سخنان توهین آمیز جو بایدن درباره سیاه پوستان حاشیه ساز شد

به گزارش مجله نماشو، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مجبور شد بابت سخنان تبعیض آمیز خود درباره سیاه پوستان آمریکایی عذرخواهی کند.

سخنان توهین آمیز جو بایدن درباره سیاه پوستان حاشیه ساز شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنان جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره سیاه پوستان آمریکایی جنجالی شد و او را به عذرخواهی وادار کرد.

بایدن روز آدینه در مصاحبه ای با یک شبکه رادیویی گفته بود سیاه پوستانی که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت می نمایند را نمی توان سیاه پوست دانست.

به نوشته پایگاه خبری هیل بایدن در آن مصاحبه گفته بود: اگر شما از رئیس جمهور ترامپ حمایت می کنید اصلاً سیاه پوست نیستید.

سخنان جو بایدن با واکنش منفی در میان سیاه پوستان آمریکایی روبه رو شد و به کوشش او برای محدود کردن حق انتخاب آزاد افراد، بر پایه نژاد تعبیر شد. نمایندگان جمهوری خواه در کنگره و حتی برخی از نمایندگان هم حزبی جو بایدن هم سخنان او را محکوم کردند.

بایدن اندکی بعد در بیانیه ای بابت از سخنانش عقب نشینی کرد: می دانم اظهاراتی که مطرح کردم اینطور برداشت شده اند که من رأی امریکایی های آفریقایی تبار را جدی نمی گیرم. اما چنین چیزی ذره ای واقعیت ندارد. هیچ وقت این کار را انجام نداده ام و همواره وقتی که در انتخابات شرکت نموده ام رأی سیاه پوست ها را به دست آورده ام.

بایدن در ادامه گفت: من اصلاً این قضیه را سرسری نمی گیرم. هیچ کس نباید بر اساس نژاد، مذهب یا سوابقش مجبور باشد به یک حزب خاص رأی بدهد.

وی در ادامه با عقب نشینی از سخنان قبلی اش افزود: گروهی از آمریکایی های آفریقایی تبار هستند که فکر می نمایند ترامپ شایسته انتخاب است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3715

به "سخنان توهین آمیز جو بایدن درباره سیاه پوستان حاشیه ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان توهین آمیز جو بایدن درباره سیاه پوستان حاشیه ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید