسیفیک و امارت را شکست داد و مقام پنجم گروه سه را به دست آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 710

به "دوباره تنیس دوباره داستان لوث سقوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوباره تنیس دوباره داستان لوث سقوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید