سقوط 3 بالگرد ارتش افغانستان در یک روز

به گزارش مجله نماشو، در ادامه تشدید جنگ افغانستان، افزایش ساعت پروزای بالگردهای ارتش این کشور و عدم تعهد آمریکا برای نوسازی ناوگان هوایی افغانستان سه بالگرد نیروهای ارتش این کشور در یک روز سقوط کردند.

سقوط 3 بالگرد ارتش افغانستان در یک روز

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت دفاع افغانستان گفت که پنجشنبه شب یک ففرایند بالگرد Mi-17 نیروی ارتش در شهرستان زیروک ولایت پکتیا به دلیل نقص فنی سقوط کرد.

در بیانیه وزارت دفاع آمده که در این نشست اضطراری به هیچ یک از سرنشینان بالگرد آسییبی نرسیده است اما با این حال پس از ارزیابی نتیجه گرفته شده که بالگرد مذکور قابل ترمیم نیست و به این دلیل منهدم شده است.

این در حالی است که طالبان مدعی است که یک ففرایند بالگرد نیروهای خارجی را در این منطقه هدف قرار داده است.

مجیب الرحمان سمکنی، والی ولایت پکتیکا نیز در این باره به تلویزیون آریانا نیوز گفت که یک ففرایند بالگرد نیروهای خارجی در حال انتقال تجهیزات به نیروهای افغان در ولسوالی اورگون این ولایت بود که در هنگام بازگشت به دلیل مسائل فنی در ولسوالی زیروک سقوط کرد.

پنجشنبه هفته گذشته وزارت دفاع افغانستان سقوط یک ففرایند بالگرد MI-35 و کشته شدن 2 خلبان آن را در ولایت فراه تایید کرده بود.

ساعاتی بعد نیز شاه محمد آرین سخنگوی پلیس پکتیا خبر داد که دستکم 10 نفر دیگر بر اثر سقوط یک ففرایند بالگرد ارتش در شرق افغانستان کشته شدند.

سقوط سریالی بالگردهای ارتش افغانستان در حالی جریان دارد که جنگ در این کشور تشدید شده، ساعت پروازی بالگردها بسیار زیاد و تعمیر و نگهداری آن ها نیز بطور ضعیف انجام می شود.

تیم های تعمیر و نگهداری نیروی هوایی افغانستان می گویند که پس از عملیات نیروهای امنیتی افغان تحت فشار قرار دارند تا زودتر بالگردها را آماده استفاده کنند و این به فرایند تعمیر و نگهداری آنها لطمه می زند.

علاوه بر این نیز عدم تعهد اجرای تعهدات آمریکا برای تجهیز نیروی هوایی افغانستان و نیز فرایند آهسته به روزرسانی و جایگزینی بالگردهای فرسوده از دلایل اصلی افزایش سوانح هوایی نیروی هوایی افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4021

به "سقوط 3 بالگرد ارتش افغانستان در یک روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط 3 بالگرد ارتش افغانستان در یک روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید