دیدنی های مهیج چیانگ مای ، تایلند (تور ارزان تایلند)

به گزارش مجله نماشو، آشنایی با جاهای دیدنی مهیج چیانگ مای تایلند

شهری با جاذبه های تاریخی و گردشگری بی نظیر و دیدنی که به یکی از برترین مکانهای سفر گردشگران تبدیل شده است چیانگ مای تایلند است این شهر به خاطر داشن کوه های مختلف در اطراف خود و طبیعتی زیبا و دیدنی ، بعلاوه آب و هوایی عالی گردشگران و مسافران بیشماری را در خود جای داده است.

دیدنی های مهیج چیانگ مای ، تایلند (تور ارزان تایلند)

با تور ارزان تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

اگر به هیجان و ماجراجویی در شهرهایی با منطقه ها جنگلی و سرسبز علاقه دارید چیانگ مای انتخاب مناسبی برای شماست . این شهر زیبا پر از شگفتی و عجایب تماشای را در شهر تایلند در سفرهای خود به جنوب شرق آسیا از دست ندهید. با ما در این مقاله در معرفی چیانگ مای، تایلند همراه باشید.

مقالات بیشتر درباره تایلند بخوانید :

یکشنبه بازار چیانگ مای تایلند

اگر نمی دانید آخر هفته در چیانگ مای رفته و غذاهای خوشمزه نوش جان کنید، اصلا نگران نباشید. چیانگ مای برای هر مناسبت و هر شرایطی بازاری دارد. یکشنبه بازار مکان مناسبی برای خرید و چشیدن طعم غذاهای خوشمزه است. اگر از شلوغی و ازدحام جمعیت خوش تان نمی آید، زودتر به این بازار بروید. جهت اصلی این بازار، خیابان Rachadamnoen است که از پشت دروازه Thapae آغاز می گردد و در آن فروشندگانی را می بینید که انواع چراغ های دست ساز، عروسک، صابون، زیورآلات، لباس، وسایل تزئین کریسمس، صنایع دستی محلی و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید، به فروش می رسانند.

وقتی به آخر اولین تقاطع Rachadamnoen می رسید، دو معبد می بینید. محوطه هر یک از این معابد پر از دکه هایی است که غذاهایی مثل pad Thai، کاری ژاپنی، سوشی هایی به قیمت 15 سنت، سمبوسه، موز سرخ شده و کوفته می فروشند. یکشنبه بازار در امتداد این خیابان ادامه دارد و اگر به خرید علاقه داشته باشید، می توانید ساعت ها در این خیابان ها و بازار به گشت و گذار بپردازید و خرید کنید و غذاهای خوشمزه بخورید. البته زمانی که تصمیم می گیرید به این بازار بیایید، باید صبر و شکیبایی پیشه کنید چون ازدحام جمعیت به قدری است که باید با سرعت خیلی آهسته از میان آن ها رد شده خرید کنید. در چیانگ مای شنبه بازار هم وجود دارد که کمی خلوت تر از یکشنبه بازار است. این بازار در پشت دروازه یانگ مای برپا می گردد و برترین جا برای خرید لباس های دست بافت، بالش، کیف پول، کیف زنانه و موارد دیگر است که مردم محلی آن ها را به فروش می رسانند.

بازار شبانه چیانگ مای تایلند

بازار شبانه یکی از برترین بازارهای چیانگ مای برای خرید است، البته اگر خودتان را برای چانه زنی آماده نموده باشید. از آنجایی که بازار شب این شهر، گردشگران زیادی به سمت خود جذب می نماید، باید طاقت شلوغی را داشته باشید. اینجا کالاهای بسیار خوبی از لباس و روسری گرفته تا کنده کاری و لوازم خانگی، می توانید پیدا کنید.

زمانی که خریدتان تمام شد، می توانید به تماشای مسابقه بوکس تایلندی muay Thai بنشینید که در استادیومی در نزدیکی مکان بازار برگزار می گردد. مسابقات بوکس Muay Thai، بخش اعظمی از فرهنگ محلی این خطه است و می تواند باعث گردد در سفر خود به چیانگ مای، هیجان را هم تجربه کنید. ورودی این مسابقات حدود 200 الی 400 بات تایلند (8400 الی16 هزارو 800تومان)، (هر بات تایلند حدودا 420 ریال ایران است) است.

هنرهای مستند آسیا

از آنجایی که چیانگ مای شهری زیبا و آرامش بخش است، بشردوستان زیادی را که بر وضع اسفناک پناهندگانی که از برمه آمده اند و جوامع قبیله ای که به حاشیه کشیده شده اند، تمرکز دارند، به خود جذب می نماید. هنرهای مستند آسیا گالری ای است که در آن از مستندات و فیلم های آسیایی و رویدادهایی که به اوضاع سیاسی و انسانی در سراسر آسیا مرتبط است، نگهداری می گردد. در این گالری کتابخانه ای وجود دارد که برای عموم باز است و گردشگران می توانند از آن بازدید نمایند. در این گالری بعلاوه به طور دائم نمایشگاه های عکاسی برگزار می گردد. این محل مکانی فوق العاده برای آشنایی در زمینه های تاریخی و سیاسی تایلند و سایر کشورهای منطقه است.

پارک طبیعی فیل چیانگ مای تایلند

در اطراف چیانگ مای چندین کمپ فیل وجود دارد اما شرایط همه این ها یکسان نیست. نقدها زیادی در خصوص بسیاری از این کمپ ها وجود دارد که می گویند از فیل ها در شرایط بدی نگهداری می گردد و اغلب آن ها رفتار درستی با حیوانات ندارند. اما پارک طبیعی فیل چنین جایی نیست. از بازتماشامایندگان دعوت می گردد که به صورت داوطلبانه، یک روز را با فیل ها بگذرانند، به آن ها غذا دهند و فیل ها را در رودخانه حمام نمایند.

بسیاری از فیل های این پارک، حیواناتی نجات یافته هستند که قبلا از آن ها در نمایش ها و سیرک ها استفاده می شد یا از آن ها کار می کشیدند. وقتی این فیل ها به پارک طبیعی فیل منتقل می شوند، دیگر فیل کارگر نیستند و با آن ها با احترام و ملایمت رفتار می گردد. گذراندن یک روز در این پارک، تجربه ای آموزنده است چون هم زمانی را کنار این حیوانات سپری می کنید و هم در خصوص شرایط بد آن ها اطلاعات کسب می کنید. هزینه گذراندن یک روز به صورت داوطلبانه در این پارک که شامل حمل و نقل و ناهار صرف حفظ زمین و ارائه خدمات به این حیوانات می گردد. حتما از قبل جا رزرو کنید چون پر کردن فرم داوطلبی باید از قبل انجام گردد.

پادشاهی ببر (Tiger Kingdom)

در چیانگ مای فیل ها حیواناتی هستند که برای گردشگران در الویت قرار دارند اما ببرها هم در این الویت بندی، در رتبه دوم قرار می گیرند. پادشاهی ببر جایی است که گردشگران بسیاری برای بازدید آن می فرایند و جزو آن دسته از تماشای های چیانگ مای است که همواره شلوغ است، چون بسیاری از افراد دوست دارند مدتی را کنار یکی از درنده ترین حیوانات دنیا بگذرانند. بسیاری گمان می نمایند به ببرها دارو می خورانند اما آن چیزی که مسئولان این پارک می گویند این است که ببرها کنار بازتماشامایندگان آرام هستند چون در میان انسان ها رشد نموده و بزرگ شده اند.

زمانی که به اینجا می آیید، براساس پکیجی که وجود دارد، می توانید انتخاب کنید که می خواهید کدام ببر را ببینید. البته پرطرفدارترین ببرها، ببرهای نوزاد و بزرگسال هستند، با این حال می توانید از ببرهای بین این دو رده نیز انتخاب کنید. بعد از انتخاب ببر مورد نظرتان، به مدت 10 الی 15 دقیقه در محیط قفس قرار می گیرید که می توانید حیوانات را نوازش نموده و برای اثبات ادعای خود که دقیقا کنار یک ببر بوده و آن را نوازش نموده اید، می توانید با آن عکس بگیرید.

آبشارهای چسبناک بواتانگ (Bua Thong Sticky Waterfalls)

در سفر به چیانگ مای قطعا دوست دارید یک روز را در خارج شهر و جایی کنار این آبشارها بگذرانید. این منطقه پوشیده از درخت است و آبشارها در جایی بی سر و صدا و آرام قرار دارند. اما مهم ترین عاملی که گردشگران را به سمت این آبشارها می کشاند، این واقعیت است که شما می توانید از این آبشارها بالا بروید! سنگ آهک چسبناک است و همزمان با این که آب از روی آن عبور می نماید و در جریان است، می توانید از آن بالا بروید و پایین بیایید.

این کار واقعا تجربه لذت بخشی است و می تواند مکمل خوبی کنار فعالیت های توریستی که بیشتر بر پایه اماکن تاریخی و سنتی است، باشد. سعی کنید برای بازدید از این آبشارهای شگفت انگیز اواسط هفته را انتخاب کنید، چون آخر هفته ها نسبتا شلوغ است. شما می توانید برای رفت و برگشت به محل این آبشارها، با یکصد الی هزار بات، سانگ تو (تاکسی هایی که به شکل کامیون های کوچک هستند و برای جابه جایی مسافر مورد استفاده قرار می گیرند) یا توک توک کرایه کنید.

Huay Tung Tao

اینجا محلی فوق العاده برای گذراندن روز آرام، به دور از شلوغی های شهر و زیر نور ملایم آفتاب است. اطراف این محل تپه های سرسبز قرار گرفته است و دریاچه ای هم دارد که می گردد در آن شنا کرد. این محل هم بین مردم محلی و هم در میان گردشگران خارجی بسیار پرطرفدار است. شما می توانید فقط با پرداخت چند دلار، یک کلبه کوچک کنار دریاچه کرایه کنید. کرایه یک تیوب بزرگ برای خوش گذرانی در آب دریاچه نیز فقط 50 بات (2100تومان) است.

در خصوص ناهار هم نگران نباشید چون می توانید ماهی تازه یا غذاهای دیگر از آشپزخانه های محلی سفارش دهید. Huay Tung Tao فقط 10 کیلومتر از شهر فاصله دارد، پس می توانید یک روز کامل را اینجا بگذرانید. می توانید برای رفت و برگشت خود راننده ای استخدام کنید، البته در خصوص قیمت اول به توافق برسید. بهتر است یک سیم کارت تایلندی خریداری کنید تا بتوانید با راننده در خصوص تنظیم ساعت رفت و برگشت، هماهنگ باشید.

خانه های قایقی ایکاچای (Eakachai) در مائه نگات دم (Mae Ngat Dam)

اگر فکر می کنید Huay Tung Tao تجربه شیرینی است، صبر کنید تا یک بار در خانه های شناور بمانید تا بفهمید لذت تجربه آن، چند برابر بازدید از Huay Tung Tao است. برای رسیدن به این کلبه های کوچک روی آب، فقط باید سوار قایق شوید، پس برای این کار به کسی احتیاج دارید که شما را به مقصد برساند تا شب را در آنجا بمانید. خواه بخواهید روی قایق آفتاب بگیرید یا در این دریاچه پارو بزنید، از تماشا زیبایی خیره نماینده این پارک شگفت زده خواهید شد. Mae Ngat Dam فقط 30 دقیقه با ماشین از شهر فاصله دارد.

اینجا هم می توانید از کلبه خود، به طور مستقیم غذا سفارش دهید. شب ها صدای موسیقی و آواز مردم محلی شما را شگفت زده خواهد نمود. هزینه اقامت و بازدید از این مکان، به چانه زنی شما بستگی دارد اما حتما قبل از رفتن به این پارک، رزرواسیون را انجام دهید و از قبل بر سر قیمت ها به توافق برسید.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 17 شهریور 1401 بروزرسانی: 17 شهریور 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5130

به "دیدنی های مهیج چیانگ مای ، تایلند (تور ارزان تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های مهیج چیانگ مای ، تایلند (تور ارزان تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید