سفرهای داخلی دیپلمات های خارجی مقیم تهران با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می گردد

به گزارش مجله نماشو، روابط عمومی وزارت خارجه تاکید نمود : سفرهای داخلی سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران در چارچوب مقررات و با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می گردد.

سفرهای داخلی دیپلمات های خارجی مقیم تهران با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران ، روابط عمومی وزارت امور خارجه در واکنش به یادداشت یکی از خبرگزاری های داخلی با عنوان دوره گردی مشکوک سفرای خارجی در ایران در بیانیه ای اظهار داشت: سفرهای داخلی سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران در چارچوب مقررات و با اطلاع و هماهنگی قبلی و عمدتا به منظور بازدیدهای کاری، دیدار با مسئولان استانی، گردشگردی داخلی و یا آشنایی با آداب و رسوم مردم شهرها و مناطق مختلف کشور انجام می گردد . ضمن آنکه انجام سفرهای داخلی در کشور محل ماموریت امری مرسوم و رایج در میان دیپلمات های سراسر دنیا است و تا زمانی که خلاف قانون، مقررات و عرف عمل ننمایند، نمی توان و نباید از چنین اقدامات متعارفی که دیپلمات های کشورمان در سایر کشورها نیز از آن بهره می برند، جلوگیری به عمل آورد.

در این بیانیه تاکید گردیده است : در بسیاری از کشورهای دنیا دیپلمات های خارجی برای انجام سفرهای داخلی در کشور متوقف فیه نیازی به هماهنگی و دریافت مجوز ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2507

به "سفرهای داخلی دیپلمات های خارجی مقیم تهران با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای داخلی دیپلمات های خارجی مقیم تهران با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید