منصوری: می خواهیم در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم، نقدها انگیزه ام را بیشتر می نماید

به گزارش مجله نماشو، سرمربی تیم ملی جودوی کشورمان گفت: باید برای هدف گذاری اصلی خود که المپیک 2020 است، آماده شویم و در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم.

منصوری: می خواهیم در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم، نقدها انگیزه ام را بیشتر می نماید

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمد منصوری در یک سال و نیم اخیر هدایت تیم ملی جودو را برعهده داشته است. او بعد از ده سال با سعید ملایی موفق به کسب مدال جهانی شد و در بازی های آسیایی نیز با تیمی چهار نفره دو مدال کسب کرد. منصوری در مسابقات قهرمانی آسیا نیز با تیم ملی در صندلی سوم آسیا نهاده شد، اما با وجود این نتایج همواره نقدها زیادی نیز نسبت به عملکرد او وجود داشته است.

بعد از خاتمه بازی های آسیایی، محمد منصوری با حضور در خبرنگاران در گفت وگویی تفصیلی درباره عملکرد نمایندگان جودوی ایران در اندونزی، نقدها و اهداف خود به صحبت پرداخت که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: به عنوان سؤال ابتدایی تا چه حد از عملکرد تیم چهار نفره جودوی ایران در بازی های آسیایی رضایت داشتید و آیا امکان بهتر شدن نتایج وجود داشت؟

با توجه به کوشش و زحمات بچه ها و برنامه های کادرفنی، منطقی این است که بگویم قطعاً می توانست بهتر باشد. تیم ما یک سال و نیم است که شکل گرفته و واقعاً در این مدت مسئولان فدراسیون، بچه های سازمان تیم ملی و اعضای کادرفنی و بازیکنان شبانه روز با دل و جان کار کردند. یکی از نکات بارز این تیم نیز همدلی و هم قسم بودن بچه هاست. وقتی سعید ملایی به آن شکل در فینال شکست خورد، جواد محجوب پا به پای او گریه کرد و بالعکس با شکست محجوب، ملایی نیز اشک ریخت. اینکه در جودو یک تیم داشته باشیم و اعضای آن همه همدل و با یک هدف باشند تبدیل به یک آرزو و تیم داشتن در این رشته فراموش گردیده بود.

خبرنگاران: جودو در دوره گذشته بازی های آسیایی موفق به کسب مدال نشد، اما در این دوره با وجود کسب دو مدال شما در یکی از مصاحبه ها از نتایج اعلام نارضایتی کردید؟

اینکه گفتم از نتایج ناراضی هستم دلیل بر عملکرد بد بازیکنان نبوده است و به این دلیل بود که کوشش بچه ها را از نزدیک مشاهده نموده بودم. بازیکنان ما از تمام خوشی های خود گذشتند تا بهترین نتیجه را کسب نمایند. در حال حاضر نیز کسب دو مدال از چهار فرصت برای ما نتیجه بدی نیست. همه مشاهده کردند که مدال نقره سعید می توانست تبدیل به طلا گردد، اما اتفاقاتی افتاد که رنگ این مدال به نقره تغییر کرد. یلدوست اسمیتوف، دارنده نقره المپیک و قهرمان جهان در وزن 60 کیلوگرم شانس نخست کسب مدال طلا بود، اما با حذف غیرمنتظره او قزاق ها تمام کوشش خود را انجام دادند در وزن سعید ملایی به مدال طلا برسند. حریف قزاق ملایی بازیکنی نبود که بتواند از پس سعید بربیاید و دو بار نیز پیش از این مقابل او شکست خورده بود، اما متأسفانه این بار به برتری دست یافت.

خبرنگاران: توقعاتی که مسئولان ورزش ایران روی مدال طلای سعید ملایی داشتند، چقدر روی عملکرد او در دیدار نهایی تأثیرگذار بود؟

همه این عوامل دست به دست هم داد تا ملایی دیدار نهایی را واگذار کند. سعید تنها بازیکن در تیم ماست که اگر نیم ساعت مسابقه بدهد از نفس کم نمی آورد. در تمرینات این موضوع به ما ثابت گردیده است، اما همه این عوامل و فشارها باعث شد تا سعید در اواخر مسابقه از لحاظ ذهنی هنگ کند. روی این موضوع با سعید حرف زدم و مطمئنم دیگر این اتفاق برای او تکرار نخواهد شد. همه جا مطرح نمودم که سعید ملایی بدون هیچ شکی بهترین جودوکار 81 کیلوگرم جهانست. هدف گذاری های ما بازی های آسیایی بود، اما در مسابقات جهانی نیز پرقدرت حضور خواهیم داشت تا برای هدف گذاری اصلی خود که المپیک 2020 است آماده شویم و در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم.

خبرنگاران: عملکرد علیرضا خجسته را چطور اریابی کردید؟

متأسفانه خجسته وزن زیادی کم کرد و این کاهش وزن را برای دو هفته خاتمهی گذاشت و فشار زیادی را متحمل شد. خجسته به خوبی سر وزن رسید، اما عملکرد و بازدهی لازم را نداشت. علیرضا سال گذشته به چهار تورنمنت اعزام شد و تنها چهار بار وزن کم کرد. از طرفی در قرعه کشی نیز با حریف کره شمالی برخورد کرد که از لحاظ گارد به او نمی خورد. اگر علیرضا از پس حریف کره شمالی برآمده بود به مدال می رسید. من حداقل مدال برنز را برای او پیش بینی نموده بودم.

خبرنگاران: با توجه به مشکل خجسته در کاهش وزن، آینده حرفه ای او باز هم در این وزن رقم خواهد خورد؟

قرار است علیرضا بعد از بازی های آسیایی در مسابقات پاراآسیایی شرکت کند. بعد از این مسابقات نیز باید در این خصوص تصمیم بگیرد. اگر قرار است در این وزن بماند باید با نظارت پزشک تغذیه وزن خود را کنترل کند، در غیر این صورت باید به وزن جدید برود.

خبرنگاران: خجسته وقتی در تیم ملی جودو در بازی های آسیایی حضور داشت چگونه مجوزهای لازم برای حضور در مسابقات معلولان را دریافت نموده است؟

خجسته و یکی دیگر از جودوکاران از لحاظ بینایی دچار مشکل هستند و پس از پشت سر گذاشتن تست های لازم مجوز همراهی تیم جودو در بازی های پاراآسیایی را کسب کرد. حواشی ایجاد گردیده نیز درست نیست و باید به دنبال منافع ملی باشیم. قطعاً این دو بازیکن ضعف بینایی داشتند که موفق به دریافت این مجوزها شدند. خجسته قرار است در وزن 73 کیلوگرم در این رقابت ها حضور داشته باشد که بابت این اتفاق خوشحال هستم، چرا که می توانیم او را در این وزن نیز محک بزنیم.

خبرنگاران: در خصوص عملکرد بریمانلو و کسب نشان برنز او صحبت کنید.

بریمانلو متأسفانه در ماه های گذشته بدبیاری های زیادی را پشت سر گذاشت. او در فروردین ماه پدرش را از دست داد و چون این اتفاق در هنگام تماشای مسابقه محمد رخ داده بود، شوک بزرگی برای او بود. شوک دیگر، در مسابقات گرندپری گرجستان رقم خورد که رباط داخلی پای محمد پاره شد و او یک هفته بعد با این شرایط در گرندپری ترکیه به مدال برنز دست یافت. بعد از مسابقات ترکیه او چند ماه تحت نظر پزشکان به مداوی مصدومیت خود پرداخت و حتی در کمپ ژاپن نیز حضور نداشت و در تهران به مداوی مصدومیت خود پرداخت تا خدا را شکر به بازی های آسیایی رسید و در جاکارتا نیز عملکرد خوبی داشت. حریف کره ای او در نیمه نهایی یکی از جودوکاران باتجربه جهانست و در فینال این مسابقات مقابل اونو قهرمان المپیک 10 دقیقه مبارزه کرد و با امتیاز نزدیک در امتیاز طلایی شکست خورد.

بریمانلو در مقابل حریف کره جنوبی تا 12 ثانیه خاتمهی، مسابقه خوبی انجام داد و روی یک غافلگیری نتیجه را از دست داد. در دیدار رده بندی نیز مقابل حریف کره شمالی که یکی از حریفان خوب او بود به برتری دست یافت. بریمانلو مدال برنز را می خواست و به خاطر همین فعل خواستن، در ثانیه 12 حریف خود را ایپون کرد و به مدال ارزشمند برنز دست یافت. تا قبل از اعزام تیم جودو همه عنوان می کردند سعید ملایی یا جواد محجوب شاید یک مدال برنز برای جودو کسب نمایند، اما بریمانلو ثابت کرد افراد دیگر نیز می توانند در رشته جودو به مدال برسند.

خبرنگاران: عملکرد جواد محجوب را چگونه ارزیابی کردید؟

جواد محجوب نیز مانند سعید ملایی یکی از جودوکاران باتجربه ماست. او از روزی که به سنگین وزن آمد در تمامی رویدادها عملکرد خوبی داشت و در حال حاضر نیز در میان 300 جودوکار رتبه 11 رنکینگ جهان را در اختیار دارد. محجوب بعد از پشت سر گذاشتن حریف قلدر قرقیزستانی در دیدار نیمه نهایی مقابل حریف مغولستانی نهاده شد. او تنها برای پیروزی در میدان حاضر شد، اما هر چه کوشش کرد و تکنیک نشان داد، داوران به هر دو جودوکار اخطار دادند. این شرایط باعث شد هر دو جودوکار در 15 ثانیه خاتمهی با دو اخطار به مبارزه ادامه بدهند تا دست داوران برای اخطار سوم باز باشد.

در این فاصله کوتاه ما از محجوب خواستیم که حمله کند و او نیز در شرایطی که اصلاً قرار نبود پا بیندازد زیر فشار روانی این کار را انجام داد و با بدل حریف روبرو شد تا مسابقه را واگذار کند. محجوب بعد از این شکست دیگر قصد مسابقه نداشت و اظهار داشت دیگر برنز مسابقات را نمی خواهد، اما با صحبت هایی که من و سعید ملایی با او داشتیم، محجوب را راضی به مسابقه کردیم. او تنها به احترام ما در تاتامی حاضر شد و با وجودی که چهار ماه پیش حریف خود را در ترکیه ایپون نموده بود، اما متأسفانه مغلوب او شد تا به مقام پنجم برسد.

خبرنگاران: این موضوع نشان دهنده عملکرد پر نوسان محجوب نیست؟

جواد ورزشکاری فوق العاده احساسی است و نباید به قد و وزن او نگاه کنید. جواد برای حضور در دیدار نهایی در بازی های آسیایی حاضر شد. حتی صحبت های انجام گردیده بود تا او در رشته کوراش نیز شرکت کند، اما متأسفانه شرایط حضورش در مسابقات کوراش مهیا نشد. این مسئله تا حدودی از لحاظ روحی و روانی روی محجوب تأثیر منفی گذاشت. او دوست داشت در سومین حضور خود در بازی های آسیای دو مدال کسب کند و این اتفاق نیز شدنی بود. بعد از عدم حضور در مسابقات کوراش، محجوب دوست داشت در دیدار نهایی جودو حاضر گردد، اما بعد از شکست در دیدار نیمه نهایی از لحاظ روحی و روانی به هم ریخت و متأسفانه دیگر نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد.

خبرنگاران: به عنوان سرمربی تیم ملی از پیشنهادات و هدایت مربیان و پیشکسوتان جودوی ایران استفاده می کنید؟

اگر انتقاد، راه حل و پیشنهاد درستی باشد، قطعاً استفاده خواهم کرد. در چند گروه بچه های قدیمی جودو عضو هستم و همیشه از آنها می خواهم نقطه نظرات و راه حلهای خود را ارائه بدهند تا من روی آنها فکر کنم. حسین زند، سرمربی سابق کاتا در چند روز گذشته نکاتی را به من گفت که من از او به خاطر رودررو مطرح کردن مسائل تشکر کردم، اما متأسفانه خیلی از دوستانی که در بازی نیستند، دنبال منافع شخصی هستند و تنها قصد زیر سؤال بردن عملکرد ما را دارند. در بازی های آسیایی گوانگژو ما موفق به کسب دو مدال شدیم که هر دو مدال را محمدرضا رودکی کسب کرد. این یعنی از هفت ورزشکار ما تنها یک نفر موفق به مدال آوری شد. در اینچئون نیز پنج ورزشکار ما هیچ مدال نگرفتند و در بخش تیمی نیز حضور داشتیم. در جاکارتا از چهار ورزشکار ما دو نفر موفق به کسب شدند که به نظر من عملکردی عالی به شمار می آید.

اگر ابراز نارضایتی از نتایج می کنم به خاطر زحمات بچه ها بوده است و صادقانه باید بپذیریم نتایج خوب بوده است. امیدوارم همه همدل باشیم و دست به دست هم بدهیم و اگر نقدی نیز داریم، همراه با راه حل باشد. حرف زدن همیشه راحت است، اما باید با بررسی پتانسیل، امکانات و زیرساخت ها صحبت کنیم. باید در نظر بگیریم جودوی ایران تا دو سال گذشته کجا قرار داشته است و الان در کجا قرار گرفته است. ما تقریباً در این دو سال در هر رویدادی حضور داشتیم، دست خالی برنگشتیم. برای اولین بار در تاریخ جودوی ایران در تیمی سوم شدیم و دو مدال نقره کسب کردیم. در مسابقات جهانی بعد از 10 سال به مدال برنز رسیدیم. سه ورزشکار ما در حال حاضر زیر رنکینگ 20 هستند و در میان تاپ های جهان قرار دارند. وقتی سرمربی ژاپن به بریمانلو تبریک می گوید به خاطر دیده شدن تیم ماست و این خیلی باارزش است.

خبرنگاران: با همه این شرایط نقدها زیادی در خصوص شما وجود دارد. این نقدها چه تأثیری روی عملکردتان دارد؟

من بابت این نقدها از همه منتقدین سپاسگزارم و در این مدت نیز کوشش کردم زحمت بیشتری بکشم. همه این نقدها برای من انگیزه است تا دیرتر بخوابم و زودتر بیدار شوم و تمام وقت خود را روی بررسی رقبای مان بگذارم. من نیز مانند بچه ها تمام زندگی خود را گذاشتم و در حال کوشش هستم تا از فرصتی که در اختیار دارم بهتر استفاده را ببرم.

خبرنگاران: در یک سال و نیم اخیر درخشان نیز حمایت خوبی از شما در مقابل نقدها داشت؟

ابتدا باید بابت این موضوع از درخشان تشکر کنم. درخشان مدیرکاربلدی است و اگر احساس کند فردی وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهد با هیچ کسی تعارف ندارد. من نیز هر روز کوشش کردم و می دانم صندلی خود را به راحتی به دست نیاوردم و باید با عملکردم به صندلیم ارتقا و شخصیت بدهم. درخشان روز اول از من پرسید، می توانیم در بازی های آسیایی به مدال برسیم که گفتم در صورت حمایت این کار شدنی است. بعد پرسید در المپیک چطور و باز هم من گفتم حمایت کنید تا ببینید چه اتفاقاتی می افتد. در اندونزی نیز با هم صحبت کردیم و به او گفتم حمایت کردید تا به مدال رسیدیم، اما برای المپیک احتیاج به حمایت بیشتری داریم. درخشان با هیچ کسی تعارف ندارد و من کوشش می کنم وظیفه ام را انجام بدهم. حُسن درخشان نیز این است که اعتقادی به ورزشکار سالاری ندارد.

خبرنگاران: درخشان بعد از بازگشت به فدراسیون جودو یکی از اهداف خود را تشکیل تیم کامل جودوی ایران اظهار داشت. چه زمانی قرار است جودوی ایران با یک تیم کامل و در تمامی اوزان به مسابقات اعزام گردد؟

تیم تشکیل دادن خیلی سخت است و این موضوع هدف درخشان است و به ما نیز چندین بار گوشزد نموده است. ما نیز تمام کوشش خود را برای این مهم انجام دادیم و بارها نیز با نقدهای روبرو شدیم. برخی بازیکنان حرفه ای ما حتی نسبت به اعزام برخی از جودوکاران معترض بودند، اما وظیفه من است تا در کنار بچه های فعلی یک تیم کامل تشکیل بدهم. باید این را هم در نظر گرفت که برای رویدادهای مهم مثل بازی های آسیایی نمی توان هر کسی را اعزام کرد و ما سعی کردیم چهار نفر از بهترین های خود را اعزام کنیم. برخی اوقات نیز مانند مسابقات گرندپری حتی دو تیم را اعزام کردیم. مطمئناً تا بازی های آسیایی 2022 چین این اتفاق که ما هفت جودوکار را اعزام کنیم، خواهد افتاد.

در حال حاضر ما یک تیم جوانان بسیار خوب داریم که در مسابقات جوانان آسیا خوش درخشید. امیدوارم در چهار سال آینده یک تیم خوب داشته باشیم و حتی بهتر از این دوره مدال کسب کنیم. اگر با همین برنامه و روال پیش برویم و وزارت ورزش نیز حمایت بیشتری از تیم فعلی فدراسیون داشته باشد روزهای خوش جودو را بیشتر خواهیم دید. باز هم تأکید می کنم تشکیل یک تیم کامل حداقل چهار سال زمان خواهد برد. جودوی ما به یک خرابه تبدیل گردیده بود و تنها اگر اعزامی بود، سعید ملایی و در برخی اوقات جواد محجوب اعزام می شدند. سعید ملایی 10 سال است که عضو تیم ملی است، اما سال جاری برای اولین بار به مهد جودو جهان در کودوکان اعزام شد. محجوب مطرح نمود بعد از 12 سال حضور در تیم ملی نخستین بار است که به ژاپن اعزام گردیده است. دوستان بررسی نمایند و ببینند مسئولان گذشته به ما چیزی را تحویل دادند. ما یک خرابه را تبدیل به یک تیم نصف و نیمه کردیم.

خبرنگاران: برخی منتقدان همچنین اعتقاد دارند که منصوری نقشی در موفقیت جودو ندارد و سعید ملایی و جواد محجوب از سالیان گذشته نیز عضو تیم ملی بوده اند ...

اگر دنبال بحث ملی، موفقیت ایران و بالا رفتن پرچم کشورمان باشیم، اسم ها زیاد مهم نخواهد بود. برای من وقتی سعید ملایی پرچم کشورمان را در گرند اسلم دوسلدورف بالا برد و با سرود کشورمان همه با هم اشک ریختیم، مهم و ارزشمند بود. از طرفی قبول دارم که سعید ملایی و جواد محجوب سالیان سال در تیم ملی بودند و خیلی ها نیز برای آنها زحمت کشیدند، اما چرا این نفرات در یک سال و نیم اخیر نتیجه می گیرند و به موفقیت دست پیدا می نمایند؟! محجوب در اینچئون دومین حضور خود در بازی های آسیایی را تجربه می کرد و ملایی نیز در اوج جوانی قرار داشت، اما چرا نتوانستند با این نفرات نتیجه بگیرند. این دوستان می توانند عملکرد ملایی و محجوب را قبل و بعد از حضور من بررسی نمایند تا متوجه تغییر عملکرد این نفرات بشوند. البته من قصد دارم از خودم صحبت کنم، اما اعتقاد دارم حتماً در موفقیت این بچه ها تیم جدید فدراسیون تأثیرگذار بوده است.

خبرنگاران: مراحل کسب سهمیه المپیک در این دوره چگونه است؟

در حال حاضر ما سه سهمیه المپیک توکیو را در اختیار داریم. سعید ملایی با نقره و بریمانلو با برنز بازی های آسیایی وارد المپیک رنکینگ لیست شدند. جواد محجوب نیز نفر پنجم المپیک رنکینگ لیست شد. جلوی اسم علیرضا خجسته نیز سهمیه قاره ثبت گردیده است. ما به دنبال چهار یا حتی پنج سهمیه المپیک هستیم.

خبرنگاران: اخراج شما از صندلی مربیان در دو مسابقه بازی های آسیایی با نقدها زیادی همراه شد. این مسئله و نبود شما در دیدار نهایی ملایی و همچنین شکست محجوب تأثیرگذار بود؟

امیدوارم که این اخراج ها تأثیرگذار نبوده باشد، اما پشت آن اخراج ها نیز داستان وجود دارد. طبق مقررات فدراسیون جهانی باید برای اخراج مربی ابتدا تذکر داد و سپس در صورت عدم توجه او را اخراج کرد، اما من هر دو بار بدون تذکر از کنار تاتامی اخراج شدم. من در 25 رویداد حضور داشتم، اما هیچ گاه اخراج نشدم. با این وجود در بازی های آسیایی در دو روز دو بار اخراج شدم که برایم خنده دار بود! احساس می کنم مشکل معمر، مسئول کمیته مسابقات آسیا با جودوی ایران به خاطر عملکرد اشتباه مسئولان سابق فدراسیون جودوی ایران در گذشته است که دیدگاه آنها را نسبت به ما تغییر داده است. من از قصد در روز آخر مسابقات با معمر صحبت کردم و از او خواستم دیدگاه خود را نسبت به جودوی ایران تغییر بدهد. خیلی از منتقدان حالا اخراج من را بهانه شکست ملایی و محجوب نموده اند!

خبرنگاران: حضور در کمپ های مشترک تأثیری در روند مثبت جودوکاران ما داشته است؟

برگزاری اردوی مشترک با کشورهای جهان برای ما یک احتیاج اصلی است تا به خودباوری دست پیدا کنیم. ما در این اردوها نیز طبق برنامه به بچه ها اجازه تمرین به رقبا را می دهیم و از بچه ها می خواهیم با چه شرایط در مقابل رقیب خود قرار بگیرند. این گونه نیست که ما با هر کسی کار کنیم و اجازه بدهیم آنها با نقاط ضعف ما آشنا شوند.

خبرنگاران: در مسابقات جهانی باکو با چند ورزشکار حضور خواهیم داشت؟

در مسابقات جهانی باکو سه جودوکار را اعزام خواهیم کرد. در وزن 73 کیلوگرم محمد محمدی بریمانلو، در وزن 81 کیلوگرم سعید ملایی و در وزن 100+ کیلوگرم نیز جواد محجوب سه جودوکار ما در باکو خواهند بود. از روز شنبه - 17 شهریور ماه نیز تمرینات خود را شروع خواهیم کرد و کمتر از 11 روز زمان برای اعزام به این مسابقات داریم.

خبرنگاران: با توجه به این شرایط امیدی به کسب مدال طلا دارید؟

کسب مدال طلا خیلی سخت است. اوج آمادگی ما در بازی های آسیایی بود و از لحاظ علمی نمی توان بچه ها را در این فاصله کوتاه مجدداً به اوج آمادگی رساند، اما می توان با یک شرایط روحی خوب و همدلی بحث علمی را نیز جا گذاشت. هر سه جودوکار ما هم قسم هستند و کوشش ما این است از اُفت این نفرات در 10 روز باقیمانده جلوگیری کنیم.

خبرنگاران: به نظر می رسد مدال جهانی سعید باعث خودباوری بیشتر جودوکاران ما در این مدت گردیده است؟

مدال جهانی سعید و حضور او در صدر رنکینگ فدراسیون جهانی باعث خودباوری بازیکنان گردیده است. ملایی اگر دو ماه دیگر صدرنشین رنکینگ جهانی بماند جایزه ویژه 50 هزار دلاری فدراسیون جهانی را خواهد گرفت. امیدوارم این اتفاق نیز بیفتد که با توجه به مدال بازی های آسیایی او شدنی است. سعید اگر در جهانی نیز به مدال دست پیدا کند حالا حالاها کسی به او نخواهد رسید. البته نباید فراموش کرد این شخصیت که شما اشاره کردید تنها به خاطر موفقیت و کسب مدال نیست و از خیلی چیزها شکل می گیرد. ما همه در کنار هم با تمرین روی جزئیات به دنبال رسیدن به شخصیت تیمی هستیم.

خبرنگاران: و حرف خاتمهی ...

وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک در ماه های اخیر در نامه ای از فدراسیون ها خواسته بودند که به دلیل مسائل مالی تیم ها تنها در مسابقات جهانی و آسیایی حضور داشته باشند. امیدوارم توجه بیشتری به این رشته المپیکی وجود داشته باشد، چرا که این رشته در حال بازگشت است و این اتفاق نیز در شرایطی رقم خورده است که هیچ کس در کمیته المپیک و وزارت ورزش باور به کسب مدال جودو در بازی های آسیایی نداشت. جودو می تواند بهتر هم بگردد، اما به شرطی که جلوی اعزام ها گرفته نگردد. همچنین از همه همکارانم در کادرفنی و به خصوص رضا رودکی تشکر می کنم.

گفت وگو از مهدی منصرف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2462

به "منصوری: می خواهیم در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم، نقدها انگیزه ام را بیشتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوری: می خواهیم در مهد جودوی جهان طعم مدال المپیک را بچشیم، نقدها انگیزه ام را بیشتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید