امیدواری کاروان واترپلو به کسب مدال بازی های آسیایی بعد 45 سال

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی واترپلوی جمهوری اسلامی ایران با ترکیب 13 نفره خود در حال سپری کردن آخرین اردوی آمادگی خود برای حضور در هجدهمین دور بازی‌های آسیایی است که از 27 مردادماه جاری در جاکارتای اندونزی برگزار می‌شود.

امیدواری کاروان واترپلو به کسب مدال بازی های آسیایی بعد 45 سال

ارشیا الماسی ورزشکار پرافتخار کرمانشاهی یکی از اعضای این ترکیب 13 نفره است؛ وی متولپ سال 76 در شهر کرمانشاه است که با وزن 93 کیلوگرم و قد 197 سانتی متر یکی از امیدهای تیم ملی واترپلو ایران به شمار می‌رود، حضور مستمر در رده های سنی مختلف تیم ملی موجب شده تا امروز به عنوان یکی از قهرمانان با تجربه ایران شناخته شود.

الماسی سابقه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا - 2017 ژاپن، مسابقات آسیایی جوانان - 2013 اندونزی، مسابقات آسیایی جوانان - 2016 اندونزی، مسابقات انتخابی المپیک - چین، مسابقات کشورهای اسلامی - 2017 باکو، مسابقات جهانی - 2012 ترکیه، مسابقات جهانی غانی - 2014 قزاقستان، مسابقات جهانی - 2018 صربستان و سابقات توسعه جهانی واترپلو (فیناترافی) - مالت 2017 را در کارنامه پرافتخارش دارد.

عضو تیم ملی واترپلو گفت: بعد 12 سال اعضای تیم ملی واترپلو به مسابقات آسیایی اعزام می شوند.

ارشیا الماسی عضو تیم ملی واترپلو در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: حدود 3.5 سالی است که در اردوهای آمادگی هستیم که در چندین مسابقه نظیر قهرمانی آسیا، کشورهای اسلامی و یکی دو مسابقه تدارکاتی شرکت کردیم.

وی افزود: از ابتدای سال هم با آغاز اردوهای مسابقات آسیایی چند سفر تدارکاتی برگزار کردیم که در فروردین در ایتالیا و سپس در تورنومنت چین و به مدت 2 هفته حضور داشتیم، در تیرماه نیز در صربستان اردو تدارکاتی داشتیم چهارشنبه این هفته نیز به اردویی تدارکاتی در سنگاپور خواهیم رفت و بعد به مسابقات آسیایی اعزام می شویم.

عضو تیم ملی واترپلو گفت: طبق قرعه کشی انجام شده با تیم‌های قزاقستان، سنگاپور و کره جنوبی هم‌گروه هستیم که قزاقستان از قدرتهای برتر آسیا به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در دیدار با حریفان بهترین نتیجه را بگیریم ، افزود: سه قدرت برتر آسیا ژاپن، قزاقستان و چین هستند که در قهرمانی آسیا برای دستیابی به رتبه سومی و چهارمی با چین مسابقه داشتیم که با پنالتی بازی را واگذار کردیم، اما امیدواریم در این مسابقات که بعد 12 سال اعزام می‌شویم بتوانیم بهترین نتیجه را با کسب مدال بگیریم و بعد 45 سال این رشته صاحب مدال شود.

الماسی با تقدیر از همه افرادی که تیم ملی واترپلو را در این برهه زمانی سخت کمک کرده‌اند، گفت: ورزش قهرمانی سختی ها و کمبودی هایی دارد که برای دستیابی به هدف باید تلاش شود زیرا این سختی هایی نظیر دوری از خانواده وجود دارد که از سوی خداوند پاسخ داده می شود در هر صورت یک ورزشکار برای هدفی می جنگد که باعث می شود این دوری ها را تحمل کند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2415

به "امیدواری کاروان واترپلو به کسب مدال بازی های آسیایی بعد 45 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری کاروان واترپلو به کسب مدال بازی های آسیایی بعد 45 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید