رئیس پلیس فتای پایتخت در مصاحبه با خبرنگاران: جزئیات تازه از بازداشت باند خرید و فروش نوزاد در اینستاگرام

به گزارش مجله نماشو، سرهنگ داوود گودرزی رئیس پلیس فتای پایتخت در مورد نحوه دستگیری باند فروش نوزاد از طریف فضای مجازی گفت: با قرار دادن طعمه هایی برای این افراد طی عملیاتی، پیروز به دستگیری آن ها شدیم.

رئیس پلیس فتای پایتخت در مصاحبه با خبرنگاران: جزئیات تازه از بازداشت باند خرید و فروش نوزاد در اینستاگرام

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت در مصاحبه با خبرنگاران در مورد دستگیری باند فروش نوزاد در فضای مجازی گفت: بنابر تماس­های مکرر مردم و ابراز نگرانی آن­ها مبنی بر وجود پیج­های اینستاگرامی که خرید و فروش کودک در این فضا را انجام می­دادند، همکاران ما رصد خود بر روی صفحات فضای مجازی را شروع کردند. با دستیابی به سر نخ­هایی به تعدادی پیج رسیدیم که بعد از آنالیز متوجه شدیم تمام این صفحات مربوط به یک نفر است.

سرهنگ گودرزی در تشریح نحوه دستگیری این باند اظهار کرد: با پیگیری فراوانی و قرار دادن طعمه هایی برای این افراد در نهایت طی عملیات پلیسی مأموران پلیس فتا به عوامل اصلی این صفحات برخورد می­کنند.

وی اضافه نمود: از اعضای این باند یک نفر به عنوان سرنموده و دو نفر زن و شوهر که سه نوزاد را در فضای مجازی به فروش رسانده بودند شناسایی و دستگیر شدند. همچنین دو نفر از نوزادان که به مبلغ 40 الی 50 میلیون توسط این افراد به فروش رفته بودند شناسایی شده و نوزاد سوم هنوز شناسایی نشده است.

رئیس پلیس فتا تهران تاکید نمود: این فرد ادعا نموده که می­تواند برای این نوزادان شناسنامه بگیرد اما این کار غیرقانونی بوده و هیچ فردی نمی­تواند برای این نوزادان شناسنامه بگیرد. افراد دستگیر شده دارای سابقه نیستند و کوشش پلیس برای شناسایی همدستان دیگر ادامه دارد. خریداران هم مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قرار گرفتند. تحقیقات پلیس فتا برای پیدا کردن والدین این نوزادان و همچنین آگاهی از انگیزه آن­ها برای فروش فرزندانشان ادامه دارد.

سرهنگ گودرزی در مورد صفحات دیگری که در این فضا با عنوان فروش نوزاد و کودک با قیمت پایین فعالیت می­کنند گفت: بعضی از این صفحات واقعی نبوده و صرفا برای کلاهبرداری از خریداران ایجاد شده­ اند.

به گفته رئیس پلیس فتا پایتخت، پلیس فتا همیشه با گشت­زنی­ های خود در فضای مجازی با مصادیق مجرمانه و غیرقانونی که امنیت روانی مردم را سلب می­کند، برخورد می­کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3636

به "رئیس پلیس فتای پایتخت در مصاحبه با خبرنگاران: جزئیات تازه از بازداشت باند خرید و فروش نوزاد در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پلیس فتای پایتخت در مصاحبه با خبرنگاران: جزئیات تازه از بازداشت باند خرید و فروش نوزاد در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید