ساخت 9 نیروگاه زباله سوز در کشور

به گزارش مجله نماشو، رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ایران (ساتبا) از ساخت 9 نیروگاه زباله سوز در کشور اطلاع داد.

ساخت 9 نیروگاه زباله سوز در کشور

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، کمانی رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ایران (ساتبا) گفت: برای نیروگاه های زباله سوز باید یک کار جدی صورت گیرد، در واقع مسئله ای که ما داریم خرید تضمینی است به طوری که با این نرخی که ما از نیروگاه های زباله سوز داریم کفاف هزینه ها را نمی دهد به طوری که هزینه سرمایه گذاری به نسبت نیروگا های بادی و خورشیدی به تبع بیشتر است.

او ادامه داد: ما یک نیروگاه 3 مگاواتی زباله سوز در نوشهر احداث نموده ایم که کار های آن 100 درصد صورت گرفته فقط اتصال به شبکه مانده که این خیلی زمان بر نیست که ظرفیت 200 تن زباله در روز را دارد یک نیروگاه زباله سوز دیگر هم در ساری و رشت است که این دو نیروگاه زباله سوز در حال ساخت است.

کمانی بیان نمود: ظرفیت زباله سوزی ما در کل کشور روزانه چیزی بالغ بر 50 تا 60 هزار تن است که باید این ظرفیت نیروگاه زباله سوز احداث گردد باید از محل شهرداری ها یک رقمی تحت عنوان از بین بردن بهداشت زباله تخصیص داده گردد که اگر این از محل شهرداری ها این امکان وجود داشته باشد خرید برق با اولویت از آن ها خریداری می گردد.

رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ایران (ساتبا) اضافه نمود: در حال حاضر 5 نیروگاه زباله سوز در کشور احداث شده که با احتساب 4 نیروگاه بهره برداری شده کمتر از 10 درصد زباله های کشور را می سوزاندو این نشان می دهد برای برطرف مشکل ومعضل زباله، مخصوصا دراستان های شمالی کشور راهی طولانی باید پیموده گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2211

به "ساخت 9 نیروگاه زباله سوز در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 9 نیروگاه زباله سوز در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید