ناظم الشریعه: نمی توانستم به زور به ویتنام بروم، باید یک بازی در شهریور انجام دهیم

به گزارش مجله نماشو، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با اشاره به بهبود امکانات اردویی، از لزوم برگزاری یک دیدار محبت آمیز قبل از مسابقات داخل سالن آسیا گفت.

ناظم الشریعه: نمی توانستم به زور به ویتنام بروم، باید یک بازی در شهریور انجام دهیم

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

محمد ناظم الشریعه در گفت و گو با خبرنگاران، درباره آغاز اردوهای تیم ملی فوتسال جهت شرکت در مسابقات داخل سالن آسیا شرح داد: با توجه به این که لیگ پرفشار انجام می گردد، زمانی برای تمرین نداریم. به هر حال باشگاه ها هم حق دارند اما تیم ملی باید برای بازی های داخل سالن آسیا آماده گردد. به همین خاطر مجبور شدیم هفته ای دو روز تمرین کنیم و مجموعا هشت جلسه تا آغاز مسابقات، تمرین خواهیم داشت. به دنبال این هستیم که بازیکنان را در این اردو هماهنگ کنیم چون تعدادی بازیکن جوان اضافه به ما شده اند. همچنین پنج روز قبل از مسابقات، بازیکنان را در اختیار خواهیم داشت و به دنبال این هستیم که در این فرصت یک بازی تدارکاتی داشته باشیم.

او درباره دلیل لغو بازی محبت آمیز با قزاقستان در حالی که ترابیان از 9 ماه پیش وعده برگزاری آن را داده بود، گفت: ما به دنبال برگزاری بازی با یک تیم اروپایی بودیم اما بیشتر تیم های اروپایی در استراحت هستند. قزاقستان هم به همین دلیل جواب رد به ما داد. با این وضعیت باید بین شانزدهم تا بیست و دوم شهریور با یک تیم بازی تدارکاتی داشته باشیم. خودمان با تیم های ملی گرجستان، روسیه، اوکراین و آذربایجان وارد مذاکره شده ایم تا بتوانیم یکی از آن ها را هماهنگ کنیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که دلیل غیبت علی صانعی مدیرفنی تیم ملی در اردوها چیست، اعلام کرد: او در ارومیه برای استعدادیابی تیم المپیک ایران به سر می برد. خودم هم فردا به شیراز می روم تا فستیوال جوانان را از نزدیک ببینم. علی صانعی هم به شیراز می آید تا بازیکنان جوان را برای تیم ملی انتخاب کند. اعضای کادرفنی تیم ملی به شهرهای مختلف ایران سفر می نمایند و به خصوص به دنبال این هستیم که بازیکنان مستعد را از دل مسابقات جوانان انتخاب کنیم.

ناظم الشریعه همچنین با اشاره به بهبود امکانات تیم ملی فوتسال در مرحله جدید اردوها، اعلام نمود: ابتدا باید تشکر ویژه از ابوالفضل کریمیان سرپرست تیم ملی و محمدرضا ساکت داشته باشم چون اگر پیگیری این دو نبود، شرایط به این خوبی نمی شد. ارزش گذاری که برای محوطه کمپ تیم ملی می گردد، مشهود است. برای جایگزین کردن کفپوش هم مذاکراتی نموده اند و به دنبال بهترین کفپوش موجود هستند. شاید کفپوش جدید در اردوی فعلی پهن نگردد اما قطعا قبل از جام ملت های آسیا به بهره برداری خواهد رسید. مسئولان متوجه شده اند که کیفیت پایین کفپوش، خیلی ما را اذیت می نماید. تیم های المپیک و بانوان هم می خواهند در آینده نزدیک در کمپ، تمرین نمایند و وضعیت فعلی کفپوش برای زانوی بازیکنان بسیار مضر است.

گفته می شد مهران عالیقدر بعد از جدایی از گیتی پسند و بدون تیم ماندن در لیست ذخیره سرمربی تیم ملی قرار گرفته تا اگر قبل از مسابقات ترکمنستان، با تیمی قرارداد بست، به تیم ملی ملحق گردد. ناظم الشریعه با رد این خبر، شرح داد: می توانم لیست ارسالی به کمیته را در اختیارتان قرار دهم. به هیچ وجه این بازیکن در لیست اولیه یا ثانویه تیم ملی قرار ندارد چون در هیچ تیمی بازی نمی نماید. عالیقدر بازیکن بزرگی است اما چون شرایط سنی او با طاهری متفاوت بود، این حدس ها به وجود آمد.

سرمربی تیم ملی در بخش دیگری از این گفت و گو به حضور بعضی از ملی پوشان در مسابقات دانشجویان دنیا اشاره نمود و به خبرنگاران گفت: تیم ملی دانشجویان هم زمان با مسابقات داخل سالن آسیا به مسابقات دنیای اعزام می گردد. به همین دلیل رایزنی نموده ایم تا بازیکنان جوان ما با تیم ملی دانشجویان به چین تایپه بروند. هماهنگی های مربوطه با با دکتر دادگان صورت گرفته و ما جلسه ای با او داشته ایم.

ناظم الشریعه در پاسخ به این پرسش که دلیل دعوت حسین طیبی به تیم ملی با وجود حضور او در تمرین های غیرت قزاقستان، عنوان نمود: طیبی 100 درصد به اردوی تیم ملی می آید. فکر می کنم بازی های داخل سالن در فیفا دی قرار داشته باشد. اگر در فیفا دی نباشد، باید با باشگاه غیرت رایزنی کنیم تا طیبی را به ما بدهند. در نهایت اگر این اتفاق نیفتاد، یک بازیکن دیگر جایگزین طیبی می کنیم.

او در خصوص جلسه دیروزش با مسئولان فدراسیون فوتبال نیز اعلام کرد: جلسه ای با کفاشیان داشتیم که تاج هم به جلسه اضافه شد. از این دو عزیز خواستیم تا به اردوها بیایند و به بازیکنان روحیه بدهند. همچنین در ارتباط با بهترین های لیگ خواستیم مراسمی در خور شان فوتسال برگزار گردد. البته وقتی به فدراسیون رفتم، دیدم خودشان نامه نگاری ها را برای برگزاری این مراسم انجام داده اند. بنابراین قرار شد خیلی زود مراسمی در شان فوتسال برگزار گردد. خودشان هم می دانند که دیر شده اما باید برترین های لیگ انتخاب شوند و پاداش اعضای تیم ملی داده گردد.

ناظم الشریعه در پاسخ به این پرسش که چرا سفرش به ویتنام برای حضور در جام باشگاه های آسیا لغو شد، گفت: ظاهرا دریافت ویزای ویتنام خیلی سخت است و دو هفته طول می کشد. دلمان می خواست برویم اما زورکی نمی شد. به تورنمنت زیر بیست سال هم می خواستم بروم اما نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 581

به "ناظم الشریعه: نمی توانستم به زور به ویتنام بروم، باید یک بازی در شهریور انجام دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم الشریعه: نمی توانستم به زور به ویتنام بروم، باید یک بازی در شهریور انجام دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید