سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب گردد

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، مریم آذشب چهارشنبه شب در نشست هم افزایی کمیته تخصصی کودک و نوجوان گفت: آگاهی بخشی عمومی نسبت به حقوق شهروندی و مطالبه گری عمومی می تواند منجر به اجرای کیفی فعالیت های عام المنفعه گردد.

سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب گردد

وی بر لزوم اطلاع رسانی و آشناسازی مردم و خانواده ها به حقوق شهروندی خود در قبال نهادهای دولتی و غیردولتی ارائه دهنده خدمات تأکید کرد و ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند با تکیه بر ظرفیت و صندلی اجتماعی خود با افزایش سطح آگاهی و دانش خانواده ها نسبت به برخورداری و بهره گیری از حقوق شهروندی زمینه نظارت عمومی بر عملکرد نهادها و مؤسسات دولتی و غیردولتی خدمت دهنده را توسط مردم بعنوان ناظرینی صادق و صریح را فراهم نمایند.

آذرشب اضافه نمود: تنها با حضور نظارتیِ مردمی آشنا به حقوق خود می توانیم پایشی فراگیر و دقیق داشته باشیم؛ فرآیندی که با توجه به گستردگی و پراکندگی در فعالیت ها، دستگاه ها و ضابطین نظارتی را با مسائلی و در نهایت با عدم رضایت مندی عمومی از روند رصد و نظارت روبرو نموده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بیان نمود: دستگاه های اجرایی با تعامل پذیری به انجام وظائف مشترک پرداخته و با برقراری ارتباط تعاملی ضمن کاهش زمان پاسخگویی در اجرای فرآیندهای مشترک سازمانی به اجرای بهینه و منجر به نتیجه فعالیت ها اهتمام داشته باشند.

وی اضافه نمود: به دلیل گستردگی و پیچیدگی موضوعات مرتبط با حوزه کودک و نوجوان آموزش، بهداشت و درمان، حقوقی، رفاهی و . . . ضروری است در نخستین گام با تشکیل کمیته های تخصصی و تفکیک موضوعی به اولویت بندی مسائل و مسائل و چالش ها بپردازیم و با گذشتن از مرحله پراکنده گویی در موضوعات به یک چارچوب برنامه ای عملکردی و کاربردی برسیم.

آذرشب گفت: بدون دسترسی به آمار و اطلاعات واقعی و روزآمد امکان برنامه ریزی و سیاستگذاری فراهم نیست و ضروری است دستگاه های اجرایی در تأمین نیازهای آماری و دسترسی آزاد به منابع همکاری و همراهی نمایند؛ در غیر اینصورت با خلاء اطلاعاتی موجود نخواهیم توانست به برنامه هایی کاربردی و منطبق بر واقعیت دست پیدا کنیم.

آذرشب با ابراز خرسندی از شکل گیری شبکه ای و گروهی سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کودک و نوجوان بعنوان اولین شبکه موضوعی از سمن ها، ضمن تأکید بر طی مراحل اداری ثبت شبکه به وسیله دفتر امور اجتماعی و فرهنگی، گفت: می توانیم امیدوار باشیم که پیگیری ساختارمند و سازمان یافته مباحث مرتبط با حوزه کودک و نوجوان با این اتفاق آغاز شده و تشکیل شبکه های موضوعی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مختلف فعالیتی از اهدافی است که در دفتر امور بانوان و خانواده دنبال می گردد.

وی ضمن تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان عنوان داشت: با توجه به فراهم بودن زمینه سرمایه گذاری در بخش های گوناگون حوزه کودک و نوجوان، می توانید از ظرفیت بخش خصوصی با اعلان فراخوان و جذب سرمایه گذار استفاده کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2715

به "سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذار برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان جذب گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید